FORUM JABLONOWO.COM
Wyślij swój post za pomocą poczty lub przez formularz  , ewentualnie gadu-gadu2016-06-26, ali: Do wszystkich tych co brakuje wam rozrywki mam pytanie : ile wydalibyście na wejściówkę bo myślicie że to nic nie kosztuje to sprawcie ile chcą za koncert

2016-06-26,
Mieszkanka: Jesli chodzi o dni jablonowa to zgadzam sie z wypowiedzia pana. Kiedys naprawde Jablonowo tetnilo zyciem. Na dni Jablonowa byly zespoly z ktorymi nasi mieszkancy sie bawili. A teraz nasze miasteczko umiera i nie dziwic sie ze mlodziesz ucieka stad. Po co maja tu siedziec jak tu sie robi mogila. W innych miejscowosciach bynajmiej sa jakies rozrywki po prostu wladza wie ze ludziom nalezy sie troche rozrywki a nie ciagle praca.

2016-06-26,
Człowiek: Widzę że kolejny raz Jabłonowo nie będzie miało gwiazdy na dniach jabłonowa. Te festyny w jabłonowie stają się coraz nudne

2016-06-26,
zdziwiony rodzic: dziekuje ze administrator usuwa posty ale prezentami nie kupuje sie wynikow nauki


2016-06-24, gość: czy jest szansa na inwestycje np. nowy chodnik w piecewie?

2016-06-24,
Jola: Dziękuję za "rozkład jazdy" na Dni Jabłonowa Pozdrawiam


2016-06-22, III LO w Brodnicy: Trwa nabór do klasy sportowej. W III LO w Brodnicy rusza nabór do międzyklasowego oddziału sportowego. Uczniowie klas pierwszych będą mogli realizować dowolnie wybrany profil kształcenia, a dodatkowo - równocześnie uczestniczyć w codziennych zajęciach sportowych. Oddział sportowy dla uczniów III LO będzie nietypowo zorganizowany - tak, by nie zamykał uczniom żadnych możliwości kształcenia, a jednocześnie dawał szansę na rozwijanie uzdolnień sportowych. Oddział sportowy dla uczniów klas pierwszych będzie międzyklasowy. Uczniowie będą mogli wybierać klasę z dowolnym profilem (np. politechnicznym, dziennikarsko-prawnym, biologiczno-chemicznym czy bezpieczeństaw publicznego) a jednocześnie należąc do oddziału sportowego będą mieć codzienne zajęcia sportowe - wszechstronnie rozwijające, ukierunkowane na piłkę ręczną. Zajęcia odbywać się będą w szkole - na hali, na basenie i stadionie oraz w obiektach OSiR w Brodnicy - hala OSiR, stadion, siłownia i sauna. Treningi sportowe ujęte będą w planie przed lub po zajęciach lekcyjnych. Udział w zajęciach oddziału sportowego to szansa na dobre przygotowanie ogólnorozwojowe do uprawiania innych dyscyplin sportowych, ale także dobre przygotowanie do testów sprawnościowych przy rekrutacji do szkół i uczelni wyższych mundurowych. Zajęcia przygotują także osoby, które będą chciały kontynuować naukę na Akademii Wychowania Fizycznego lub innych uczelniach wychowania fizycznego. Podstawą postępowania rekrutacyjno-kwalifikacyjnego do nauki w pierwszej klasie szkoły ponadgimnazjalnej o profilu piłki ręcznej jest świadectwo ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Informacje szczegółowe: Jan Orzech - nauczyciel i trener III LO w Brodnicy, tel. 662 128 382

2016-06-22,
mieszkaniec: Witam i przepraszam za swoją opinie na temat Dni Jabłonowa. Gdy byłem młodym chłopcem grały super a nawet najlepsze zespoły disco polo A mianowicie Boys, Blue Box itd. A teraz nasze miasto staje się z roku na rok coraz bardziej nudne. Wystarczy zaoszczędzić na festiwalach opery leśnej czy jak to się nazywa ale trzeba przyciągać młodych ludzi do naszego miasta. Są przecież inne zespoły jak Akcent,Milano czy też innego rodzaju zespoły. Drodzy samorządowcy przemyślcie to. Pozdrawiam

2016-06-22,
JOLA: Ponawiam pytanie kiedy będą dni Jabłonowa i prosiłabym o jakiś plan. pochodzę z Jabłonowo i chciałabym przyjechać na to święto ale nie wiem jak zaplanować. Pozdrawiam i czekam na wiadomość


2016-06-21, Koło PZW nr 19 w Jabłonowie Pom.: W związku z usuwaniem skutków wichur jakie miały miejsce w miniony weekend nie odbyły się ćwiczenia Strażackie na jeziorze Dużym. Zmieniono więc termin na niedzielę 26-06-2016. Informujemy więc, że jezioro będzie zamknięte na czas ćwiczeń od godz. 9.00 do 17.00. Za utrudnienia przepraszamy.
Prezes Marzena Jarzembska


2016-06-20, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim informuje, że uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 dla dzieci 5,6- letnich odbędzie się 24 czerwca 2016 r. o godzinie 9.00. Pozostałe grupy pracują według planu.

2016-06-20, Mieszkanka: Pytanie do pana burmistrza dlaczego w mieszkaniu ZGM zmieniły się stawki czynszu z 90% na 120%? To dla nas nastepna podwyżka, bo wzrosły opłaty za metr. Czy ja nie powinnam dostać zmiany umowy w ciągu 3 miesięcy?


2016-06-16, Zarząd LKS Naprzód Jabłonowo: zapraszamy na mecz 4. ligi kujawsko-pomorskiej z Rolko Konojady. Sobotni mecz derbowy odbędzie się w Jabłonowie o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy naszych sympatyków i kibiców. Prosimy o gorący i kulturalny doping.


2016-06-13, Prezes Koła PZW nr 19 w Jabłonowie Pom.: W związku z ćwiczeniami Straży Pożarnej na jeziorze Dużym w Nowej Wsi - dnia 18-06-2016 od godz. 9.00 do godz. 17.00 jezioro będzie zamknięte.

2016-06-13, Niunia: Witam będzie coś takiego jak dni jablonowa w tym roku? Bo cisza jest o tym.

2016-06-13,
UMiG: PRZERWA W DOSTAWIE WODY
14 czerwca roku w godzinach 10.00 - 12.00, z uwagi na prace konserwatorskie nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców zamieszkałych przy ulicach Osiedle Jabłonki, Główna, Kolejowa, Sikorskiego, Lipowa, Rynek, Nowy Rynek, Urzędowa, Grudziądzka, Prosta, Polna, Żwirki, Wigury, Parkowa i Dorzeczna. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Jabłonowie Pomorskim przeprasza za utrudnienia.


2016-06-12, LKS Naprzód: Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat i rodziców na spotkanie organizacyjne oraz pierwsze zajęcia piłkarskie. Pierwszy trening odbędzie się w poniedziałek o godzinie 16.00 na stadionie przy ul. Urzędowej 3. Obowiązuje strój sportowy i uśmiech na twarzy :)


2016-06-10, Józef Łupiński: Serdecznie zapraszamy na mecz IV ligi pomiędzy LZS ROLKO KONOJADY a Chemik Bydgoszcz, który odbędzie się w sobotę 11.06.2016 o godz 17:00 na stadionie ul. SŁONECZNA 1 w Jabłonowie Pomorskim.
PS Przyjdź, kibicuj, może będziesz miał lub miała okazję zobaczyć historyczny awans do III LIGI.

2016-06-10,
Przemek Górski: W nawiązaniu do pojawiających się na FORUM Jablonowo.com wypowiedzi w sprawie bezdomnego, przebywającego na terenie naszego miasta wyjaśniam, że sprawa ta od początku jest przedmiotem zainteresowania naszych gminnych instytucji. Z bezdomnym kontakt nawiązali pracownicy M-GOPS w Jabłonowie Pom. W bezpośredniej rozmowie w/wym. odmówił przyjęcia skierowania do noclegowni w Brodnicy, jak również oświadczył, że nie potrzebuje żadnej pomocy. W toku postępowania ustalono, że bezdomny zamieszkiwał na terenie gminy Iława i jak wynika z informacji uzyskanych w tamtejszym ośrodku pomocy społecznej, nie przyjął proponowanego mu lokalu mieszkalnego oraz nie chciał skorzystać z innych form pomocy. O bezdomnym poinformowany został również Posterunek Policji w Jabłonowie, jednakże do chwili obecnej Policja nie znalazła podstaw do podjęcia działań. W dniu 07.06.2016 r. bezdomny ponownie odmówił przyjęcia skierowania do noclegowni w Brodnicy. W związku z tym, że przez cały okres pobytu w Jabłonowie w/wym. nie chce współpracować z pracownikami socjalnymi i nie chce przyjąć żadnej z form proponowanej pomocy, także pomocy materialnej. W dniu 08.06.2016 r. poprosiłem Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej by wystąpił do Sądu Rejonowego w Brodnicy z wnioskiem o poddanie bezdomnego badaniu psychiatrycznemu bez jego zgody w trybie ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, by móc udzielić dalszej pomocy.


2016-06-09, Mieszkaniec: Może ten błąkający się człowiek choruje na Alzheimera.

2016-06-09, E.K.: W Polsce włóczęgostwo niestety jest nie karane,a tan Pan jest typowym włóczęgą.Na pewno ma jakąś rodzinę i to ona jest zobligowana do opieki nad nim - sęk w tym ,że nikomu się nie chce kiwnąć palcem ,by sytuację tego człowieka zmienić,tak uważam.


2016-06-08, mieszkaniec: I z tym panem się zgodzę jak najbardziej. Dziś leżał na ławce niedaleko dworca i nie stety potrafił wyciągnąć swoje genitalia i sikal pod ławkę. Jak tak można przecież tam przechodzą dzieci i muszą na to patrzeć. Może czas najwyższy zrobić coś z tym panem bo nie wiadomo do czego będzie zdolny. Nie znamy co.

2016-06-08,
Crowley: Skoro ten "potrzebujący" Pan na chęć pomocy odpowiada wulgaryzmami to może warto zainteresować jakieś władze o tym że przechadza się z wywaloną fujarką pod szkołą podstawową :)

2016-06-08, Pablo: Do mieszkanka. Równiez rozmawiałem z tym panem, o ile można nazwać to rozmowa ponieważ,powiedział tylko tyle że jest chory i że niczego od nikogo nie potrzebuje po czym odszedł. Często siedzi na ławce koło poczty gdzie śpi i przebiera się. Trudno wypowiedzieć się w takiej sytuacji czy naprawdę warto pomagać czy nie. Każdy indywidualnie podejmuje decyzje. Tylko żal patrzeć na to jakie czasem ludzie prowadzą życie.


2016-06-07, mieszkanka: do Pabla. Napisał Pan o panu który błąka się po naszym miasteczku.probowalam mu dzis pomoc i nie stety zostałam bezczelnie przez tego Pana potraktowana.więc napiszę jedno nie warto tego robić. Widać ten Pan nie potrzebuje tej pomocy.


2016-06-02, Pysia: Droga Mysiu, to nie jest tak, ze sołtys sobie organizuje co i kiedy chcę. Każda wies ma swój budżet musi byc on rozplanowany na cały rok.Po pierwsze jeśli składając wniosek nie uwzględnił jakieś sumy, która ma zostać przeznaczona na te cele NIE MOŻNA JEJ "PRZENIEŚĆ" z innych celów ( jest to ustalone odgórnie). Po drugie suma, która jest przeznaczona na budżet wsi nie jest jakaś znaczna dlatego każdy grosz się liczy. Trzeba uwzględnić naprawę dróg, remont świetlicy itp. Często jest tak, ze glowy wsi decydują się na organizację jednej imprezy dla dzieciaków np. mikołajki :-) pozdrawiam serdecznie

2016-06-02, mieszkańcy: DO mysiapysia; widocznie sołtys zapomniał ze mieszkają dzieci, matki ,czy kobiety po co coś organizować żeby się spotkać z mieszkańcami a jak coś będą przy okazji chcieli??? i tak kadencja leci żadnego przekazywania informacji z gminy .głęboka cisza

2016-06-02,
Mira Laube: Pragnę powiadomić, iż Burmistrzowi udało się zdobyć pieniądze i niebawem rozpocznie się remont ul. Przemysłowej - chodniki, oświetlenie...


2016-06-01, UMiG: Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, »»» treść ogłoszenia

2016-06-01, mysiapysia: Witam! W naszej gminie jest coś nie tak z niektórymi wsiami bo nic nie potrafią zorganizować albo robią to w zamkniętym gronie. Konkretnie chodzi o takie okazje jak Dzień Dziecka. Nie rozumiem czemu tylko niektóre wsie pamiętają o najmłodszych a pieniądze na to ma każda.


2016-05-29, mieszkaniec: witam, mam takie małe pytanie. czy wie ktoś o jakimś festynie w naszym mieście? w zakładce "foto" była informacja o festynie gimnazjalnym, festynie w góralach i parafialnym. ale to wszystko? zawsze pierwszy festyn odbywał się na początku maja ( mniej więcej tak jak było przyjęcie w parafii Chrystusa Króla ) a teraz cisza... zbliżają się wakacje dużymi krokami. a nigdzie nawet nie ma informacji o Dniach Jabłonowa. w tym roku będzie coś w ogóle? z tego co wiem to budżet także powinien jakiś być na tzw. rozrywkę, której chyba każdemu brakuje, żeby choć przez chwilę oderwać się od tej całej codzienności. rozumiem rozwój itp. ale 'chwila" relaksu na pewno też każdemu się przyda. pozdrawiam


2016-05-28, Pablo: Od dwóch tygodni obserwuje pewnego starszego pana który bląka się od stacji PKP w stronę miasta. Śpi na ławeczkach i przystanku autobusowym. Raz karetka go odwiedziła raz funkcjonariusze policji ale tylko symboliczna rozmowa.Dziś nadal na deszczu na ławce siedzi. Nie widać by prosił o pieniądze, zaczepial ludzi czy pił alkohol. Czy jest ktoś w naszym miasteczku kto zainteresuje się tym panem? Pewnie gdy by awanturowal się i zaczepial ludzi to od razu ktoś by podjął inicjatywę. Czy widzimy tylko to co dzieje się na własnym podwórku?

2016-05-28, mieszkanka: witam czy moze ktos wie dlaczego jest takie słabe cisnienie wody a momentami niema wcale w Kamieniu.


2016-05-27, Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim informuje, że place zabaw na terenie Gminy Jabłonowo Pomorskie będą koszone od 30.05.2016r. do 03.06.2016r. Natomiast wykaszanie boisk należy do obowiązków Sołectwa.


2016-05-25, Gimnazjum: Dyrektor Gimnazjum i Przewodnicząca Rady Rodziców przy Gimnazjum w Jabłonowie Pom. informują, iż dochód z V Festynu Gimnazjalnego wyniósł 3.507,28zł. Bardzo dziękuję rodzicom, nauczycielom, uczniom, pracownikom sekretariatu, obsługi, sponsorom. Bez Waszego zaangażowania nie byłoby takiego efektu.
Wielkie dzięki - Anna Berent


2016-05-24, Michał Warachowski: Serdecznie dziękuję Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim oraz Pani Dyrektor Justynie Prajs za możliwość pokazania mojej nieco kontrowersyjnej sztuki , na możliwość konfrontacji z odbiorcą , pomoc w przygotowaniu wystawy i wspaniały tort. Także wielkie podziękowania dla wszystkich przybyłych , bez was nie miało by to żadnego sensu jednocześnie wszystkich zainteresowanych moją twórczością zapraszam do śledzenia moich stron oraz kontaktu bezpośrednio ze mną, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Wystawę można obejrzeć do końca tygodnia w Coolturaku :)
www.facebook.com/yaotzindesign
www.instagram.com/yaotzin_666


2016-05-23, Przewodniczący Rady Rodziców przy Zespole Szkół im. Edukacji Narodowej w Jabłonowie Pomorskim: Serdecznie dziękuję za okazałą pomoc oraz wsparcie rzeczowe w organizacji festynu pn. "Gościnnie i rodzinnie z Zespołem Szkół", niżej wymienionym osobom i instytucjom: pan Ryszard Bober - Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko Pomorskiego; pan Piotr Boiński - Starosta Brodnicki; pan Marek Buchalski - Sekretarz M.i G.w Jabłonowie Pomorskim; państwo Krystyna i Sławomir Foj - Piekarnia "Trzy Kłosy"; pan Przemysław Górski - Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie; pani Lucyna Grodzka - "Galeria Urody"; państwo Renata i Marek Hildebrandt - "ROLMIL" Mileszewy; pan Kazimierz Jacewicz; pan Marian Jacewicz; pan Krzysztof Kamiński - Przewodniczący Rady Miejskiej w Jabłonowie Pomorskim; pan Bartłomiej Kijewski - "ROLMIL" Mileszewy; pani Jolanta Morawska-Krause - Apteka "Lena"; pan Marcin Krajewski; pan Jędrzej Kucharski - Zastępca Burmistrza M.i G. w Jabłonowie Pomorskim; pani Violetta Kowalska; pani Bernadeta Mikulicz - Firma "ROL-MIX"; pan Zbigniew Mikulicz - Firma "ROL-MIX"; pan Janusz Molenda; pan Bartosz Nijakowski; pani Wiesława Pawlikowska; pani Justyna Prajs - Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pom.; pani Anna Pacak; pan Maciej Remiszewski; RADNI RADY MIASTA I GMINY JABŁONOWO POMORSKIE; pani Benedykta Sadowska-Rogowska; pani Beata Suchocka Zakład Fryzjerski; pani Justyna Sobczak - Sklep "Twój Styl"; pan Bartosz Szczech - "AGROCOMEX" Jabłonowo Pomorskie; państwo Grażyna i Zdzisław Szczech - "AGROCOMEX" Jabłonowo Pomorskie; państwo Żaneta i Piotr Śliwowscy - Firma "Śliwowscy"; ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY w Bliźnie; pani Helena Zabroń - Firma "EURO-PASZ"; pani Iwona Zapalska; pan Grzegorz Zbożny - Apteka "Pod Kłosami"; Grono Pedagogiczne, pracownicy obsługi Zespołu Szkół, zaangażowani rodzice.
Wyrażając głęboką wdzięczność za Państwa zaangażowanie wierzę, że będziecie nas Państwo dalej wspierali w przyszłych przedsięwzięciach.
Z poważaniem Zdzisław Zapalski


2016-05-22, mieszkaniec: Zgadzam się z kilkoma wypowiedziami na forum. Miastu rzeczywiście potrzebne są zakłady pracy, aby coś WRESZCIE ruszyło. Okoliczne miasta się rozwijają i pięknieją - z Brodnicą na czele. W Jabłonowie zastój. Nowe chodniki na kilku uliczkach i łatanie dziur na asfaltowych drogach to za mało. Dużo osób stąd uciekło i trudno się dziwić. Jak tu żyć? Brak pracy, brak możliwości i wszechobecna szarość. Jak miasto nie ma pieniędzy na rozwój to niech ściągnie inwestorów.

2016-05-22, TOMEK: Lata 90-te to była wielka szansa na rozwój Jabłonowa i całej gminy.Na nasze nieszczęście ,burmistrzem naszego miasta była osoba,która chciała zrobić z Jabłonowa sielskie miasteczko bez przemysłu czyli ekologiczną utopię i to się udało.Każdy z nas wie,że firma Bella chciała zbudować u nas swoją fabrykę co było by kołem zamachowym rozwoju.Jak wiemy,fabryka powstała w Brodnicy.Nie wszyscy wiemy również dlaczego tak wiele płacimy za wodę i ścieki.Otóż jako gmina to my zapłaciliśmy za oczyszczalnię z przestarzałą technologią i musieliśmy zakupić jeszcze raz to samo.Nikomu za to włos z głowy nie spadł niestety.

2016-05-22, anonim2: Popieram post anonima w sprawie hazardu i apeluję do decydentów o sprawdzenie legalności i w konsekwencji likwidacje tych punktów, ponieważ znam osoby uzależnione i różne tragedie z tym związane. NIE GRAJCIE BO ZAWSZE PRZEGRACIE! Krótkie uzasadnienie. Maszyny są "matematycznie" ustawione na zysk, na przykład przy dużej ilości prób 80% wygrywa maszyna a 20% klient, podobnie jest z kursami przy zakładach, najwięcej wygrywa bukmacher. To znaczy, że im będziesz więcej grał tym bardziej zbliżysz się do teoretycznego (matematycznego) wyniku czyli porażki. Najłatwiej zrozumieć to na podstawie rzutu monetą. Akurat w tym wypadku prawdopodobieństwo wygrania jest 50%. Może się zdarzyć, że na przykład na 10 rzutów będziesz miał 7 orzełków (wygranych) i 3 reszki (przegrane), ale gwarantuję Ci, że im więcej wykonasz rzutów moneta tym bardziej zbliżysz się do wyniku matematycznego 50% na 50%. Pecha mają Ci którzy na początku kilka razy wygrają czyli połkną haczyk,z reguły nie przestają grać i oddają to co wygrali z potężną nawiązką. Szczęściarze to Ci co nie wygrali i dzięki temu mniej przegrali.


2016-05-19, Andzia: A moim zdaniem w naszym mieście przydałaby się poradnia ginekologiczna a nie biedne kobiety w ciąży muszą jeździć do Brodnicy lub innych miast bo w Jablonowie jak zwykle nic nie ma!

2016-05-19, mieszkaniec: Po co komu basen czy kto kol-wiek wie ile kosztuje utrzymanie takiej rozrywki nie lepiej promować miasto by jakieś zakłady powstał aby mieć pracę na miejscu a nie dojazdy i dojazdy szok plus może wtedy też znalazła by się praca dla osób niepełnosprawnych i nie tylko. Miasta nie stać na baseny,kina czy tym podobne rzeczy.


2016-05-18, Katarzyna: Pepco, rzeczywiście by się przydało. Inwestorzy są bardzo ważni i w tej kwestii ani stara, ani nowa władza nie robi nic, ale "Sondzie" chodziło chyba raczej o podsunięcie pomysłu na własny biznes.

2016-05-18, również mieszkaniec Konojad: Widzę, że post mieszkańca Konojad nie dotarł do właściwych oczu, bałagan na przestanku jak był tak jest. Problemem jest nie tylko zostawianie worków ale również niesprzątanie przystanku przez UMiG (co obecnie jest obowiązkiem gminy). Z przystanku korzystają dzieci dojeżdżające do szkoły i niedługo będą brodzić po kostki w śmieciach. Proszę o posprzątanie i regularne sprzątanie przystanku, bo problem jest stale(a nie raz do roku). Przydałaby się również wizyta policji, gdyż śmieci zostawiają osoby spożywające alkohol po południu.

2016-05-18,
anonim: Kioski hazardu powinny zniknąć z naszego miasta .Pogrążają jeszcze bardziej ludzi bezrobotnych i biednych,a punktów tych jest coraz więcej .To bardzo niebezpieczne i ,,chore,,ludzie uzależniają się od gier myśląc ,że to sposób na zarobek.Powinien być ogólny zakaz na tego typu gry

2016-05-18, mieszkaniec: Do Pana Zenona Śmigowskiego. Zainteresowanemu chodziło o wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, wydzierżawienia. Nie jest on dostępny w internecie na żadnej stronie,tylko jest wywieszony w siedzibie Urzędu na 21 dni.Moje pytanie dlaczego tak to się odbywa?,dlaczego nie można opublikować wykazu nieruchomości na własnej stronie?


2016-05-17, duptis: Chciałbym zauważyć, że program 500+, który od niedawna działa również w naszym mieście jest kompletnym niewypałem. Byłem dziś świadkiem jak młode małżeństwo odbiera upragnione pieniądze, a zaraz po tym udaje się do słynnego kiosku hazardu. Chyba nie chodziło o to w tym wszystkim, by wspierać tego rodzaju ludzi...


2016-05-16, zosia: zgadzam się z tym w Jabłonowie przydał by się jakiś nowy gabinet stomatologiczny :)

2016-05-16,
anonim: Brawo Kasia.Jestem tego samego zdania.Praca jest tu potrzebna ,miasto umiera,po co rozrywki .Trzeba ratowac miasto i osoby ,które jeszcze tu zostały.Kawiarnia powstała,ciekawe jak prosperuje ,bo chyba stare babcie wolą w domu wypic kawę ,pozdrawiam

2016-05-16,
anonim: Porządny sklep obuwniczy, sklep w stylu pepco


2016-05-15, Seba: Pralnia chemiczna.

2016-05-15, kasia: przede wszystkim sprowadzic inwestorów do jablonowa ,ktorzy by zainwestowali w rozwoj naszego miasta-miejsca pracy,zaklady jakies.Dlaczego Brodnica myśli o rozwijaniu sie -powstawaniu miejsc pracy a Jablonowo nie... wy mówicie o basenie a kto to niby mialby utrzymać?gmina jest na to za biedna...z rozwojem miasta wszystko moze byc ale trzeba sprowadzic inwestorów a tego raczej nie bedzie w dalekiej przyszlosci!


2016-05-14, Natasza: Wszystkie tego typu inwestycje to spory wydatek połączony z niepewnością zarobku.Powstała kawiarnia,więc miejsce do spokojnych spotkań jak najbardziej jest. Też uważam,że w Jablonowie brakuje rozrywki.Szczególnie dla osób pracujących poza Jabłonowem. Kino objazdowe albo pod gołym niebem,gdzie seanse odbywałyby się cyklicznie to dobry pomysł.Inne formy rozrywki również.Nie trzeba od razu inwestycji można wykorzystać to co mamy choćby Centrum Kultury.Szkoda że np. teraz gdy coś się odbywa ma to miejsce w porach, z których większość mieszkańców nie skorzysta,zresztą co widać po "listach obecności" na danych wydarzeniach.Rozrywki weekendowe szczególnie dla rodzin z dziećmi małymi i większymi to dobry pomysł

2016-05-14, natalia: Moim zdaniem w Jabłonowie brakuje drogerii typy rossmann lub natura.

2016-05-14, ola: w naszym miasteczku przydałby się basen,również gabinet stomatologiczny czynny codziennie,przyjmujący pacjentów bez problemów i narzucania im swoich warunków


2016-05-12, mieszkanka: DO SONDY moim zdaniem brakuje miejsca w którym można się zrelaksować typu: kino, teatr lub nawet basen jest dużo wolnego miejsca na takie budowle na ulicy Słonecznej dlaczego nic się z nim nie robi? jest przeznaczone tylko dla cyrku który odwiedza nas raz na pół roku.

2016-05-12, E.K.: Do sonda :Uważam,że w naszym miasteczku brakuje od lat miejsca-lokalu w którym można by się spotkać na kawie lub herbacie ,by porozmawiać na neutralnym gruncie(a takie sytuacje się zdarzają).Nie każdemu odpowiadają puby,czy jad lodajnie typu kebab.,czy pizzeria.Wiem to jest modne obecnie,zwłaszcza młodym to odpowiada.Brakuje również sklepu dla ludzi o wymiarze XL i większym oraz sklepu z rzeczami czarnymi na wypadek żałoby.Pozdrawiam :-)

2016-05-12, mieszkaniec Konojad: dlaczego ktoś zostawia śmieci koło przystanka autobusowego ,tam gdzie zbierają się dzieci do autobusu szkolnego...? chyba każdy płaci za śmieci i każdy ma kosze u siebie na posesji to jeszcze ktoś ma tupet dawać smiecie we workach foliowych a juz nie mowiąc o dzikich koszykach znajdujących się tam.TAM NIE JEST ŚMIETNIK TO MIEJSCE PUBLICZNE!!!

2016-05-12, Steskniony dzordz: Dobrze by bylo gdyby pojawil sie jakis fitnes club. Jak narazie to tu nie ma nic. Ani miejsc pracy ani mozliwosci milo spedzania czasu lecz z drugiej strony kocham moje miasto bo wiem ze tu imigranci nie przyjade hah:)


2016-05-11, Katarzyna: do sonda: Moim zdaniem brakuje miejsc, gdzie można by się udać w niedzielę z dzieckiem, żeby się pobawiło. Obecnie, wspólnie z innymi rodzicami, żeby wyprawić urodziny dziecku, wyjeżdżamy np. do Brodnicy.


2016-05-10, sonda: Drodzy Mieszkańcy! Czego Wam brakuje w Jabłonowie? Często, żeby skorzystać z jakichś usług, rozrywek, czy dokonać zakupu konkretnej rzeczy, wybieramy się do większych miast. Brak lokalizacji jakiego punktu usługowego / handlowego jest najbardziej dla Państwa uciążliwy?


2016-05-03, Zbigniew Mikulicz: Do JK . Informacje o podejmowanych uchwałach ogłaszane są na stronie www.bip.jablonowopomorskie.pl w zakładce ,, uchwały " jest to Biuletyn Informacji Publicznej Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Oprócz strony BIP zainteresowani mają również stronę www.jablonowopomorskie.pl na której umieszczane są wszelkie informacje .Na tej stronie można zadać pytanie Burmistrzowi i jak można zauważyć wielu zainteresowanych z tej propozycji skorzystało.Poza tym w każdą środę w pok nr 16 dyżuruje od 7.30 do 11.00 Przewodniczący Rady Miejskiej lub ktoś z radnych. Mamy również możliwość wypowiedzenia się na stronie jablonowo.com , także myślę że przepływ informacji jest wystarczający. Martwi mnie jedynie język twojego wpisu, bardzo ironiczny i lekceważący i szkoda,że jest to wpis anonimowy. Pozdrawiam.

2016-05-03, kicia: do JK. kolego ? co za problem , pracujesz ja my wszyscy . wszelkie informacje będą na stronie http://www.eurzad.net/?code=jablonowopom


2016-04-30, JK: Zdjęcia z Sesji piękne , ja jednak zamiast oglądać Radnych , wolał bym przeczytać jakie podjęli w moim imieniu decyzje. Wiem , wiem , mogłem iść na Sesję i wiedział bym wszystko. Na szczęście , niektórzy jeszcze w tym naszym UKOCHANYM KRAJU pracują i nie mają czasu posłuchać "jedynie słusznych " decyzji Rady, która na pewno mając na uwadze dobro gminnego społeczeństwa postanowiła tak a nie inaczej. Liczę , że następnym razem o wynikach wytężonej pracy naszych Radnych , dowiem się ze stron internetowych.


2016-04-28, Józef Łupiński: Serdecznie zapraszamy na mecz IV LIGI pomiędzy LZS ROL.KO KONOJADY a LKS PROMIEŃ KOWALEWO POMORSKIE, który odbędzie się 30.04.2016 roku o godz. 11:00 na stadionie ul. Chopina 27 Kowalewo Pomorskie.

2016-04-28,
Zespół Szkół w Jabłonowie Pom.: Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Pożegnania Absolwentów Technikum i Liceum Ogólnokształcącego, która odbędzie się w sali sportowej w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim, w dniu 29 kwietnia 2016 r. o godzinie 12.30.


2016-04-26, UMiG: Odpowiadając na pytanie "Karol": świadczenia "500+" wypłacane będą 16 maja za miesiąc kwiecień i maj. Na dzień 26 kwietnia do MGOPS w Jabłonowie Pomorskim wpłynęło 596 wniosków. Na pierwsze i kolejne dzieci złożyło 480 rodzin na drugie i kolejne 116 rodzin. W następnych miesiącach wypłata świadczeń "500+" realizowana będzie każdego 20-go dnia miesiąca.

2016-04-26, Anna: O co chodzi z tym remontem kanalizacji na osiedlach??? Gdzie konkretnie ona będzie przeprowadzana? I w jakim celu??

2016-04-26, Fazi: Jeśli się nie mylę to dwa żubry ostatnio biegły z Lembarga w kierunku rzeki Lutryny...Więc w Lembarg są żubry.


2016-04-24, aga: Jakie dokumenty sa potrzebne do wniosku 500+

2016-04-24, Karol: Tyle ostatnio sie pisze o programie 500plus, wyplaty przewidziane na 16maja beda za kwiecien czy beda za kwiecien i maj?chodzi o to czy za miesiac poprzedzajacy czy bierzacy?

2016-04-24, Sebastian: Pytanie do Urzedu .Czy bedzie przeprowadzany remont kanalizacji i po co? na Ulicach osiedla w Jablonowie?

2016-04-24, marzena lizak: do pana Bartosza Rakoczy gdzie zrobił Pan te piękne zdecie żóbra


2016-04-21, UMiG: WYPŁATY ŚWIADCZEŃ "500+"
W nawiązaniu do pojawiających się zastrzeżeń dot. wniosków i wypłaty świadczeń wychowawczych „500+”, informujemy Państwa, że Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pom. na dzień 21.04.2016 r. przyjął 576 wniosków o świadczenie wychowawcze „500+” w tym 24 drogą elektroniczną. Do systemu komputerowego wprowadzono na dzień 21.04.2016 r. 390 wniosków. Do dnia 22.04.2016 r. planujemy wprowadzić pozostałe wnioski. Wypłata świadczeń na wnioski złożone do dnia 30.04.2016 r. nastąpi w dniu 16 maja 2016 r. Aby uniknąć konfliktów wśród wnioskodawców wypłata nastąpi dla wszystkich w tym samym terminie a nie w transzach. Z informacji telefonicznych wynika, że pod koniec kwietnia 2016 r. część świadczeń (transze) wypłacą następujące gminy: MOPS Brodnica, GOPS Bobrowo, MGOPS Łasin, MGOPS Radzyń Chełmiński, GOPS Zbiczno. Natomiast gminy GOPS Górzno, GOPS Brodnica, MOPR Grudziądz, GOPS Świecie n/Osą przewidują wypłaty w maju 2016 r.
Zgodnie z art. 49 ust. 2 ustawy z dnia 11.02.2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci organ właściwy ma 3 miesiące na rozpatrzenie wniosku i wypłatę świadczeń. “Ustalenie i wypłata świadczenia wychowawczego, dodatku wychowawczego lub dodatku do zryczałtowanej kwoty, o którym mowa w art. 115 ust. 2a ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, w przypadku złożenia wniosku w terminie, o którym mowa w ust. 1, następuje w terminie 3 miesięcy licząc od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami”.


2016-04-20, Tata: Do mama: a ja nie rozumiem Pani stanowiska. Nieważne jak długo będą dawać i ile to kosztuje. Ale jak już coś dają to czemu mamy być gorszą gminą od innych, gdzie już pieniążki rodziny z tego tytułu mają. I Pani równie chętnie by te pieniążki przygarnęła. Pozdrawiam.

2016-04-20, Mieszkanka: Ci którzy licza na siebie,juz widze ze nie skaldaali wnioski,pierwsi poszli.oczywiscie ze.nie liczę na te pieniądze ale duzo mogą pomóc dzieciom,tylko i wyłącznie i to chodzi.i jezeli jest okazjaa.dostac to dlaczego nie skorzystać?droga mamo,w tych czasach liczy sie kazdy.grosz,nikomu sie nie przelewa,ale.zapewne ty nie skozystasz bo spisz na forsie,widocznie nie wiesz jak to jest żyć od pierwszego do pierwszego.pozdrawiam !

2016-04-20, Karolina: Do Mieszkanki: Droga Mieszkanko, nie omieszkam sądzić, że w naszej gminie dzieje się tak z powodu rządów partii opozycyjnej która bądź co bądź nie była przychylna temu programowi i pewnie to jest powodem opóźnienia wypłat. Składając wniosek otrzymałam informację że mają czas na wydanie decyzji 3 miesiące. Raczej nie będą się spieszyć. Gdyby jednak się pospieszyli to z góry PRZEPRASZAM za nieprzychylne uwagi.

2016-04-20, mama: nie rozumiem waszych pytan o 500+,dlaczego tyle pytań kiedy zostaną wyplacane itp? tyle czasu nie bylo nic, zadnych dodatkow ,wiec nie liczcie na to ze te 500+ bedzie na zawsze bo polska by zbiedniala, jesli ktos chce miec dzieci, to nie ze wzgledu na 500+ tylko tak czy siak bedzie je mial,pieniadze tez wazne,ale do tej pory nic nie bylo rodzinne nicale 100zl bedzie to bedzie 500+ podejrzewam ,ze dlugo sie i tak to nie utrzyma za duze koszty ,pozdrawiam:-)

2016-04-20, Zniesmaczony: Witam,jak ktoś ma za dużo siły niech idzie poćwiczyć na siłownię a nie robi włam do lokomotywy naszej Jabłonowskiej i na dodatek uszkadza szybę (wszędzie musi być monitoring!?)


2016-04-19, Mieszkanka: Witam.mam pytanie odnosnie.500+ Kiedy w Jabłonowie przewiduja wypłaty,mam trzech.dzieci i nie ukrywam ze przydalyby sie pieniądze,z resztą nie tylko mnie.dlaczego w innych duzo wiekszych gminach sa wyplacane juz pieniążki a u nas idzie wszystko z opóźnieniem?


2016-04-16, Seba: Jutro tj.17 kwietnia na Jabłonowski dworzec zawita czynny parowóz ol45 wraz z wagonami. Przyjazd poć.o godzinie 11.14 postój do godziny 11.43 po czym pociąg wróci do Grudziądza. Będzie można strzelić parę klimatycznych fotek a za opłatą przebyć trasę do Grudziądza.

2016-04-16, mieszkanka: mam pytanko kiedy ruszą wypłaty 500zł


2016-04-13, Moderator: Otrzymałem post: Pisze "Mieszkaniec", że policja wyrabia przy dworcu 200% normy. Zapraszam funkcjonariuszy na Grudziądzką a wyrobią 400%.
Dzięki załączonym fotkom trafiłem na firmowy parking, z którego kierowcy zjeżdżali wprost na przejście dla pieszych. Właściciel firmy stwierdził, że jest gotów postawić słupki ograniczające ruch, ale po uzyskaniu zgody gminy. Do sprawy zapewne wrócimy.


2016-04-12, Zenon Śmigowski: Do zainteresowanego! Bardzo rzadko odnosze sie do anonimowych wpisów, ale po wypisywaniu bzdur nie sposób milczeć. Gmina Jabłonowo Pomorskie publikuje wszelkie ogłoszenia na swojej stronie BIP - www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=jablonowo... , oraz na stronie -http://www.jablonowopomorskie.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=41&strona=1. -, więc nie wypisuje Pan bzdur o jakichś znajomych, tylko wpisze w google.pl "ogłoszenia Jablonowo Pomorskie" i wszystkie ogłoszenia bedzie można oglądnąć - podałem drugi sposób jezeli miałby Pan problem z przepisaniem adresu stron. Nie ma potrzeby publikowania tego samego na kolejnych stronach.
Pozdrawiam - Zenon Śmigowski


2016-04-11, RKP: Zarząd Rejonowego Koła Pszczelarzy w Jabłonowie Pom zaprasza na nadzwyczajne zebranie wyborcze w dniu 17 kwietnia (niedziela) 2016 r. w Domu Kultury godz. 10.00 Zapraszam bardzo serdecznie.

2016-04-11, Mieszkaniec: Od kad na ulicy kolejowej przy dworcu pkp postawiono zakaz postoju nasza wladza ma pelne rece roboty. Pozazdroscic takich strozy prawa ktorzy od tej pory wykonuja nie tylko 100% ale 200% normy. Szkoda ze widac tylko aktywnosc w jednym miejscu.

2016-04-11, zainteresowany: Jedno nadal niezmienne w' Urzędzie'nadal nieruchomości do sprzedaży czy do wydzierżawienia przez "Gminę'są podawane w pierwszej kolejności dla znajomych ,owszem zgodnie z art,...itd,lista jest wywieszona w budynku urzędu na 21 dni,ale czy nie bardziej wporządku byłoby ,gdyby ta lista podana była na Waszej stronce ,dostępna dla każdego mieszkańca gminy [nie kazdy zagląda do urzędu 1x m-cu]


2016-04-06, Moderator: do EK (2016-03-22): Otrzymałem kilka anonimowych (i sprzecznych ze sobą) informacji, które są odpowiedzią na twoje pytanie. Zważywszy, że forum to nie giełda towarowa, proponuję: opublikuj swój adres mailowy i podaj, o które leki ci chodzi. Mam nadzieję, że dogadasz się z zainteresowanymi osobami. Pozdrawiam serdecznie!

2016-04-06, cypis: Ludzie proszą o tańsze leki już kiedyś o tym pisałem jednak liczy się na to wychodzi dobro jednostki niż dobro ogółu. Polska rzeczywistość.


2016-04-05, ROD: Uwaga działkowicze. W sobotę 9 kwietnia w godz. 9-10 zostanie włączona woda na ogrodzie. Prosimy o sprawdzenie kranów.
Prezes ROD A. Wiśniewski


2016-04-04, Moderator: Z tego co się dowiedziałem, jutro ma być wymieniona pompa. Pozdrawiam!

2016-04-04, Działkowiec: Pytanko, kiedy pojawi się woda w kranach w Rodzinnych Ogródkach Działkowych?


2016-04-01, sikorskiego: Jeśli idzie o gniazda, to po pierwszej próbie ich likwidacji już widać: ptaki zainteresowały się najbliższą okolicą, szczególnie przy dworcu i w parku przy starym przedszkolu na Sikorskiego. Proszę nasze władze o interwencję, bo wygląda to jak przepychanie problemu dalej...


2016-03-28, JÓZEF ŁUPIŃSKI: Serdecznie zapraszamy na mecz IV LIGI pomiędzy LZS ROL.KO KONOJADY a WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK, który odbędzie się w sobotę 2.04.2016 o godz. 12:30 na stadionie ul. Słoneczna 1, Jabłonowo Pomorskie

2016-03-28, Wojtek: Na Kasztanie przy "domu hotelowym" ul.Sikorskiego1 też jest cała masa gniazd.Może przy następnej tego typu akcji również tutaj uda się je usunąć.

2016-03-28,
anonim: Do Mieszkaniec: Drogi kibicu, wierny zwolenniku naprzodu. Jak jest klub prywatny czy spółka notowana na giełdzie to nie pozwoli sobie wydawać pieniązki na byle "grajków". Każda złotówka jest oglądana dwa razy. Pieniążki z miasta idą na młodzież a nie na finansowanie klubów. Ale z ciebie taki kibic że nie znasz poprawnej nazwy rywala naprzodu. Chyba że powstaje jakaś sekcja w jezdzie na rolkach.


2016-03-25, Małgorzata: Serdeczne podziękowania dla Pani Justyny Prajs i wszystkich uczestników którzy brali udział w przedstawieniu Męki Pańskiej .To przedstawienie przybliżyło nam wielką mękę i cierpienie Jezusa ale i ukazało jak wspaniałą i uzdolnioną młodzież mamy w swoim miasteczku .

2016-03-25, mieszkaniec: Witam.Mam pytanie do władz miasta skąd wzięli tę wyliczenia jeżeli chodzi o dofinansowanie sportu.Jeżeli klub Rolki to klub prywatny który sprowadza sobie zawodnikow duże pieniądze. Jedno porównanie ile jest zawodników w naprzodzie a ilu w rolki.ekonomia słaba proszę przeliczyć ile pieniążków trafią na zawodnika trafią na dany klub.


2016-03-24, E.K.: Dziękuję Panu Zenonowi Śmigowskiemu za zainteresowanie i wyczerpującą odpowiedz w sprawie zakupu leków,to bardzo mi pomoże w doborze apteki i pozwoli uniknąć "rozboju cenowego" na mojej osobie i mnie podobnym,dziękuję.


2016-03-23, Zenon Śmigowski: Do EK. Mogę opisać swoje doświadczenia z ostatniego roku w dziedzinie zakupu leków. Polecam aptekę internetową DOZ - www.doz.pl, gdzie po zalogowaniu można zamawiac leki z wysyłką lub do odbioru nastepnego dnia w aptece w Bobrowie (leki na recepte trzeba dostarczyć receptę do apteki). Informacje o wysyłce na emaila i telefon SMS. Poza lekami z dopłatami rządowymi ( ceny urzedowe) pozostałe leki sa naprawde w dobrych cenach, wiele nawet 50% tańszych od cen w Jabłonowie, a średnio około 25% taniej. Np zakup 2 szczepionek w lutym na grypę to oszczędność 46 zł do cen w Jabłonowie (59,90 zł do 106 zł, zakup 2 opak. Stomazolu na refluks w Jabłonowie okolo 80 zł w DOZ 48 zł, itd... - podałem przykład z ostatnich zakupów). Dostawa do domu kurierem - zamówienie do 199 zl - koszt dostawy 4,99, powyżej 199 zł bezpłatnie. Odbiór osobisty w aptece w Bobrowie - bezpłatnie.
Pozdrawiam Zenon Śmigowski


2016-03-22, mieczysław: mam pytanie jakie jest dofinansowanie do osp w naszej gminie ile akcji gaśniczych zostało przeprowadzonych w ostatnich 5 latach bo na zdjęciach to wygląda całkiem dobrze

2016-03-22, niezgadzający się z Crowleyem: Choć do tej pory nie zgadzałem się w żadnej kwestii z Panem Crowley, to w kwestii krainy mlekiem płynącej muszę się zgodzić.. Rozlewane mleczko w przejściu pod torami faktycznie świadczy o dobrobycie w naszej gminie... Jak ja byłem mały to dostawałem ciepło mleko lub kakao z kany i było zajefajnie... teraz dzieciaki wypicie kartonika mleka uznają za zło... czyja to wina??

2016-03-22, EK: Czy ktoś z Państwa dysponuje wiedzą ,gdzie ,w której aptece można zakupić tańsze lekarstwa? Stwierdzam fakt,iż lekarstwa z miesiąca na miesiąc są coraz droższe.Wiem ,że przemysł farmaceutyczny ma się świetnie tylko czyim kosztem.W przypadku chorób przewlekłych jest to po prostu nie do zniesienia dla przeciętnego pacjenta.


2016-03-19, Mirosław Jarzembski: Panie Bartoszu, świetne fotografie! Gratulacje! Niełatwa sztuka podejść czarnego zwierza w barłogu :) Pozdrawiam


2016-03-18, Marzena Jarzembska: Uwaga wędkarze! Dnia 23-03-2016 i dnia 25-03-2016 sprzedaż zezwoleń odbędzie się wyjątkowo w salonie prasowym przy ul. Główna 29 od godz. 16,00 do godz, 17,30. Za utrudnienia przepraszamy. Prezes koła

2016-03-18, Jollaa: Gratulacje dla Pana Bartka, z wielką przyjemnością ogląda się Pana zdjęcia ma Pan to "oko" ale z tą lochą zalecałabym więcej ostrożności :-))) Pozdrawiam


2016-03-17, UMiG: Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski wprowadza Zarządzeniem nr 178 z dnia 14 marca 2016r. zmianę godzin otwarcia Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie od dnia 1 kwietnia 2016 roku. Rozkład czasu pracy pracowników Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie ustala się w następujący sposób:
poniedziałek 07:30 - 17:00
wtorek 07:30 - 15:30
środa 07:30 - 15:30
czwartek 07:30 - 15:30
piątek 07:30 - 14:00


2016-03-17,
anonim: Czy ktoś może wie czy w tym roku będą jakieś osoby z ARIMR w Jabłonowie wypełniać wnioski o płatności bezpośrednie?


2016-03-14, Józef Łupiński: Serdecznie zapraszamy na mecz IV LIGI, pomiędzy LZS ROL.KO KONOJADY a GLKS PIAST ZŁOTNIKI KUJAWSKIE, który odbędzie się w sobotę 19.03.2016 o godz. 12:30 na stadionie ul. Słoneczna 1, Jabłonowo Pomorskie.


2016-03-12, Crowley: Do Dyrekcji Szkoły Podstawowej - Gratuluję pomysłu z wydawaniem mleka dzieciom. Dzięki temu dzieci mają niezłą zabawę- rzucanie się mlekiem . Wszędzie pełno kartonów po mleku a pod tunelem prawdziwe epicentrum. Problemem nie jest tu brak śmietników skoro widać że zawartość wylano na chodnik. Rodzicom gratuluję dobrobytu skoro dzieci wyrzucają mleko gdzie popadnie. Niezłym pomysłem będzie też rzut kanapką na odległość :) Kraina mlekiem i miodem płynąca... Pozdrawiam


2016-03-11, UMiG: Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa - Opiekuna i Gospodarza Wsi, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Funkcja Sołtysa ma wielowiekową tradycję. Sołtys jest dobrym gospodarzem, którego mieszkańcy wsi darzą zaufaniem. Na co dzień zajmuje się sprawami swoich lokalnych społeczności, starając się rozwiązywać problemy mieszkańców wsi. Z okazji Święta Sołtysów życzymy wszelkiej pomyślności, sukcesów i satysfakcji w pracy na rzecz swojego środowiska, współpracy pełnej wzajemnego zrozumienia zarówno z mieszkańcami jak i władzami gminy oraz dużo optymizmu, aby zdrowie i radość były wiernymi towarzyszami dnia codziennego.
Krzysztof Kamiński, Przewodniczący Rady Miejskiej
Przemysław Górski, Burmistrz Miasta i Gminy


2016-03-07, KPP w Brodnicy: Uważaj na swoje dokumenty
Wszyscy codziennie wychodząc z domu zabieramy ze sobą dowód osobisty, niezależnie od tego, czy mamy do załatwienia jakieś formalności w urzędzie, czy nie. Naturalną już rzeczą jest to, że mamy ten dokument zawsze przy sobie. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że jesteśmy potencjalnie narażeni na jego utratę lub kradzież naszych danych osobowych. »»»
więcej

2016-03-07,
jollaa: Widzę, że w Lembarg ma facetów z fantazją! cała Polska może zazdrościć Paniom - wspaniała niespodzianka! aż żal, że nie mogę tego występu obejrzeć ale sądząc po uśmiechach na twarzy występ należy do udanych. Pozdrawiam


2016-03-02, anonim: Przyłączam się do pytania rodzica czy ktoś może udzielić jakichś informacji, gdzie będzie można odbierać i składać wnioski w programie 500 plus.


2016-03-01, Moderator: Kiedyś mieszkałem przy Grudziądzkiej 18 (taka tabliczka wisiała od zamierzchłych czasów na chałupie) i na początku lat 90-tych urząd zmienił mój adres na Grudziądzka 17. Było sporo roboty, zmiana dowodu osobistego, prawa jazdy, konta bankowego, NIP-u itd. Jaki efekt? Dziś wklepuję w GPS Grudziądzka 17 i jestem u sąsiada Łukasza, jak wklepię Grudziądzka 18 - jestem przed swoim domem. Dobrze, że jednak pamiętam stary adres... Dobrze też, że w ogóle mam GPS-a, ponieważ na skrzyżowaniu Grudziądzkiej i Przemysłowej od 3 tygodni panują egipskie ciemności :)

2016-03-01,
Mirosław Jarzembski: Kwestia ujednolicenia numeracji domów oczywiście ma swoje uzasadnienie administracyjne i podstawę prawną. Jednak czasami warto, zanim się wdroży w życie dany pomysł, spojrzeć na niego z pewnej perspektywy. Jeżeli od 50 lat nasza rodzina mieszka przy Ogrodowej 7 to proszę mi wierzyć, że nagła zmiana na 22 wprowadzi tylko bałagan i dezorientację. Jeżeli w planie zabudowy były działki budowlane, to dlaczego prędzej o tym nie pomyślano? Dlaczego my teraz mamy płacić za błędy Urzędnika? Czy zastanowił się ktoś nad skalą zmian, które indukuje ten pomysł? Przecież to jest zmiana adresu zamieszkania. Czyli wszystkie dokumenty muszą być wymienione, wszelkie umowy, Księgi Wieczyste i etc... Proszę nie mydlić oczu mieszkańcom Pogotowiem, czy Strażą Pożarną, bo jak zapytają się pierwszej osoby na ulicy gdzie jest Ogrodowa 7 to dopiero będzie kłopot... Jak się już posilą nawigacją z uaktualnioną mapą to nie zawrócą, bo na Ogrodowej nie da się zawrócić... Mimo naszych uwag, do dzisiaj nie została zorganizowana zatoczka czy pętla na końcu drogi. Życzyłbym sobie, żeby troska i komunikacja z Mieszkańcem nie opierała się tylko na sofistyce. Chciałbym, aby Władza na uwadze miała rzeczywiste dobro Obywatela, a nie udowadnianie swojej racji...

2016-03-01,
Coolturak: Informujemy, iż 4 marca 2016r. (piątek) zajęcia fitness są odwołane.

2016-03-01,
Przemek Górski: W związku z pojawiającymi się uwagami dotyczącymi zasadności zmian numeracji porządkowej budynków na terenie miasta Jabłonowa Pomorskiego wyjaśniam, iż zmiany te wynikają z konieczności uporządkowania i dostosowania dotychczasowej numeracji porządkowej do obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa oraz do istniejącego stanu faktycznego. Rozwój budownictwa mieszkaniowego, przekształcanie gruntów rolnych dotychczas użytkowanych rolniczo w tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, powstawanie nowych działek ewidencyjnych poprzez liczne podziały nieruchomości doprowadziły do stanu, w którym niemożliwe okazuje się nadawanie dalszej numeracji nowym nieruchomościom z zachowaniem wymaganej kolejności i spójności numerów porządkowych. Wprowadzenie zmian numeracji porządkowej pozwoli na jej uporządkowanie zarówno w odniesieniu do już istniejącej jak i tej nadawanej nowym nieruchomościom w przyszłości. Zachowanie spójności i ciągłości numeracji w znacznym stopniu ułatwi pracę różnym instytucjom takim jak: straż pożarna, pogotowie ratunkowe, policja, urząd pocztowy, służby techniczne oraz firmy odbierające śmieci poprzez szybkie zlokalizowanie poszczególnych nieruchomości.
Podstawę prawną dokonania aktualizacji numeracji porządkowej stanowi art. 47a ustawy z dnia 17 maja 1989r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015r. poz. 520 ze zm.) oraz rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z 9 stycznia 2012r. w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów (Dz. U. z 2012r. poz. 125).
Ponadto nadmieniam, że przed dokonaniem zmian numeracji porządkowej budynków, są one konsultowane z zainteresowanymi właścicielami nieruchomości położonych przy danej ulicy, mieszkańcy są informowani o przyczynach i uwarunkowaniach wprowadzanych zmian, a jednocześnie z naszej strony dokładamy wszelkich starań aby zmiany te były jak najmniej uciążliwe.

2016-03-01,
Przemek Górski: W związku z pojawiającymi się informacjami o tym, że na rok 2016 podniesione zostały w naszej Gminie stawki podatku rolnego i podatku od nieruchomości pragnę jednoznacznie stwierdzić, że informacje takie nie są zgodne z prawdą. Uchwalone przez Radę Miejską Jabłonowa Pomorskiego stawki podatku rolnego w roku 2016 zostały określone w wysokości niższej niż obowiązujące w roku 2015. Jako podstawa podatku rolnego na rok 2016 przyjęta została kwota 134,37 zł od 1 hektara przeliczeniowego i jest to kwota niższa od kwoty 142,50 zł, która obowiązywała jako podstawa naliczania podatku rolnego w roku 2015 (kwota podatku rolnego w 2015 r. - 57,00 zł, w 2016 r. - 53,75 zł).
Stawka podatku od nieruchomości w roku 2016 jest taka sama jak stawka podatku obowiązująca w roku 2015 i wynosi 0.31 zł za m2.
Odnosząc się do całości tematu podatku od nieruchomości wyjaśniam, że w trakcie roku podatkowego 2015 miały miejsce zmiany w wysokości podatku od nieruchomości, które dotyczyły części właścicieli nieruchomości, a bezpośrednio wynikły z przeprowadzonej przez Geodetę Powiatowego w 2015 roku modernizacji ewidencji gruntów i budynków. W wyniku przeprowadzonej modernizacji część gruntów zapisanych w operacie ewidencyjnym jako grunty rolne zabudowane została przekwalifikowana na grunty zabudowane, co wynika z faktycznego sposobu ich wykorzystania. Przeprowadzona modernizacja operatu ewidencji gruntów i budynków odzwierciedla faktyczny stan użytkowania gruntów wykazanych dotychczas jako grunty rolne zabudowane, a zmiany nią spowodowane stały się podstawą zmian wysokości podatku od nieruchomości za rok 2015. Odnosząc się do skutków przeprowadzonej przez Starostę Brodnickiego modernizacji ewidencji gruntów i budynków pragnę podkreślić, że Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie udziela zainteresowanym mieszkańcom wszelkich wyjaśnień i informacji, a zgłaszane interwencje i zarzuty co do prawidłowości dokonanych w wyniku modernizacji zmian bezpośrednio przekazuje do Starostwa Brodnickiego.
Podsumowując, kwota podatku rolnego w 2016 r. uległa pomniejszeniu do kwoty proponowanej przez GUS. Zmiany w dodatkowych obciążeniach na koniec 2015 r. nastąpiły w skutek przeprowadzonej ustawowo modernizacji ewidencji gruntów i budynków przez Powiatowego Geodetę. Podatku od nieruchomości został przyjęty na tym samym poziomie co w roku 2015.


2016-02-29, Rodzic: Witam jak wiemy z mediów program 500plus przeszedł i ma działać od 1.04.2016r i tu pojawia się pytanie do władz naszej gminy. Skąd wziąść wnioski i u kogo je składać? Jeśli przez Internet to na jaki adres kierować Proszę o wypowiedź w tym temacie bo zapewne nie tylko mnie to interesuje.


2016-02-27, Kibic: Przykro patrzeć jak na spotkaniu naprzodu nie było kibiców których znam i szanuje.Większośc to nowe twarze. Oby wróciła atmosfera na stadion jaka panowała kilka lat temu. Pozdrawiam


2016-02-26, mieszkaniec: Czy UMG może bez zgody mieszkańców zmienić im numer domu? Jakie ulice zostały objęte tym programem?

2016-02-26,
mieszkaniec: Uprzejmie prosze o spojrzenie naszej władzy na drogę z miejscowosci Budziszewo do miejscowosci Blizno. Jest w tak opłakanym stanie,że ledwie da sie przejechac samochodem. Władzo,tam tez mieszkają wasi wyborcy!


2016-02-25, Przemek Górski: Do "Monika": Bezpłatne badania mammograficzne, które zaplanowane są na 25 lutego w naszym mieście skierowane są dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania te realizowane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego wykrywania Raka Piersi. Jako Samorząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych na "białą sobotę", która zostanie zorganizowana we współpracy z Samorządem Powiatu Brodnickiego oraz Szpitalem Powiatowym w Brodnicy w II połowie czerwca. Podczas "białej soboty" zaplanowane są także bezpłatne badania mammograficzne dla wszystkich zainteresowanych mieszkanek naszego miasta i gminy.
Pozdrawiam serdecznie.

2016-02-25,
Przemek Górski: W nawiązaniu do pytania ''mieszkańca" i "Seba" wyjaśniam: na posiedzeniu Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji w dniu 22.02.2016 r. nie uchwalano uchwał lecz, m.in., opiniowano projekty uchwał, które będą rozptrywane na najbliższej Sesji Rady Miejskiej w dniu 25.02.2016 r. Przedmiotem posiedzenia Komisji był również projekt uchwały w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorskie i remontowe przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków dla Parafii Rzymsko-Katolickiej w Jabłonowie Zamku. Udzielanie tego rodzaju dotacji odbywa się w trybie przepisów uchwały Nr XXV/105/08 Rady Miejskiej z dnia 27 czerwca 2008 r. w sprawie zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, nie stanowiącym własności miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie. Projekt uchwały w sprawie przyznania dotacji dla Parafii w Jabłonowie Zamku przygotowany został po przeprowadzeniu naboru wniosków, ogłoszenie w sprawie możliwości składania wniosków o udzielenie dotacji podane zostało do publicznej wiadomości w dniu 5 stycznia 2016 r. Wnioski należało składać w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia. Na ogłoszony nabór wpłynął w wymaganym terminie jeden wniosek, wniosek z Parafii Jabłonowo Zamek. Powołana w dniu 5 lutego 2016r. Komisja oceniła złożony wniosek pozytywnie. Podjęcie przedmiotowej uchwały przez Radę Miejską skutkować będzie w dalszej kolejności zawarciem z Parafią umowy w sprawie udzielenia dotacji oraz jej rozliczeniem zgodnie z zawartą umową i w trybie ustawy o finansach publicznych.
Pozdrawiam serdecznie.

2016-02-25,
Seba: Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Zapytałem bo miałem cichą nadzieję na remont dachu unikalnej wieży ciśnień w parku przy ulicy Kolejowej.

2016-02-25,
Zenon Śmigowski: 1. Dziękuję Panu Burmistrzowi za wyjaśnienia dla mieszkańców w sprawie wycinki drzew przy ul. Hallera. Moja interpelacja będzie już niepotrzebna.
2. Do mieszkańca i Seby! Nie wiem co niezrozumiałego jest w przyznaniu dotacji na prace konserwatorskie... przy zabytkach w naszej gminie? Chyba, że znowu chodzi o jakąś złośliwość i dlatego brak podpisu pod zapytaniem! Dotacje otrzyma Parafia św. Wojciecha w Jabłonowie Zamku na prace konserwatorskie przy kościele wpisanym do Rejestru Zabytków, która jako jedyna złożyła zapotrzebowanie na ten cel zawarty w budżecie naszej gminy na 2016r. Na terenie naszej gminy obiektami wpisanymi do rejestrów zabytków są prawie wyłącznie kościoły i zamek, i od wielu lat w kolejnych kościołach są prowadzone prace konserwatorskie i remontowe przy udziale środków naszej gminy, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz środków Marszałka Województwa. Jednym z ustawowych zadań gminy jest dbałość o zabytki na swoim terenie i od wielu lat to czynimy. Co najmniej od 10 lat podobną sumę otrzymują kolejne obiekty wpisane do rejestrów zabytków, a w naszej gminie są to kościoły i zamek.
Pozdrawiam Zenon Śmigowski
PS. Jeżeli domagacie się Państwo oficjalnych odpowiedzi proszę o podpisywanie postów z pytaniami. Obowiązuje generalna zasada, że na anonimy i anonimowe donosy się nie odpowiada!!!


2016-02-24, Seba: Przyłączam się do pytania mieszkańca z dnia 23.02.2016

2016-02-24,
Monika: Witam. dlaczego mammografia zawsze jest przeprowadzona dla starszych kobiet jestem młodą osoba ale tez chcialabym zbadac sobie piersi.

2016-02-24,
Katarzyna: Dziękuję za umieszczenie "Prośby Akademii Medycznej", to naprawdę ważne i zaraz zadbałam o to, by każdy z moich bliskich miał ustawiony nr ICE. Wcześniej nawet nie zwróciłam uwagi, że w moim telefonie zaraz na początku kontaktów znajduje się specjalna ikonka ICE. Dopisałam jeszcze grupę krwi.


2016-02-23, mieszkaniec: Dnia 22 02 2016r odbylo sie Posiedzenie Komisji Budzetu, Finansow i Inwestycji uchwalono kilka uchwal Moje pytanie jest nastepujace - co oznacza punkt 3 -przyznanie dotacji na prace konserwatorskie i remontowe przy zabytku wpisanym do rejestru zabytkow. Prosze o wyczerpujace wyjasnienie


2016-02-22, Prośba Akademii Medycznej: Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp. Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski. Wpiszcie ten numer teraz do swojej komórki bo potem zapomnicie i prześlijcie ten e-mail dalej, dzięki temu możemy ocalić komuś życie!
https://pl.wikipedia.org/wiki/In_case_of_emergency


2016-02-21, Przemek Górski: W odpowiedzi na post "mieszkanki" wyjaśniam, że usuwanie drzew każdorazowo odbywa na podstawie decyzji administracyjnej, wydawanej na podstawie przepisów ustawy o ochronie przyrody. W podnoszonym przez mieszkankę przypadku, decyzja w sprawie usunięcia drzew wydana została przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy. W odniesieniu do drzew rosnących przy drogach publicznych konieczne jest również uzyskanie pozytywnego uzgodnienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Gmina nie ma prawa wydawać decyzji w sprawach usuwania drzew z terenów do niej należących. Wniosek do Starostwa Powiatowego został złożony przez Gminę po interwencjach mieszkańców zamieszkałych przy tych ulicach, domagających się usunięcia drzew stwarzających zagrożenie. Decyzje w sprawie usunięcia drzew wydawane są przez uprawnione organy po dokonaniu oględzin drzew przez pracowników z odpowiednimi uprawnieniami. Dodać należy, że zgoda na usunięcie drzew często wiązana jest z obowiązkiem dokonania nowych nasadzeń na innym terenie.
W grudniu 2015r. złożyliśmy wniosek o przyznanie dotacji w WFOŚiGW w zakresie "ochrona przyrody" na zadanie pt. "Nasadzenia drzew na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie w 2016 roku". Wniosek dotyczy zakupu sadzonek drzew w celu uzupełnienia drzewostanu. Łączna wartość inwestycji wynosi 13 000,00 zł, wnioskowana kwota 10 400,00 zł (dofinansowanie 80%).
Pozdrawiam serdecznie


2016-02-20, SAJGON: WOLONTARIUSZE!!! Stowarzyszenie Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku "SAJGON" zaprasza wszystkich chętnych wolontariuszy, którzy chcieliby pomogać osobom z niepełnosprawnością ruchową oraz chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat (pomoc w codziennej pielęgnacji oraz asekuracja na zajęciach grupowych), na bezpłatne obozy szkoleniowe z zakresu Aktywnej Rehabilitacji. Zapewniamy nocleg z pełnym wyżywieniem oraz zwrot kosztów dojazdu do Nas, istnieje również możliwość odbycia praktyk studenckich. Terminy obozów Aktywnej Rehabilitacji:
04.07-15.07.2016
18.07-29-07.2016
15.08-26.08.2016
29.08-09.09.2016
Chętne osoby prosimy o kontakt telefoniczny: (54) 283-31-46
e-mail:
cnzi@poczta.onet.pl
Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internrtową:
http://cnzsajgon.pl/index.php/o-nas
https://www.facebook.com/centrumniezaleznegozycia.sajgon

2016-02-20,
LKS Naprzód: Witamy. Informujemy, iż 25 lutego o godzinie 19.00 w Domu Kultury odbędzie się zebranie SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE zarządu LKS Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Podczas zebrania odbędzie się sprawozdanie z działalności obecnego zarządu z okresu ostatniej kadencji, oraz wybranie zarządu na kadencję następną. Ważne wydarzenie dla każdej osoby która utożsamia się z naszym klubem, zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy, byłych i obecnych zawodników, kibiców, rodziców zawodników zespołów młodzieżowych.

2016-02-20,
KPP w Brodnicy: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Uprzejmie informujemy, iż z inicjatywy Ministra Sprawiedliwości organizowana jest kolejna akcja pod nazwą „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę w dniach 22–27 luty. Akcja ma głównie charakter edukacyjny, a jednym z jej podstawowych celów ma być poinformowanie społeczeństwa o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym oraz o istnieniu szerokiego kręgu podmiotów mogących udzielić im pomocy. W organizację obchodów – poza Ministerstwem Sprawiedliwości - aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza. W Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy, przy ul. Zamkowej 13 w dniach 23 do 27 lutego w godz. 12:00 do 14:00 dyżur pełnić będą Naczelnicy Wydziału Kryminalnego KPP Brodnica. W czasie dyżuru funkcjonariusze będą udzielać porad ofiarom przestępstw.

2016-02-20,
anonim: Szpital piękny owszem,wiem że do tego w dużej mierze przyczyniły się nasze 'Władze',za co serdecznie dziekuję.Jednak muszę dodać ziarnko goryczy ;ludzie tam pracujący mają zarobki uwłaczające godności np;moja mama w ekipie sprzątającej dostaje 5zł na 1h.Czy można temu zaradzić?

2016-02-20,
Zniesmaczony: Zgadzam się z mieszkankä,dlaczego wycięto drzewa?dostarczały sporo świeżego powietrza,którego wieczorem w Jabłonowie brakuje,nie da się otworzyć okien żeby przewietrzyc mieszkanie psuć środowisko jest najprościej!!!


2016-02-19, Zenon Śmigowski: Do mieszkanki! Złożę interpelację w sprawie wycięcia tych drzew bo nie sądzę aby zostaly wycięte bez ważnej przyczyny. Po otrzymaniu odpowiedzi wyjaśnię na forum całą sprawę zdając sobie sprawę z wagi ochrony przyrody dla mieszkańców.
Pozdrawiam Zenon Śmigowski


2016-02-18, mieszkanka: W tym tygodniu na ulicy Hallera i przy domu Rynek 12 wycieto prawie stuletnie lipy. Jest to wydarzenie szokujace i bezprecednsowe w czasie, gdy uczymy dzieci o ochronie przyrody. Tak stare, zdrowe drzewa podlegaja ochronie. Przez wielkie zaniedbanie gminy drzewa nie byly przycinane od przeszlo 30 lat i sie rozrosly, i zamiast je fachowo przyciac, gmina postanowila pozbyc sie klopotu i je wyciac. Taka decyzja byla bezpodstawna, a przyciete drzewa nie zagrazalaby nikomu przy domu Rynek 12 czy tez okolicy. Nikt nie mial nawet na tyle grzecznosci, aby powiadomc wlascicieli domu przy ul Rynek 12 o tej decyzji. Ogolocono, zeszpecono ulice; drzewa, dostarczaly cienia, regulowaly wilgoc oraz dostarczly estetyki miastu. W ubieglym roku na ulicy Hallera wycieto tez stuletnie ozdobne drzewka. Drzewa to rowniez miejsce dla ptakow, nie tylko plagi wron, ktore sie domowia na koronach drzew i z ktorymi nie moga poradzic sobie decydenci z gminy. Jablonowo moze obecnie pretendowac do najbardziej oszpeconego malego miasta. Miasto stalo sie ubogie i nikt nie dba o jego prawdziwy rozwoj. Miasto stracilo swoje zycie - nie ma miejsc pracy, spotkan towarzyskich, parkow, centrum sportowego, no i bezlitosne wycinanie przyrody. Nie jest to optymistyczny obraz. A drzewa nie odrastaja. Przez tyle lat towarzyszyly nam, dostarczaly cienia, schronienia dla plakow i woni kwiatow po to tylko, aby bezduszni siepacze jednym pociagnieciem pily elektrycznej polozyli kres ich bytnosci. Drzewa byly integralna czescia naszego zycia, teraz pozostal wielki smutek i zal po ich brutalnym wycieciu.


2016-02-17, nika: Jakiś czas temu był poruszony na forum temat powstania paczkomatu InPost w naszym mieście, czy ktoś może wie co dalej z tym pomysłem? Ostatnio coraz więcej sklepów internetowych realizuje wysyłki przez InPost i to wiele taniej niż PP.

2016-02-17,
Społeczny Komitet Budowy Sali Gimnastycznej: W dniu 01.03.2016 (wtorek) w Szkole Podstawowej im Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim w sali nr 5 o godz 16.00 odbędzie się zebranie Społecznego Komitetu Budowy Sali Gimnastycznej przy SP Jabłonowo. Zapraszamy na zebranie wszystkie osoby, które pragną zaangażować się w pracę Komitetu.
Zbigniew Mikulicz


2016-02-14, fotoman: Panie Bartoszu! Super fotki. Mam nadzieję, że będzie tutaj wiecęj takich galerii ! :)

2016-02-14,
magda: bartosz, piękne zdjęcia, aż czuć wiosnę, oby więcej takich inspiracji, dziękuję i pozdrawiam

2016-02-14,
Jola: Przepiękne zdjęcia Pana Bartosza Rakoczego, gratuluje najpierw szczęścia aby trafić na takie ujęcia, oka i aparatu jakość SUPER! Pozdrawiam Wszystkich


2016-02-11, mieszkańcy: Światowy Dzień Chorego to spotkania z osobami chorymi. Właśnie w tym dniu odprawiona została w intencji chorych msza święta w parafii św. Wojciecha w Jabłonowie Zamku. Uczestniczyło w niej kilkudziesięciu chorych, w tym chorzy spoza parafii. Podczas mszy świętej proboszcz parafii ks. Janusz Kowalski udzielił chorym Sakramentu Namaszczenia i Błogosławieństwa. Po mszy świętej chorzy spotkali się przy kawie i słodkościach, które sami przygotowali. Za odprawienie mszy i zorganizowanie spotkania chorzy składają serdeczne podziękowania proboszczowi ks. Januszowi Kowalskiemu.

2016-02-11,
anonim: Zmiana adresu zameldowania. Mam pytanie, może jest ktoś zorientowany: czy można bez zgody mieszkańca zmienić mu adres zamieszkania w imię "porządku w papierach"? Jakiś czas temu dostaliśmy pismo z UMIG w Jabłonowie, że z uwagi na "nieład" w numeracji domów na naszej ulicy będzie zmieniona numeracja domów...? Po 50 latach zameldowania i niechęci do przeprowadzek Urząd zadbał sam o moje przygody życiowe...Za tzw KOMUNY burzyła się krew, a teraz w imię Prawa? trzeba pokornie znosić bzdurne pomysły jakiegoś urzędnika, który nie ma lepszego pomysły na to by zaistnieć?!. Powtarzam, zmiana nr domu to de facto zmiana adresu! Czyli ogromne konsekwencje administracyjne finansowe i organizacyjne! Pytam się kto wpadł na taki pomysł? Gdzie można zaskarżyć taką decyzję? Proszę o pomoc. Mieszkaniec miasteczka Orwell'a.

2016-02-11,
Rowerzysta: Do wszystkich oburzonych mieszkańców wsi, zanim zaczniecie po raz kolejny narzekać na kiepski stan dróg i innych rzeczy, radze zerknąć na swoje podwórko. A dokładniej na waszych psich pupili, ostatnio bardzo często psy puszczone luzem na wsiach to zjawisko nagminne. Należało by chyba przypomnieć naszym mieszkańcom ze pozostawianie psa bez opieki i wypuszczenie luzem jest wykroczeniem karalnym. art. 77 KW Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia,podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. I następnym razem gdy po raz kolejny z tego samego gospodarstwa wybiegnie za mną pies skorzystam z tego prawa i wezwę Policje. Pozdrawiam

2016-02-11,
mieszkaniec Płowężka: Panie Zbigniewie a o jaką drogę Panu chodzi w naszej wiosce?? Droga była obiecana i juz DAWNO jest zrobiona..nie ma zadnego blota i jakos nie widze zeby ktos kamieniami lub ceglami cos wykładał.nie wiem po co te glupie komentarze i ublizenia dla Pana burmistrza..


2016-02-10, Marek: Panie Zbigniewie czy wy w tym Płowężku myślicie że Gmina ma tylko Was na utrzymaniu . Proszę przyjść do nas do Jabłonowa zapłacić podatek od nieruchomości taki jaki obecnie płaci się w naszym miasteczku a do własnej posesji przejść np.ul. Kwiatową .My też sami sobie musimy radzić gdyż ani poprzednia władza ,tzw. ul.Kwiatowej nie widziała jak i obecna ma tą ulicę gdzieś . Tak że Panie Zbigniewie mamy rączki i liczymy tylko na siebie . Władza to nas tylko widzi przed wyborami. Pozdro


2016-02-09, anonim: do rolnika. Po długich latach udało sie wywalczyc drogi takie jak Wesoła, Ogrodowa czy Dorzeczna, kiedy co roku zawsze pojawiał się jakiś asfalcik na wsiach. Tak więc chyba po tych jakże długich i męczących latach jeżdżenia Główną, Kolejową i Sikorskiego wypadałoby zrobić remont. Nie wszystkim można dogodzic, a ludzie z pobliskich wsi w dni targowe też użytkują drogi miejskie ;)

2016-02-09,
Koło Pszczelarzy: Dnia 14.02.2016r. (niedziela) odbędzie się Zebranie Pszczelarzy o godzinie 10:00 w Domu Kultury, podczas zebrania będą pobierane składki: członkowskie i ulowe (składka ulowa wynosi obecnie 3zł/1ul), opłaty za leki, na matki pszczele oraz opłata za autobus do Przysieka (wyjazd 05.03.2016r.)

2016-02-09,
zbigniew: U nas w Płowężku trzeba napraic drogi -bylismy na obietnicach przedwyborczych tego mlodego czlowieka kiedy drogi nam naprawi ludzie tona w blocie!Ludzie sami ceglami i kamieniami musza naprawiac panstwowe drogi ktore sa w gesti Urzedu w Jablonowie!Wstyd


2016-02-07, ROLNIK: Panie Zenonie to prawda że to droga powiatowa ,korzystają z niej wszyscy,infrastruktura i inne ble ble ble...Tak czy inaczej kolejna inwestycja w miasto,a puki co o drogach wiejskich ani słowa . Na wsiach też mieszkają ludzie ,którzy są wyborcami i którzy pamiętają kampanię wyborczą .Mam takie wrażenie że na przestrzeni lat nic się nie zmieniło,zmienia i zmieni w tej kwestii .POZDRAWIAM :(


2016-02-05, Zenon Śmigowski: Kilka wyjaśnień do ostatnich dyskusji na forum. Wyjaśniałem to dwa lata temu ale zapewne dołączają nowe pokolenia więc powtarzam.
Na terenie miasta i gminy mamy drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne. Właściciel drogi odpowiada za stan drogi, czystość, odśnieżanie, bezpieczeństwo, znaki drogowe, ale i wszelkiego rodzaju naprawy i inwestycje na drodze. Dotyczy to również pasa drogowego, a więc i chodnika jeżeli jest, rowu odwodniającego czy pobocza. Również własności gruntu.
Drogą wojewódzką, za którą odpowiada Marszałek Województwa ze swoim urzędem jest ulica Grudziądzka, i cała trasa Brodnica – Grudziądz.
Drogi powiatowe podlegające Staroście Brodnickiemu to prawie wszystkie drogi asfaltowe łączące miejscowości w naszej gminie , miedzy innymi drogi z Jabłonowa do Płowężą, Płowężka, Bukowca-Lembarga, Budziszewa, Góral, Buku Góralskiego, Mileszewy–Konojady-Górale-Ostrowite, i kilka innych. W Jabłonowie to Ul. Główna, Kolejowa, Gen.Sikorskiego, Mostowa, Kościelna, Kościuszki , Szczepańska - jeśli chodzi o te najważniejsze. Za własność gruntów, stan tych dróg, ich utrzymanie , remonty i inwestycje odpowiada Starosta Brodnicki.
Taki jest stan prawny i nie ważne jest moje czy innych mieszkańców zdanie na ten temat. Ze stanem prawnym związana jest możliwość inwestycji i ich finansowania. Inwestorem na nieruchomości może być wyłącznie właściciel nieruchomości lub dzierżawca wieczysty. I tu tkwi problem. Remont drogi powiatowej, budowa chodnika przy niej, inwestycje na tej drodze może wykonać wyłącznie Starosta Brodnicki. My możemy wyłącznie apelować, prosić, lobbować i oferować pomoc w formie dotacji. To do Starostwa należy wykonanie dokumentacji, wykupu gruntów, zabezpieczenia źródła finansowania czy wyboru wykonawcy remontu czy odnowienia drogi.
Na gminie spoczywa ewentualny remont sieci kanalizacyjnej czy wodociągowej, której jest właścicielem, i jeżeli sieć znajduje się pod droga powiatową płaci właścicielowi z tego tytułu opłaty, zresztą niemałe.
Ma racje mieszkaniec piszący że to przecież my, mieszkańcy naszej gminy w większości korzystamy z tych dróg, to my je niszczymy i to również jest nasz interes aby były w dobrym stanie, bezpieczne, aby miały chodniki itd. Ale stan prawny jest inny i możemy wyłącznie prosić właściciela drogi o remont. I to robimy. Możemy również zachęcać właściciela do remontu oferując mu dotacje z budżetu gminy na remont drogi, uchwalając porozumienia np. ze Starostwem o wykonanie dokumentacji, czy remontu drogi i współfinansując te inwestycje w 20,30 czy 50 % z budżetu gminy. Ma racje również mieszkaniec piszący ze nie jest to nasz obowiązek. Nie zdarzyło się aby Starosta dofinansował remont jakiejkolwiek drogi gminnej. Należy jednak podkreślić, że najważniejsze jest dobro naszych mieszkańców, ich bezpieczeństwo, więc jeżeli istnieje szansa, że dzięki uchwalonym dotacjom dla Powiatu dojdzie do remontu ulic Głównej, Kolejowej, Gen,Sikorskiego w Jabłonowie, czy dróg powiatowych w gminie , to uważam że powinniśmy to robić bo te pieniądze gminne są dobrze wydane, chociaż nie na zadania naszej gminy. I bez tych dotacji prawdopodobnie jeszcze wiele lat nic by się nie działo. Dodatkowo wyjaśnię, że do zadań Rady Miejskiej w Jabłonowie należy uchwalenie dotacji na remont drogi, ale nie gwarantuje to wykonania remontu. Bo o tym które drogi i w jakim zakresie starostwo będzie remontować decyduje Rada Powiatu i Zarząd Powiatu , i to jest już zadanie naszych radnych powiatowych.
Pozdrawiam, Zenon Śmigowski


2016-02-04, Hehe: Do marzeny lizak.projekt do sejmu dopiero co poszedł jeszcze nie wiadomo czy przejdzie a ty już chcesz wniosek pisać o kasę,oj ci ludzie są smieszni. Z drugiej strony to bym nie na stawiała się na jakąkolwiek kasę.jestem zdania nie masz na kogo liczyć licz na siebie,jak sama nie zarobisz to nie licz że czegoś się dorobisz.pozdrawiam!


2016-02-01, myślący inaczej: Do "niewątpliwy sukces" twoje myślenie to zaścianek to jablonowianie korzystają głównie z tych ulic. Aby powiat mógł wejść z asfaltem trzeba uregulować problem gruntów, odprowadzenia wody kanalizacji co należy do gminy. Przez lata nikt nawet nie chciał zmierzyć się z dokumentacją nie mówiąc o kosztach. Jest niewątpliwym sukcesem że ktoś chce otym rozmawiać. To interes dla nas mieszkających przy tej ulicy a nie dla powiatu.

2016-02-01,
edyta: Sprawa internetu na wsi .Dobrze działa internet Firmy ELTRONIK z Brodnicy .Znajomy mieszka daleko od ulicy i bardzo dobrze odbiera.Teraz zwiększyli jeszcze prędkość.Przyjeżdżają sprawdzają sygnał czy jest ,oczywiście za darmo,jeśli jest odpowiedni to zakładają antenę i działa . Ja go mam i jestem zadowolona.Mieści się ta firma przy ul 3go maja koło ul.Piwnej.

2016-02-01,
marzena lizak: witam wie moze ktoś kiedy i gdzie można składać wniosi o 500zł na dzieci


2016-01-31, Tomasz Urtnowski: Do władz M i G Jabłonowo Pom. Na XI sesji było mi coś obiecane! Było spotkanie z powiatem brodnickim i niczego się nie dowiedziałem prócz ulic w centrum miasta, a o ul Kościuszki cisza (kiedy będzie jakaśkolwiek obietnica spełniona) W ubiegłym roku w lutym prosiłem o wyrównanie pobocza, mija rok i nic. Proszę o odpowiedz osoby w temacie na forum by zainteresowani mieszkańcy dowiedzieli się co macie zamiar zrobić z tą ulicą za znakiem zabudowanym. A może z ulicy zróbcie Szczepanki?

2016-01-31,
anrzej: taki sklep byl kiedys u pana Nowaka i sie nie sprawdzil byl na glownej ulicy

2016-01-31,
ktos napewno: ludzie jakie wy macie żądania. to jest małe miasto a wy już byście chcieli sklep rybny. nie zdajecie sobie sprawy ile potrzeba na to funduszy.

2016-01-31,
Mieszkanka 28: Chcialabym sie dowiedziec do kogo nalezy zglosic problem polamanych galezi na starym drzewie ktore znajduje sie tuz obok kosciola przy ul. Szkolnej? Czy to nalezy do ks czy UMiG? Jak jest silniejszy wiatr to az strach tym bardziej ze parkuja samochody do kosciola i obok sa domy nie wiem czy musi cos uszkodzic albo spac komus na glowe zeby ktos to zauwazyl pewnie jak wyrzadzi jakas szkode to calkiem wytna pozdrawiam


2016-01-29, "fitnesska": Chciałabym się dowiedzieć, co było przyczyną podniesienia ceny za karnet na fitness. Myślę, że podwyżka o 10 zł nie jest na każdą kieszeń. Zysku z tego nie będzie, bo uczestniczki będą rezygnować z zajęć. Chyba że chodzi o to, żeby zajęcia fitness "wypadły" z grafiku CKiS. A szkoda. Pozdrawiam
PS. Właśnie dowiedziałam się, że cena karnetu jednak nie ulegnie zmianie. Super!!! Pozdrawiam

2016-01-29,
Do mieszkańsa: Nie sądzę aby problem drobiu na drodze publicznej był problemem burmistrza. Najlepiej przedzwonić na policję do Brodnicy, Przyjadą policjanci - najlepiej z "drogówki" wpakują właścicielowi drobiu mandat, i delikwentowi odechce się powiększać swoje podwórko o drogę publiczną.

2016-01-29,
mieszkaniec gminy: Witam wszystkim.Mam tylko jedno pytanie do Wladz Gminy dlaczego drogi gminne nie są remontowane?każdy z nasz płaci podatki,które docierają do gminy a drogi są w opłakanym stanie-teraz to wszystko wychodzi(łatanie powierzchni asfaltowej palnikiem gazowym smoła i kamyczki)i jest dziura na dziurze-DROGA MILESZEWY-GORALE.to jest droga do szkoły.zachecam do przejechania sie wlasnym srodkiem transportu WLADZ MIASTA i ocenienia tej powierzchni drogi(gdzie miejscami widac szlak kamienny z bardzo dawnych czasów)

2016-01-29,
kajot: Pragnę zaprosić Pana burmistrza wraz z całym zarządem w swoich bucikach z cielęcej skórki na mały spacer po ulicy Kwiatowej. Ulica nie jest dluga wiec zajmie to 5 minut. Bardzo Pana proszę, niech Pan spełni choć jedna prośbę...

2016-01-29,
"Niewątpliwy sukces"... dla powiatu, bo Jabłonowo dołoży im się do remontu ICH dróg... To ja poproszę, żeby mi się Gmina do remontu kuchni dołączyła... Pisze tu oczywiście o info w sprawie remontu głównej, kolejowej i Sikorskiego. Drogi są Powiatu, a nie Jabłonowa!!! Mu nie powinniśmy nic dokładać.

2016-01-29,
Jola: Do Arka moim zdanie sklep rybny to powinien być strzał w dziesiątkę cały czas się dziwię, że nie ma do tej pory.

2016-01-29,
dominika: pewnie że swieza rybka miała by swoich fanow nareszcie ktoś juz niemożemy się doczekać

2016-01-29,
do arek: Tak, tak i jeszcze raz tak! Świetny pomysł!

2016-01-29,
kupująca: do arka wszystko zalezy od swiezosci i ceny

2016-01-29,
do arka: Moim zdaniem jest potrzebny taki sklep z rybami. Tylko żeby były świeży towar nie tak jak w innych sklepach odmrazasz i smierdzi


2016-01-27, arek: mam pytanie do mieszkańców czy w jabłonowie byłby potrzebny sklep rybny i inne mrożone swojskie przetwory

2016-01-27,
Maciej Brzozowski: Witam. W niedzielę w godzinach wieczornych na skrzyżowaniu ulic Grudziądzkiej i Głównej znaleziono tablicę rejestracyjną o numerach CBR93S8. Tablica do odbioru na stacji paliw.


2016-01-24, mieszkaniec: do mieszkaniec. kury i kaczki na wsi to normalne zjawisko. niedługo nie bedziemy mogli jezdzic ciagnikami bo bedzie wam przeszkadzało. to co jest na moim podwórku to moja sprawa

2016-01-24,
ja do "anonim": Jakby co od dłuższego czasu jesteśmy w zasięgu darmowego internetu Aero2, wystarczy zdobyć kartę.
Szczegóły: »»»
www.aero2.pl

2016-01-24,
anonim: Mam pytanie. Witam, czy wie ktoś gdzie w Jablonowie można oddać nakretki od butelek? Swojego czasu była akcja charytatywną, czy jest jeszcze coś takiego? Czy w Jablonowie można sprzedać gdzieś dużą ilość butelek po piwie? Trochę mi się tego nazbieralo i nie wiem gdzie można by to zpieniężyć.

2016-01-24,
anonim: Czy w Jablonowie Urzednicy obniza stawke za smieci?Jest bardzo wysoka!Mieszkancy powinni placic tylko za te pojemniki ktore sa pelne a nie za puste poojemniki!

2016-01-24,
anonim: Panie Burmistrzu zrobi Pan porządek z tymi kaczkami i kurami w Buku Góralskim? Ile można prosić żeby cokolwiek zrobić dla Buku Góralskiego.


2016-01-22, Kinga W.: Witam :) Dzis rano zgubilam portfel czarno-rozowy (bialy) na rzepe byly w nim pieniadze wraz z dowodem osobistym. Uczciwego znalazce prosze o kontakt: 725-634-784

2016-01-22,
Zespół Szkół: Poloneza czas zacząć - studniówka w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim
16. stycznia 2016r. uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego i IV Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim sobotnio-niedzielną noc spędzili w Wichulance na swoim pierwszym, dorosłym balu. Za sto dni czeka ich tylko egzamin maturalny. To jednak dopiero przed nimi. W sobotę bawili się do białego rana w myśl cytowanych słów Sztaudyngera: „Jeśli któregoś dnia mamy być szczęśliwi,... to dlaczego nie zacząć od dzisiejszego wieczoru”? W części oficjalnej przedstawiciele społeczności uczniowskiej Malwina Jasiecka i Szymon Rogowski powitali przybyłych na bal gości. Wśród nich znaleźli się Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego p. Ryszard Bober, Starosta Brodnicki p. Piotr Boiński, przedstawiciele Rady Rodziców ZS p. Katarzyna Piórkowska i p. Zdzisław Zapalski. Udanej zabawy i powodzenia na egzaminach maturalnych życzyła uczniom Dyrektor Zespołu Szkół p. Barbara Bober. Uczniowie podziękowali wszystkim nauczycielom oraz wychowawcom: p. Dorocie Rucińskiej, wychowawczyni kl. IV TE i p. Marzannie Drężek, wychowawczyni kl. III LO za trud włożony w ich edukację.
Ta wyjątkowa noc rozpoczęła się wspaniale zatańczonym polonezem. Młodzież prezentowała się dostojnie, wzbudzając podziw u przybyłych na bal gości. Starosta Brodnicki p. Piotr Boiński pogratulował uczniom pięknie zatańczonego poloneza. Wspomniał też, jakie były zwyczaje studniówkowe za jego szkolnych czasów. Trzy, cztery lata w szkolnych murach to tak niewiele, a przecież pozostają w pamięci na całe życie. Czas dorastania ma w sobie urok wspólnie przeżytych chwil, tych dobrych i tych złych. To one cementują przyjaźnie i sprawiają, że warto się spotkać nawet po wielu latach. Na pewno niezapomnianą chwilą będzie i ten sobotni wieczór.
Materiał foto i video dostępny na stronach lokalnych mediów:
»»»
http://brodnica-cbr.pl
»»»
https://www.facebook.com
»»»
http://tvbrodnica.pl
»»»
http://www.ebrodnica.pl

2016-01-22,
anonim: mam pytanko do Burmistrza kiedy na terenie miasta bedzie darmowy internet wi-fi?


2016-01-21, mieszkaniec: czy wiadomo juz kiedy bedzie poprowadzony gaz do naszego miasta

2016-01-21,
123: Man prosbe zrubcie z tymi kaczkami kurami spokoj w buku goralskim


2016-01-19, Koło PZW nr 19 w Jabłonowie Pom. informuje że dnia 20-01-2016 i 22-01-2016 sprzedaż zezwoleń odbędzie się wyjątkowo w Salonie Prasowym przy ul. Głównej 29 od godz. 16:00 do 17:30. Za utrudnienia przepraszamy.
Prezes Koła Marzena Jarzembska


2016-01-15, Adamus: do Pytajnik: Najlepiej zainwestować w internet bezprzewodowy (PLUS LTE), na terenie gminy działa dość dobrze nawet w budynku, jeśli jest słaby zasięg proponuje zakup zewnętrznej anteny.


2016-01-14, Pytajnik: Mam pytanie...hm właściwie nie wiem do kogo,może do władz? Czy można zrobić coś w sprawie rozbudowy sieci internetowej na wsi. Pojedynczy klient to nie klient i ciągle odbijamy się od drzwi z odpowiedzią brak możliwości technicznych w praktyce trzeba często położyć kilka metrów kabla a dla jednej osoby nie warto może by nam ktoś pomógł bo internet zaczyna być potrzebą pierwszą a ciągle wiele osób ma utrudnienia w dostępie.

2016-01-14,
mieszkaniec gminy: Mam pytanie dlaczego z dróg bocznych(gminnych) nie jest usuwane błoto śniegowe mają przyjsc mrozy potem nikt tego nie usunie wogóle i drogi bedą masakryczne!!Prosze Burmistrza niech przejedzie sie tymi drogami i niech oceni odsnieżanie naszych gminnych dróg..


2016-01-13, Mieszkanka: Witam! Mam pytanie do Władz Jabłonowa czy w tym roku w okresie ferii powstanie sztuczne lodowisko dla dzieci i mieszkańców, gdzie bezpiecznie będzie można spędzic ten wolny czas?

2016-01-13,
Niepubliczne Przedszkole "Aniołkowo" ogłasza nabór dzieci w wieku 2,5-3 lat na II semestr. Jednocześnie informujemy o możliwości zapisu dzieci na okres ferii zimowych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 530-184-815 lub bezpośrednio w przedszkolu przy ul. Grudziądzkiej 9A.
Zapraszam - dyrektor Przedszkola

2016-01-13,
Mieszkaniec: Witam Mam pytanie do pani dyrektor domu kultury czy jak co roku była Hala . A czy w te ferie jest organizowana hala ?

2016-01-13,
agasia: mam pytanie czy w gminie odbeda sie jeszcze spotkania w sprawie pracy do firmy sits lub vorwerk


2016-01-11, mieszkanka: wczoraj 10.01.2016 na wysokości "starego placu zabaw" przy ul. Głównej znaleziono klucz marki LOB, jeśli ktoś poszukuje tego klucza można dzwonić pod numer 793 719 535

2016-01-11,
mieszkaniec Buku Góralskiego: Mam pytanie do Szanownego Pana Burmistrza. Czy można zrobić porządek z tymi kaczkami kurami itd. Mieszkańcy nie dość, że podostawali mieszkania socjalne to robią sobie co im się podoba. Nie ważne, że obok jest klub wiejski i przystanek autobusowy, plac zabaw dla dzieci.Najgorzej jest wiosna czy latem jak odbywają się imprezy okolicznościowe i ludzie wynajmują klub a obok kaczki kury i taki smród że nie można wytrzymać czy nawet jak dzieci przychodzą na plac zabaw.Prosze zrobić z tym porządek.


2016-01-05, Justyna Prajs: W odpowiedzi na post użytkownika o nicku Ciekawy informuję, że jak co roku wszelkie zbiórki na WOŚP odbywają się tylko do puszek, które posiadają Wolontariusze z identyfikatorami. Żadne inne zbiórki nie są organizowane przez sztab WOŚP. Takie zbiórki w naszej gminie będą odbywały się od piątku do niedzieli, przy czym kwesta uliczna będzie odbywała się tylko w niedzielę od godziny 7.00 do 16.00.

2016-01-05,
anonim: do "Jablonowiak". Przepraszam za szczerość, ale zwracać uwagę potrafi każdy, a czytać to już nie? Przecież były komunikaty, całkiem niedawno,że w przypadku odpadów wielkogabarytowych wystarczy je zgłosić do urzędu i po problemie. Tak samo dodatkowe pojemniki -po co? Każdy teraz ma własne, jeśli za mało, również można to zmienić nie płacąc dodatkowo. Gdzie więc problem?

2016-01-05,
Seba: Latarnie już świecą. Dzięki.

2016-01-05,
kasiap40: Do: p Seby KasiaP. Wczoraj zgłosiłam informację o niepalących się lampach na trzech ulicach, usterka została usunięta.


2016-01-04, Seba: A ulice Sikorskiego Lipowa i część Kolejowej od wczoraj ciemne.Proszę o interwencję właściwych służb.

2016-01-04,
edyta: Czy ktoś widział małego pieska czarno-brązowego ?Pobiegł w kierunku Szczepanek ,od strony Nowego Młyna lub Buku Pomorskiego.Proszę o informację nr tel.690 172 788

2016-01-04,
kupująca: ja nie mam nic do dzieci harcerzy którzy stoją bo mnie stac na to żeby dac ale chodzi mi o czestotliwośc i okres w którym stoją a jesli tak sie martwimy o obóz gdzie kiedy i jak długo stał lub stała druzynowa lub przyboczni z dzieciaczkami z danej druzyny bo dzieciaczkiki stały całe popołudnia proponuję nastepny termin zbiórki w dzień orkiestry swiatecznej pomocy zobaczymy wyniki


2016-01-03, Ciekawy: Wiemy, iż niedługo kolejny finał WOŚP więc mam pytanie do szefa jabłonowskiego sztabu. Czy zbiórka pieniędzy może odbywać się przez wolontariuszy bez identyfikatorów a pieniądze trafiać nie do puszki a do portmonetki? Bo takowa zbiórka odbyła się dzisiaj w Mileszewach.

2016-01-03,
Matka: Rowniez nie raz odwiedzilam sklepy gdy stali harcerze , nigdy nie wolali o pieniadze.Pytali tylko czy pomoc zapakowac zakupy , gdy zgodzilam sie dziewczynki usmiechaly sie i pomagaly . Ani razu nie powiedzialy ze chca pieniazki . Wiec jakim trzeba byc zawistnym czlowiekiem zeby przeszkadzaly takie zbiorki . Radze Pani nie wychodzic gdy bedzie odbywac sie Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy , bo moze ktos zawolac o kase . Pozdrawiam

2016-01-03,
Jablonowiak: Mam kilka pytań w sprawie wielkich smietnikow ,ktore Urzad Gminy posiada typu zielonego na wszystkie odpady i typu zoltego na butelki i plastiki.Za Pana Burmistrz Gawędy byly i Za Pana Fuksa gdzie one się podziały ?Zniknęły z Osiedla w Jabłonowie,gdzie ludzie mają wynosic smieci i odpady szczególnie te wielkogabarytowe?Mieszkancy prosza i chca przywrocenia smietnikow tak jak było dawniej!!!

2016-01-03,
Mama: Marudzimy,że młodzież niezaradna,że roszczeniowa i leniwa,że tylko na gotowe a jak chcą coś zrobic/zarobić to też nie dobrze. ..chwała im i ich opiekunom z ZHP że im się chce.


2016-01-02, Jan: Ja sam byłem harcerzem i do moich wyjazdów na obóz dopłacał zakład pracy rodziców a teraz sami harcerze muszą sobie radzić i popieram akcję a zawsze znajdzie się sknera ktora woli ominąć kasę żeby nie wspomoc, wstyd


2016-01-01, anonim: Do kupującej. Sama robie zakupy jak najtaniej,więc w supermarkecie,również w okresie kiedy stali harcerze,ani jeden raz nie zdarzyło się aby upomnienia się o pieniądze i nie byli nachalni wręcz przeciwnie,miło jak ktoś się uśmiecha zwłaszcza dziecko. Apeluję abyśmy docenili ich wysiłek i ciężką pracę żeby odciążyć rodziców których nie zawsze stać na opłacenie całego letniego wypoczynku, bo po to to robią te dzieciaki i chwała im za to .


2015-12-31, Przemek Górski: Szanowni Państwo!
Minął kolejny rok - trudny i ważny dla naszego Miasta i Gminy. Rok zapisany wspólnym wysiłkiem i nadzieją. W Nowym Roku spróbujmy oderwać się od codziennych obowiązków, spojrzeć na mijające miesiące z dystansu i z refleksją, aby móc zebrać siły na Nowy Rok! Życzę, aby 2016 rok przyniósł nam jak najwięcej satysfakcji, aby nasze domy wypełniała radość i miłość, abyśmy wszyscy mogli dostrzec, jak na lepsze zmienia się nasze otoczenie. Mieszkańcom Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie życzę wszelkiej pomyślności, samych sukcesów i udanych przedsięwzięć. Życzę, by nasze miasto i gmina pomyślnie rozwijała się, a zainicjowane inwestycje i działania stały się wzorem dobrze rozwijającego się samorządu. Byśmy niezmiennie cieszyli się uznaniem gości, by umacniało się przekonanie, że... tu warto żyć! Niech Nowy 2016 Rok dla każdego z Państwa, będzie czasem zrealizowania ambitnych planów, pokonania trudności, spokoju. Niech to będzie dobry Nowy Rok :)

2015-12-31,
kupująca: bardzo prosze władnych zhp w jabłonowie cel zbiórki do puszek popieram i sama wrzucałam ale prosze pomyslec o ludzie na swieta robią zakupy w marketach zeby było taniej i sama byłam swiadkiem tdo tej kasy nie idziemy bo tam są harcerze czy nie mozna było sobota niedziela przed swietami pamietajmy im mniej nachalności tym wiecej mozna zebrac jak wiadomo orkiestra zbierra w jeden dzien a efekty kolosalne czuwaj

2015-12-31,
Pro publico bono: Za targowiskiem przy ulicy Przemysłowej rok temu uformowało się naturalne lodowisko. Fajna sprawa, teren płaski- nie trzeba wielkich inwestycji- trochę dolać wody i mamy lodowicho jak się patrzy bez wielkich kosztów. Co Wy na to? Da się to jakoś organizacyjnie bez większej "brazylii" administracyjnej zrealizować?

2015-12-31,
Seba: Na prośbę innych mieszkańców np.Nowego Rynku w przyszłym roku przenieście fajerwerki na Szaniec w Jaguszewicach. Tam do zabudowań daleko. Bez przesady Nowy Rok witamy raz w roku.

2015-12-31,
sylwestrowicz: przez nascie lat nie było skarg a w tym roku są poprosazę trochę pokory

2015-12-31,
kasia: W dniu 29.12.2015r w godzinach popołudniowych miedzy tunelem (naprzeciw biedronki) a Urzędem Miasta i Gminy przy ulicy Głównej zgubiono kluczyk do samochodu z immobilizerem. Uczciwego znalazce czeka nagroda, proszę o kontakt 691445159


2015-12-30, Centrum Kultury i Sportu: Pokaz fajerwerków w tym roku odbędzie się na placu przy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim ze względu na prośbę właścicieli kamienic znajdujących się w pobliżu Rynku.

2015-12-30,
Seba: Co ma piernik do wiatraka. Zabawa zabawą a fajerwerki powinny być na rynku jak w każdym mieście.


2015-12-29, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonowie Pomorskim: informujemy, że dnia 31 grudnia 2015r. (czwartek) biblioteka będzie czynna od godz. 9:00 do godz. 14:00. Zapraszamy

2015-12-29,
UMiG Jabłonowo Pom.: W odpowiedzi do „on”. Firmą wyłonioną w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zostało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych EKOSYSTEM Sp. z o.o. Ekosystem był jedynym podmiotem, który złożył swoją ofertę w ogłoszonym przez Gminę przetargu. Aby firma mogła odbierać i przewozić odpady z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie musi posiadać odpowiednie licencje, uprawnienia oraz uzyskać wpis do gminnego rejestru działalności regulowanej. Podwyżki cen wynikają wyłącznie z faktycznych kosztów związanych z funkcjonowaniem systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Nowa umowa z firmą Ekosystem zawiera zapisy dotyczące zwiększenia częstotliwości odbioru odpadów. Informacje na temat zmian cen docierają aktualnie do wszystkich gospodarstw domowych za pośrednictwem sołtysów, pracowników ZGKiM i poprzez Pocztę. Ogłoszenia dotyczące stawek oraz innych warunków umowy publikowane są również na stronie BIP oraz oficjalnej stronie internetowej gminy. Zapotrzebowanie na dodatkowe pojemniki każdy mieszkaniec gminy może składać na bieżąco (Urząd Miasta i Gminy pokój nr 37). Pojemniki firma Ekosystem udostępnia nieodpłatnie.

2015-12-29,
Justyna Prajs: W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysława Górskiego oświadczam, że korony i śpiewniki na Orszak Trzech Króli zostały pozyskane za darmo z fundacji. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.orszak.org

2015-12-29,
mieszkanka: Pokaz fajerwerków odbędzie się na placu koło Gimnazjum a nie ma placu koło Domu Kultury ponieważ w środku jest organizowana zabawą.


2015-12-28, anonim: Dlaczego pokaz fajerwerek na placu koło gimnazjum, a nie na rynku jak co roku ??

2015-12-28,
mieszkanka: Odnośnie oficjalnej informacji o pobiciu tego chłopca;jest ładnie napisane że natychmiast wysłano policjantów ,to natychmiast to jest że policjanci byli na miejscu zdarzenia prawie po 1 godz., ale właściwie nie winię ich nawet za to ,bo jechali z Brodnicy, a tam też mają swych mieszkań ców pod opieką .Ale jestem zaskoczona tym ,iż w naszym mieście podczas kilkudniowych świąt POSTERUNEK POLICJI poprostu jest zamknięty ,wtedy gdy dochodzi najczęsciej do napaści przez pijanych bandytów ,jetem przerażona i boję sie wyjśc z psem na spacer i własciwe boję się tu mieszkać

2015-12-28,
zainteresowana: Ciekawa jestem, kto funduje śpiewniki i korony podczas przemarszu trzech króli 6 stycznia. Nie życzę sobie, żeby takie zakupy realizowane były ze środków publicznych!

2015-12-28,
on: Witam czy orientuje się ktoś czy jest jakaś inna firma odbierająca odpady z jabl pomorskiego? Dotychczas śmieci wywozi gmina ale podwyżki stale bez powiadomien . rozumiem podwyżki niech SA ale tez niech śmietniki powiększa a jak nie to niech częściej odbieraja a nie opłaty w gore a śmieci się wysypuja. Wstyd dla władzy Jabłonowa.


2015-12-22, anonim: Zgadzam się z postem, że zamknięcie stadionu to rozwiązanie, które krzywdzi przyzwoitych ludzi. Według mnie najlepszą metodą na walkę z wandalami jest monitoring i kary pieniężne za niszczenie obiektu. Jest to kosztowne ale ciągłe naprawy będą kosztować jeszcze więcej.

2015-12-22,
Dyrektor Gimnazjum: Uwaga!!! Gimnazjum dnia 23 i 24.12.2015.r - zamknięte. Od 28.12.2015r. do 05.01.2016r. sekretariat gimnazjum czynny od godz.8.00 do godz.14.00.
Anna Berent

2015-12-22,
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonowie Pomorskim informuje, że dnia 24 grudnia 2015 r. (czwartek) biblioteka będzie nieczynna w zamian za dzień 26 grudnia 2015 r. - święto przypadające w sobotę.

2015-12-22,
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Zarządzeniem nr 134 z dnia 11 maja 2015 r. informuje, że dzień 24 grudnia 2015 r. (czwartek) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim w zamian za dzień 26 grudnia 2015 r. - święto przypadające w sobotę.


2015-12-18, UMiG: W odpowiedzi na pytanie dotyczące sposobu gromadzenia popiołu informuję, że odpady komunalne o kodzie 10 01 01 - Żużle, popioły paleniskowe i pyły z kotłów zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie właściciel nieruchomości zobowiązany jest do gromadzić w osobnym pojemniku. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych EKOSYSTEM Sp. z o. o. nie zapewnia właścicielom nieruchomości pojemników do popiołu. Zgodnie z zawartą umową pomiędzy Miastem i Gminą Jabłonowo Pomorskie oraz firmą EKOSYSTEM Sp. z o. o. firma dysponuje pojemnikami dla mieszkańców do takich frakcji odpadów jak:
- pojemnik żółty - plastik i metale,
- pojemnik zielony - szkło,
- pojemnik niebieski - papier i tektura,
- pojemnik brązowy - odpady biodegradowalne,
- pojemnik zielony - odpady komunalne zmieszane.
Odpady komunalne muszą być zbierane selektywnie zgodnie z oznaczeniem pojemnika, co oznacza, że popiołu oraz sadzy z komina nie można gromadzić w pojemniku niebieskim - papier i tektura. Odpady te należy gromadzić w osobnym pojemniku, który zapewnia sobie we własnym zakresie właściciel nieruchomości. Selektywna zbiórka odpadów komunalnych na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie prowadzona jest zgodnie z podaną »»»
tabelą

2015-12-18,
Mieszkaniec: Czy naszą kochana gmina i zakład wodociągów ma w końcu zamiar coś zrobić z tą śmierdzącą wodą, która już taka leci w Bukowcu od miesiąca? I z tego co wiem nie tylko w Bukowcu!

2015-12-18,
Sportowiec: Mam kilka uwag dotyczących wandalizmu na stadionie oraz możliwości zamknięcia obiektu. Zamknięcie stadionu nie zniechęci młodzieży przed urządzaniem tam sobie spotkań i rozrób. Wręcz przeciwnie, będą przychodzili jeszcze częściej. Skoro już teraz tyle się tam dzieje, mimo częstej obecności osób korzystających z boiska, to można sobie tylko wyobrazić co będzie, gdy stworzy im się zamkniętą dla nich przestrzeń, gdzie już nie będą musieli się bać, że ktoś nagle przyjdzie pobiegać. Zamknięcie boiska będzie karą dla mieszkańców, nie sprawców. Poza tym może lepiej rozważyć założenie monitoringu. Wiele prywatnych osób czy małych firm ma monitoring, więc chyba nie jest to jakiś kosmiczny koszt, z którym nie poradziłby sobie budżet gminy.


2015-12-14, mieszkaniec: Mam pytanie do firmy EKOSYSTEM,czy popiół może być zbierany w pojemniku niebieskim (papier),i gdzie można wrzucić sadze z komina,czy z popiołem,czy do zmieszanych?

2015-12-14,
Jola: Do władz miasta, mieszkaniec ma rację potrzebny jest chodnik jak nic! a jeszcze lepiej teraz kiedy wejdą nowe pieniądze z Unii to poddaję pod rozwagę ścieżkę rowerową do samych Mileszew już widzę rowerzystki na trasie po zakupy do Jabłonowa to nie żart ale poważna propozycja. mają taką ścieżkę do Radzynia mieszkańcy okoliczni. Pozdrawiam i czekam na ścieżkę pierwsza z niej skorzystam .

2015-12-14,
Pozdrowienia dla śnieżynki, ale ta pewna rada sołecka dała plamę, bo co jest ważniejsze od dzieci.

2015-12-14,
Czytam te forum i ile jest nie dobroci ani nic życzliwości na burmistrza,ludzie czego wy oczekujecie.Poprzedni burmistrz co takiego narobił dobrego dla nas mieszkańców.Może to jak poszliśmy do urzędu załatwić jakąś spraw to się kwitło 20-40min.pod dzwiami bo pani wyszła na zakupy.Ale tak dobrze było? Śmieszy mię takie wpisy,że mikołaj niektórym daje paczki a niektórym po mikołajku z czekolady.Ktoś tu jest tępy jak bud.Tak powstają plotki dzięki takim osobom.Z tego co mi wiadomo mikołaj od kilku ładnych lat obdarowuje dzieci np.mikołajkami z czekolady z własnej kieszeni.Nikt mu nie płaci a jeszcze ludzie obgadują wstyd.A mikołaja pozdrawiam i ja Mu dziękuje, że uszczęśliwia nasze dzieci.

2015-12-14,
czarek: Dziękuję p. Administratorowi. Zapraszam wszystkich do lektury przedwyborczych obietnic i porównania ich z realizacją.


2015-12-10, wędkarz: Ponawiam pytanie. Do zarządu Kola PZW nr 19 w Jabłonowie Pom: tegoroczne zebranie jest zebraniem sprawozdawczym czy sprawozdawczo-wyborczym?

2015-12-10,
mieszkaniec: Ilu jeszcze ludzi straci życie lub zdrowie na drodze do Kamienia zanim władza zrobi coś w kierunku poprawy bezpieczeństwa?

2015-12-10,
śnieżynka: Za rok Św. Mikołaj będzie rozdawał słowniki ortograficzne, bo jak widać to towar niszowy... Pozdrawiam świątecznie! :)

2015-12-10,
mieszkaniec wsi: Mam pytanie do fachowców: Czy przetargi na wykonie przebudowy drogi,które nasz UMiG ogłosił na koniec listopada i oczekuje wykonania drogi w Konojadach do 30 grudnia 2015 nie jest marnotrawieniem publicznych pieniędzy »»» link do BIP. Nie od dziś wiadoma że dróg w okresie zimowym się nie wykonuje bo jakość jest mizerna. Szkoda że inżynierowie z gminy dopuszczają do tego. Zresztą jakby ktoś się dokładniej zagłębił w BIP/przetargi to można zauważyć że w okresie od października było ogłoszonych 6 przetargów z podobnymi terminami wykonania. Czyżby ktoś się obudził?

2015-12-10,
anonim: do marzena lizak. Droga Pani. Jedne dzieci dostaly ładniejsze paczki ponieważ rada solecka przekazala jakąś pule pieniędzy na te paczki.

2015-12-10,
Moderator: »»» link dla 'czarek'


2015-12-09, czarek: Mam prośbę do p. Administratora: proszę o ponowne umieszczenie obietnic przedwyborczych naszych władz lokalnych. W ten sposób po roku urzędowania będziemy mogli sprawdzić ich dokonania. Z góry dziękuje.

2015-12-09,
pewna pani: Gdy chodzi o śmieci mogę wypowiedzieć się troche na ten temat. Moi drodzy ktos wyższy chce aby wszyscy zaczęli segregować smieci( nie jest to burmistrz). Według nich wtedy nasze srodowisko będzie czystsze. Burmistrz z racji tej ma za zadanie zmobilizować ludzi do tego aby to robili. Jedynie co jest w stanie zrobić to właśnie podwyższyć opłatę ktoś i tak miała być wyższa i to dość sporo. Natomiast przy ostatniej uchwale kwota zmalała.

2015-12-09,
marzena lizak: mam pytanie do swientego mikolaja dlaczego niekture dzieci dostali tylko mikolajka a inne ładne paczki

2015-12-09,
ciekawy: Witam. mam pytanie odnośnie komunikatu coolturaka w sprawie dni wolnych dla pracowników, podane jest że coolturak pracuje w soboty to dlaczego wybierają za soboty pracujące dni wolne chodzi o 05.12 i 12.12 i komunikat że za te dni mają wolne od 21.12 do 27.12


2015-12-07, E.K.: Serdeczne życzenia dla Wszystkich Pszczelarzy w Dniu ich Patronalnego Święta; aby Wasza ciężka praca przynosiła jak najwięcej korzyści i satysfakcji, dużo zdrowia i uśmiechu od losu:-)) Pozdrawiam :-)).


2015-12-05, Kamil97: Witam czy odbędzie się turniej w piłkę nożną w ferie w gimnazjum albo na wośp ? Może zrobimy turniej kilko dniowy np ogólnopolski mamy do tego warunki weźmy się w garść albo jakiś wojewódzki ? Pozdrawiam


2015-12-03, x: by nie poparzyć rąk i ramion są ochraniacze a co do wyplaty to masz taką wypłate ile wyrobisz normy.po co te narzekania skoro się komuś nie chce pracować to nie będzie i woli isc po zasilek dla ludzi w trudnej sytuacji finansowej...tak na takich leni trafiają nasze podatki-ludzi którzy ciężko pracują.po co takim GMINA ma pomagać by calymi godzinami stali przed sklepami by pić???taka jest prawda i rzeczywistość....wstyd ...

2015-12-03,
czy ktoś wie czy będą Mikołajki dla dzieci w Szczepankach?

2015-12-03,
Moderator: Anonimowe informacje staram się zweryfikować - po to, aby nasze forum trzymało jakiś poziom. Jeżeli post jest wysłany przez formularz, to nie mam możliwości nawiązać korespondencji z jego autorem. W tym przypadku - po prostu - porozmawiałem telefonicznie z sekretarzem urzędu w Bobrowie, który potwierdził twoje informacje. Pozdrawiam serdecznie!

2015-12-03,
mieszkaniec wsi: no i miałem rację...


2015-12-02, Moderator: Z tego co się dowiedziałem, gmina Bobrowo podpisała "śmieciowy" kontrakt na dwa lata i nadal obowiązuje uchwała z 22 grudnia 2014r. czyli 50 zł od gospodarstwa domowego lub 25 zł - jeżeli odpady są segregowane. Pobieżna analiza wskazuje, że koszty i wpływy się bilansują.

2015-12-02,
Arek: Brawo MARIUSZ! Bardzo podoba mi się Twój wpis na forum bo ja też zaczynałem pracę w Brodnicy za 650zł a bilet 100! Zatem dla maruderów niech to będzie wskazówka i do dzieła :-)

2015-12-02,
do "mieszkanka": Ale właśnie została tylko jedna osoba do obsługi śmieci a opłaty wzrosły.

2015-12-02,
mariusz: szanowni państwo jeśli mamy chęć pracować to znajdziemy pracę. to czy są zakłady pracy w jabłonowie czy nie jest bez znaczenia. dojazd do np. brodnicy autobusem 20 min to nie problem.(w warszawie przejazd z dzienlcy do dzielnicy to min. ok. 40 min) ( jak jak zaczynałem pracę w brodnicy to tylko był pociąg o 6,05). ale nie oto mi chodzi. nie chce się pracować za 1500zł nic dziwnego jak zawsze sie dostawało z opieki ja zaczynałem za 850 w brodnicy a 120 zł bilet się kupowało ale nie liczyłem na to że mi ktoś da za darmo za siedzenie w domu i narzekanie jak mi źle. jeśli weźmiemy pod uwagę obietnice socjalne nowego rządu to macie rację opłaca się nie pracować ale ja spodziewam się zwiększenia moich składek na tych (leni) co to niby nie mogą znaleźć pracy. andrzej duda wam da!!! pozdrawiam

2015-12-02,
Justyna Prajs: Do Anna: W odniesieniu do Pani zarzutu oświadczam, że Wojewódzkie Dni Pszczelarza, podczas których mieliśmy okazję podziwiać występ p. Wodeckiego był współfinansowany przez Pomorsko-Kujawski Związek Pszczelarzy, Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz Urząd Marszałkowski w Toruniu. Nakład finansowy Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie wynosił tu ok. 30% kosztów, a dało nam to możliwość zorganizowania imprezy o randze wojewódzkiej.

2015-12-02,
mieszkanka: no podwyżka cen wywozu śmieci jest piorunująca, a jak byłam dziś na gminie to ani widu ani słychu nic nikt nie ma do powiedzenia w tym temacie Mnie to zastanawia jedna rzecz, dlaczego aż tak diametralnie wzrosły opłaty za wywóz śmieci w przypadku mojej rodziny to jest bez mała 10 złotych. opłaty za ponaglenie to koszt 11 zł. jak gmina chciała wprowadzać oszczędności na wywozie odpadów to trzeba było z dwóch osób z gminy odpowiedzialnych za śmieci usunąć jedną, a nie za wszelką cenę tworzyć stanowiska.To jest jakaś kpina żeby mieszkańcom tak biednej gminy takie "prezenty" robić.wstyd

2015-12-02,
mieszkanka: co do pracy to moim zdaniem ten kto chce pracować to "trujący klej i smierdzaca guma " w tym nie przeszkodzą..bądźmy realistami : po co pracowac jak gmina da nie.. :) lepiej od razu tak powiedziec a nie zaslaniac sie warunkami panującymi w pracy. Pozdrawiam

2015-12-02,
Katarzyna: do rozbawionej: to nie tylko wąchanie trucizn, ale stałe, niegojące się poparzenia rąk do samych ramion.

2015-12-02,
wędkarz: Tegoroczne zebranie Koła PZW nr 19 w Jabłonowie jest zebraniem sprawozdawczym czy sprawozdawczo-wyborczym?


2015-12-01, płatnik: Dziękujemy bardzo za podwyżkę opłat za śmieci. Jaszcze trochę przestaniemy jeść bo opłaty nas zjedzą. Pozdrawiam

2015-12-01,
PZW: Kartę wędkarską można nabyć poprzez zdanie egzaminu. W każdą pierwszą środę miesiąca od godz. 16;00 do 17;00, komisja egzaminacyjna jest do państwa dyspozycji.

2015-12-01,
mieszkaniec: do rozbawionej to idz sama do uszczelek wąchac ten trujący klej i gume cwaniaro

2015-12-01,
nadzieja umiera ostatnia: Do rozbawiona mieszkanka.Tu nie chodzi o ruszenie dupy - jak to określiłaś - i dojazdy do pracy. Miałam na myśli stworzenie miejsc pracy w Jabłonowie, bo to ożywiłoby nasze miasteczko i być może zatrzymało postępujące wyludnianie się.Uważam, że rozwój miasta powinien iść teraz w tym kierunku.

2015-12-01,
Anna: Mamy takie wielkie długi gminne>Kiedy to Gmina planuje oddać?Czemu wtedy pieniądze są na niepotrzebne imprezy tracone po co zapraszamy Spiewaków typu Wodecki przy takich długach??


2015-11-30, rozbawiona mieszkanka: Ludzie przestańcie narzekać że pracy nie ma, że wykształcenia nie macie. w kwestii pierwszej to jak poszukiwano pracowników do brodnickich zakładów to ruszyła się garstka osób bo reszcie młodych czy starszych nie chciało się (przepraszam za wyrażenie) dupy ruszyć bo ja nie będę za 1500 zł pracować. Jeśli tak to trzeba się było uczyć!!! Sama mam wykształcenie wyższe i nie oglądam się na to że mnie do szkoły przyjmą czy do urzędu, bo ile może pracować ludzi w budżetówce. Czas by się było obudzić i zejść na ziemię. Pracodawca sam do was nie przyjdzie i nie zaprosi do zakładu pracy byście raczyli zaszczycić swoją obecnością. Pozdrawiam i czekam na jabłonowski hejt:)


2015-11-29, mieszkaniec: Pytanie do zarządu koła PZW nr 19. Czy w dniu zebrania możliwy będzie zakup uprawnień na rok 2016? Jeśli nie to kiedy i na jakich zasadach zakup takowych uprawnień będzie możliwy.

2015-11-29,
Moderator: Na stronie głównej jest komunikat UMiG (27 listopada) dotyczący odbioru odpadów komunalnych. Zanim porównamy to z Bobrowem - poczekajmy, aż nasi sąsiedzi opublikują swój cennik na rok 2016 na stronach BIP
PS. Do 'mieszkaniec wsi': dzięki za
link, ale to było w 2014 roku, a my czekamy na uchwałę na 2016 rok...

2015-11-29,
wacek: Co do tzw 3 ogrów z Grudziądza co byli w poprzedni wtorek w Jabłonowie to nie oni narobili szkody. Na Kolejowej rzucili tylko butelką obok wierzy ciśnień. Nie rozwalili rolet. Jabłonowiacy to zrobili. A ze był mecz Polska - Czechy czujność nasza była ograniczona. Kolejowa sama trzyma porządek na swojej ulicy.My nie potrzebujemy Policji


2015-11-27, Zarząd Koła nr 19 PZW: KOMUNIKAT:
Zarząd Koła nr 19 PZW w Jabłonowie Pom. informuje, że dnia 13 Grudnia 2015r. odbędzie się zebranie sprawozdawcze Koła. Rozpoczęcie zebrania o godzinie 15;00. w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pom. Wszystkich serdecznie zaprasza Zarząd Koła.


2015-11-26, Przemysław Górski: INFORMACJA
W związku z pojawiającymi się pytaniami i spekulacjami nt. bieżącej działalności Miasta i Gminy, Burmistrz Jabłonowa Pomorskiego Przemysław Górski przedstawia informację na temat stanu budżetu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie oraz funkcjonowania gminy w zakresie dotyczącym pozyskiwania środków zewnętrznych i zrealizowanych inwestycji w bieżącym i poprzednich okresach programowania.
Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie na dzień 31 października 2015r. osiągnie zadłużenie w wysokości 10 114 506,62 zł, co stanowi 31,30% dochodów budżetu gminy.
Dla porównania, zadłużenie gminy w poprzednich latach kształtowało się na poziomie:
1) 31.12.2010 - 46,06%
2) 31.12.2011 - 39,79%
3) 31.12.2012 - 41,81%
4) 31.12.2013 - 40,59%
5) 31.12.2014 - 41,72%
W stosunku do roku poprzedniego zadłużenie gminy spadło o 10,42%, co było zgodne z dążeniami burmistrza miasta i gminy do zmniejszenia poziomu zadłużenia, dla zabezpieczenia środków własnych w celu pozyskiwania środków zewnętrznych w nowym okresie programowania.
»»»
więcej

2015-11-26, Andrzej: Dziękuję za informację Panie Mikulicz.


2015-11-26, Zbigniew Mikulicz: Do Andrzeja i nie tylko. Na sesji w dniu dzisiejszym t.j. 26.11.2016. Rada Miejska głosowała szereg uchwał dotyczących podatków, natomiast uchwały w sprawie podatku rolnego nie było w porządku Sesji gdyż przyjęto stawkę GUS t.j. 53.75zł za kwintal żyta. W roku 2015 obowiązywała stawka 57zł za kwintal żyta. Na 2016 obowiązywać będzie stawka 53.75zł, czyli obniżona o 3.25zł.

2015-11-26,
Piłkarz: Czy ktoś wie czy będzie turniej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ? Proszę odpisać ?

2015-11-26,
Andrzej: Witam. Wiadomo już jaki został ustalony podatek rolny na 2016 rok?

2015-11-26,
E.: Jaki Burmistrz by nie był, to i tak znajdą się tacy ktorym będzie źle. A może czas ruszyć tylki z miejsc i zrobić coś co zmieni to zło.

2015-11-26,
Moderator: Do "Mieszkanka nad Księgarnią". Po raz kolejny piszesz to samo, zmieniając tylko nick. Chcesz sprawić fałszywe wrażenie, że wszyscy mieszkańcy są tego samego zdania, co ty. Na naszym forum jest to działanie niedopuszczalne. Miała być "świnto prowda", a wyszła "gówno prowda".


2015-11-25, nadzieja umiera ostatnia: Prawdą jest taka, że Jabłonowo się wyludnia.Trudno się dziwić.Brak pracy i perspektyw.Karierę można zrobić tylko jako nauczyciel lub urzędnik, bo wszystko kręci się wokół szkół i urzędu.Tylko nie wszyscy mają wyższe wykształcenie i aż takie ambicje.W mieście brakuje przede wszystkim miejsc pracy!!!!Jak miasto ma się rozwijać, skoro zostali tu tylko emeryci i i dzieci?Reszta ruszyła w świat w poszukiwaniu lepszego życia.Od jakiegoś czasu ktoś ogłasza sprzedaż 30 działek budowlanych... Chętnych nie ma, co mnie akurat nie dziwi.Aby budować dom trzeba mieć pracę i jakąś przyszłość w miejscu, w którym się mieszka.A tu?!Czas się obudzić!W pierwszej kolejności trzeba ściągnąć do Jabłonowa inwestorów i dać ludziom pracę!Dać szansę ludziom młodym!Bez tego miasto będzie się z roku na rok starzeć i wyludniać, a tego nie chcemy.

2015-11-25,
Mieszkanka Przedmieścia: Dopóki w Jabłonowie będzie ,,układ" nic się nie zmieni.Bogaty będzie się bogacił a biedni będą biednieć. Mam pytanie do BURMISTRZA odnośnie tunelu, jego oświetlenia tzn latarni nad nim od ulicy kościelnej. Jest używany jako toaleta publiczna, pamiętajmy, że przechodzą tamtędy dzieci. Strach pomyśleć jakie bakterie się tam rozwijają. Trzeba coś z tym zrobić. Zlikwidować ten NIEPRZYJEMNY ZAPACH i niespodzianki w które można wdepnąć .WSTYD może Pan się tam przejdzie!!!!

2015-11-25,
Anonim: Przepraszam bardzo ale co można zrobić gdy na osiedlu ciągle szfankuja latarnie jednak zgłaszanie tego nic nie daje latarnie złe działają już od wakacji proszę aby coś z tym zrobić...

2015-11-25,
Ergo: Życie jest twarde, natura jak pisał Emerson- bezwzględna. Trzeba liczyć na siebie, nie winic innych. Jakie to ma znaczenie czy z Mileszew czy ze Zbiczna? Jest wybór demokratyczny czy nie? Byłby z Jabłonowa też byscie psy wieszali. Jak był czas myślenia poważnie o życiu toście pod kioskami z piwem stali, a teraz opluwacie innych i skamlecie, że ręki nie podają...Dojrzałość to nie papierach w gębie i ręce w kieszeni pod drzwiami opieki społecznej.

2015-11-25,
Jabłonowianin: Po co teraz narzekać. Trzeba było na na burmistrza wybrać Jabłonowianina. Teraz jeszcze większe są układy i układziki jak były do tej pory. Poczekamy i zobaczymy co będzie dalej. Te wszystkie obiecanki Burmistrza mam skopiowane i czekam na realizację.

2015-11-25,
Moderator: Do Mieszkaniec. To, że prywatnie zgadzam się z tobą, nie ma żadnego znaczenia. Regulamin regulaminem. Jeśli nie potrafisz podpisać się - nie używaj nazwisk.


2015-11-24, Marcin Olszewski: Stowarzyszenie "Razem dla Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie" zaprasza wszystkich chętnych do pracy w Sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jabłonowie Pomorskim. Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2015 roku o godzinie 16.30 w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim.
Prezes Stowarzyszenia Marcin Olszewski

2015-11-24,
KPP w Brodnicy: Od jutra tj. 25 listopada do 10 grudnia w godz. 12.00-14.00 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy udzielać będą konsultacji i porad wszystkim potrzebującym pomocy w związku z problemem przemocy w rodzinie.

2015-11-24,
Zbigniew Sowiński: PILNA WIADOMOŚĆ! Jest szansa na wznowienie treningów badmintona w środy 19.oo-20.3o. Zainteresowani (dzieci, młodzież i dorośli) proszeni są o zgłaszenie chęci uczestnictwa w treningach osobiście lub telefonicznie do 1.12.15. /wtorek/ do Centrum Kultury i Sportu "Coolturak" w Jabłonowie Pom. (tel. 56 4959 137). Zgłoszenia pozwolą na podejmowanie dalszych decyzji.


2015-11-23, anonim: Witam! Czy będzie organizowany WOŚP?

2015-11-23,
niepelnosprawna: Mam pytanie do radnych i urzędników w Gminie dlaczego w naszej Gminie Urząd nie zatrudnił ani jednej osoby na rencie?Przecież jest wymóg zatrudniania przez państwowe urzędy osób niepełnosprawnych.Przy stołkach są osoby tylko co mają układy w Gminie i znajomości jak np nowo zatrudniona osoba od Funduszy Europejskich a to niesprawiedliwe!Burmistrz i Gmina nie wspierają wogóle w naszym mieście niepełnosprawnych wstyd kiedy coś się zmieni w kwestii niepełnosprawnych?Proszę o odpowiedz!

2015-11-23,
mieszkaniec jablonowa: ludzie co sie dzieje w naszym jablonowie coraz to wieksze bezrobocie.Ostatnio mialem okazje posluchac pania ktora w kolejce uzalala sie ze tymczasowo pracuje w gimnazjum i ze po nowym roku ludzie tam pracujacy na niskich stanowiskach straca prace. Przepraszam za to co napisze ale za czasow p. Fuksa ludzie tak sie nie bali o prace. Dosyc ze w tym Jablonowie nie ma zadnych zakladow pracy to jeszcze ze szkoly ludzie traca. A czy ktos pomyslal o nich jak utrzymaja swoje rodziny co go garnka wlorza zeby obiad ugotowac. Tym sie nikt nie martwi bo po co. Biedakowi nikt reki nie poda taka prawda jak tak mozna

2015-11-23,
Jablonowiak: Władza nie chce i ma to gdzieś.To pomyłka.Nawet nie możemy wybrać Jabłonowiaka na Burmistrza tylko ludzie jacyś ze wsi to z Zamku to z Mileszew o czym tu marzyć.Poprzednik dobrze napisał czas na zmiany


2015-11-21, Tomasz Urtnowski: Drodzy wyborcy naszych władz w gminie Jabłonowo Pomorskie!!! Moim zdaniem {prawnie to jest nie karalne} nasze władze myślą o takich, co są powiązani z gminą, a nawet drobne przetargi wygrywa prawie jedna i ta sama osoba pan Ch... i dla innych wykonawców nie ma roboty i o czym my tu marzymy, o innych inwestycjach jak remonty, co ja mam własną firmę i bym marzył o takich zarobkach w Polsce, np chodnik w Szczepankach. Był pan Gawęda, Fuks i teraz pan Górski co też dużo nie możne sam zrobić. Pan urzędnik pisał, że radni powinni walczyć o nasze sprawy i potrzeby, np. pan Śmigowski w 2013 roku w kwietniu {proszę otworzyć nagranie co pan obiecywał pomóc i zrobić z ul . Kościuszki!!!} Zastępca burmistrza od końca sierpnia tego roku nie odpisał na moje pytania i wnioski, może się mylę ale pisma urzędowe powinny być odpisane w ciągu dwóch tygodni. Mój wniosek jest taki już bez podpisów mieszkańców Jabłonowa o zrobienie bezpiecznej drogi do kąpieliska na Nową Wieś. Wiem że to droga powiatowa jak w Mileszewach i Kamieniu i innych drogach powiatowych co są robione inwestycje. Podpisuję się imiennie, a nie jak niektórzy co się boją lub wstydzą własnego imienia i nazwiska. Pamiętajcie - władze są dla nas a nie odwrotnie!!!
Tomasz Urtnowski

2015-11-21,
niezależny: Mam pytanie do Mateusza. nie należe do żadnej parti i żadnej nie kibicuje ale odpowiedz mi co ma PIS do wody co leci Ci z kranu

2015-11-21,
mieszkaniec: W Kamieniu też leci łyski z kranu.


2015-11-20, KLUB KREWNIACY IM PIOTRA KULKI W JABLONOWIE: W imieniu wszystkich krewniakow chcielibyśmy podziękować wszystkim krwiodawcom i każdemu z osobna ze sa z nami coraz liczniej- podziękowania kierujemy również do pani dyrektor Justyny Prajs oraz pracownikom za zaangażowanie i pomoc, również paniom z koła gospodyń z Nowej Wsi za pyszna zupę i wszystkim innym osobom które wspierają nas w tak pięknej akcji Dziekujemy

2015-11-20,
Mateusz: Nigdy nie byłem zwolennikiem PIS-u ale nigdy bym nie powiedział, że w naszym Jabłonowie będzie tak dobrze jak wygrają wybory. Dziś ku mojemu zdziwieniu z kranu leciała pięcioletnia Whiskey. Tak bynajmniej wnioskuje po kolorze. Nie miałem zamiaru tego smakować. Mam zatem pytanie co z moją pralką, zmywarką czy one się nie zepsują od tego jakże kolorowego trunku. Pozdrawiam

2015-11-20,
żabaluk: Coś drogi ten chodniczek w szczepankach

2015-11-20,
starszy Jabłonowianin: Drogi ,chodniki,kiedy nasi urzędnicy ,radni wezmą sie za naprawy? Kiedy wezmą się za kwestie ważne dla mieszkańców Jabłonowa i wsi jak walka z ubóstwem,bezrobociem,brakiem dróg na wsiach,pomocą socjalną i kanalizacją,obniżeniem stawek za wode i kanalizacje?Marnowanie publicznego grosza jest ogromne za tej kadencji jakieś imprezy,pikniki country ,moto-festiwale ,po co to komu jak wokół taka bieda?wspominamy czasy lat 90 jak szanowny Pan Burmistrz Gawęda rządził Jabłonowo oszczędzało i się bogaciło.Zadnych zmian nie widzimy ,jest coraz gorzej za tej kadencji,,rządzi klika ,a miały być zmiany na lepsze ,nie widać ich po roku czasu,weżcie się za oszczędzanie bo Gmina ma milionowe długi ,które przyjdzie spłacać a nikt z PSL -u nie spłaci tylko biedni renciści,emeryci i szarzy mieszkańcy Jabłonowa będą musieli spłacić je z wnoszonych podatków.Tak czas na zmiany....

2015-11-20,
czony konor: Ciekawe gdzie była policja dzisiaj jak 3 ogrów z Grudziądza niszczyło wszystko co po drodze... Przyjdą islamiści to będziecie mieli co robić. Pozdro


2015-11-15, Moderator: Proponuję zakończyć wątek derbowy. Treść postu od 'kibic666' przekazałem osobom zainteresowanym, którym dziękuję za szybką odpowiedź.


2015-11-14, anonim: Wszyscy narzekają na zla promocje jablonowskiej drużyny piłkarskiej. Bylem tylko raz z corka na meczu i więcej nie pójdę. Wulgaryzmy okrzyki nienawiści zaczepki do rywali i ich sponsorów.Co z wami nie tak? Czy tak sie zachowują cywilizowani ludzie? A gdzie czysty sport i pasja? Domagacie sie sponsorów i promocji w imię czego? Druzyna jakos potrafi sie zachować, gorzej z kibicami. Dziwie sie ze akcji na derbach w kowalewie nikt nie wyciąga konsekwencji. W innym mieście juz dawno zawiesili by klub. Może druzyna jakos okielzna temperament swoich kibiców.

2015-11-14,
Kibic: I znowu tryumf w wielkim stylu. Wielki szacun panowie z ROLKO:)

2015-11-14,
neutralny: Panie Rafale chyba trzeba wreszcie podziekowac za wyszkolenie to co pan juz przekazał naszym piłkarzom .Czas na nowa krew trenerska .Jako prezes jest pan ok Jeszcze powiem słówko, jesli grał Jogi było z obrona mało wiele, nie wiem co miedzy wami zaszło ale stawiajmy na swoich bo nasz klub jeszcze troche i sie rozpadnie . pozdrawiam neutralny

2015-11-14,
kirk: Jeśli chodzi o wielkie derby.Jakie to wielkie derby ludzie. Gramy z wieśniakami i jeszcze leją nas jak chcą. Czym się tutaj podniecać. Jabłonowo nigdy nie będzie na górnej półce. A z wieśniakami nie ma się co sprzeczać bo do wieśniaka nie dotrze.

2015-11-14,
Kibic86: Jeszcze raz gratulacje za wynik derbowy druzynie Rolko ! Dla prezesa Klubu motywacji do dalszych pozytywnych osiagniec i awansu do 3 ligi! Pozdrawiam

2015-11-14,
Kamil J: Panie Łupiński o czym pan mówi byłem na meczu rolko - naprzód to kibice z Konojad wyzywali i prowokowali kibiców z Jabłonowa .niech pan nie będzie śmieszny a rozumiem że jak derby były w Kowalewie Pomorskim to do końca sezonu tam gracie ?

2015-11-14,
anonim: byłem widziałem. do jablonowianina. Nikt nie zaprzecza, że ze strony kibiców z Konojady nie lecialy jakieś wyzwiska w kierunku kibiców z Jabłonowa czy też ich piłkarzy, ale nie porównujmy ich ilości. W naszych szeregach rzadko kiedy ktoś się odezwał, a z waszej strony co chwile było slychać śpiewy z przekleństwami i obrażające dobre imię klubu. Więc nie ma sensu roztrząsać tych zdarzeń. To jest mecz tak było jest i będzie. Wynik idzie w świat. Proszę nie obrażać prezesa Łupińskiego, bo nie ma możliwości, aby slyszał z 50 metrów co krzyczą pojedyńcze osoby z Konojady. Co innego blisko 100 gardeł z Naprzodu


2015-11-13, LKS Naprzód Jabłonowo: Serdecznie zapraszamy na sobotni mecz 4. ligi kujawsko–pomorskiej. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 13.00 na stadionie przy ulicy Słonecznej w Jabłonowie Pomorskim.

2015-11-13,
Jabłonowianin: Jak zwykle Rolko niczemu winne. O zachowaniu kibiców Rolko wobec czarnoskórego piłkarza Naprzodu już pan nie zauważył. Rasistowskie zachowania, świadczą tylko o tych ludziach. Warto wspomnieć prowokacyjne zachowania wobec kibiców, właśnie pańskich piłkarzy z Konojad. Ale jak zawsze "źli" to tylko Jabłonowo. Trochę popiołu na głowę panie prezesie. Co do miejsca rozegrania derbów, antypromocja gminy.


2015-11-12, Józef Łupiński: Witam!Kibicu jeśli byłeś na meczu to dziwie się Twojego pytania dotyczącego miejsca rozegrania spotkania derbowego. Jeżeli oczekujesz wyjaśnień proszę dzwoń tel. 606274735.Przepraszam kibiców za taką promocję naszej gminy. Dziękuję kibicom ROL.KO KONOJADY za doping i przepraszam za wulgaryzmy gości, kierowane pod naszym adresem.

2015-11-12,
anonim: do kibic sportowy: Dobrze zaznaczyłeś klub miejski, tylko to dofinansowanie jest symboliczne. Prywatny przedsiębiorca też jest finansowany przez gminne fundusze. Dofinansowanie przeznaczone jest na dzieci i mieszkańców gminy, a tu jest przepaść pomiędzy klubami.

2015-11-12,
wiwi: DO URZĘDNIKA Zgadza się ,ale przed wyborami przyszli ,a obecnie żądzący urzędnicy obiecują .


2015-11-11, Kibic sportowy: Witam! Bylem dzis w Kowalewie na naszych derbach i z przykroscia stwierdzam ze jesli Nasz klub za Nasze pieniądze gminne gra w takim stylu jak dzis z drużyną prywatnego przedsiębiorcy to zainwestujmy w inna dyscyplinę sportu np. Lekkoatletyke WŁODARZE pomyślcie

2015-11-11,
Kibic: Witam, mógłby ktoś mi wytłumaczyć dlaczego Rolko swoje mecze rozgrywa w Kowalewie Pom ? Czy chociaż ten derbowy mecz nie mógł odbyć się w Jabłonowie? Pozdrawiam

2015-11-11,
Kibic: I to jest wynik.gratulacje dla p.Łupińskiego i jego drużyny:)

2015-11-11,
pytajnik: O co chodzi z objazdami do Buku Pomorskiego i Nowej Wsi? Czyżby miała zostać zamknięta droga w kierunku wiaduktu przy nowym targowisku?

2015-11-11,
MARZENA LIZAK: witam narzekacie ze macie stare chodniki ale tam gdzie ich nie ma to powinne powstac mowie od strony Kamienia do skretu na Jaguszewice na zakretach to istna masakra

2015-11-11,
Pimpek: Aniołkowo przynajmniej widziało żywą wystawę w Księgarni podczas spaceru. Mam nadzieje, że następnym razem będzie lepsza organizacja tej akcji. Dzieci w Aniołkowie miały ostatnio Bal Wszystkich Świętych - Gratuluję pomysłu! Nareszcie ktoś pomyślał o czymś co nie jest Halloween! Pozdrawiam.

2015-11-11,
urzędnik: Drodze obywatele,chciałbym wam przypomnieć, że to nie urzędnik decyduje co jest w naszej gminie wykonywane tylko radni których wybraliście w wyborach. To do nich należy kierować pretensje!

2015-11-11,
Mieszkaniec Jablonowa: Solek.Drogi w Jablonowie naleza do najgorszych w wojewodztwie a brak chodnikow lub stare chodniki z lat 60 tych to norma.Remontu chodnikow na wielu drogach nie pamietaja najstarsi mieszkancy Jablonowa. Chodniki polozone za Pana Gawedy w latach 90 tych juz teraz wmagaja glebokiej naprawy,sa pozapadane kostki na wielu ulicach!!A ilu starszych ludzi sie przewraca na Glownej ulicy kolo Apteki tragedia

2015-11-11,
wiwi: Ludzie o czym wy mówicie?Jakie ulice .Przejedzcie się drogami wiejskimi,tam są problemy z wyjazdem.Zimą zawalone sniegiem ,wiosną i jesienią błoto po kolana .TU JEST PROBLEM.MIESZCZUCHY NIE NARZEKAJCIE .

2015-11-11,
Żaba: Derby w innym powiecie, super promocja Miasta i Gminy szkoda tylko, że KOWALEWO POMORSKIE.


2015-11-10, pabi: Postacie z bajek - super sprawa. Szkoda tylko, że nie odwiedzili najmłodszych przedszkolaków w Jabłonowie. Nasze aniołki w Aniołkowie na pewno byłyby zachwycone. Pozdrawiam

2015-11-10,
Tomasz Ciećka: Naprawa ulicy... o czym wy mówicie? Mieszkam przy Grudziądzkiej, droga skończona jakieś 6 lat temu, do tej pory nie mam wjazdów na posesję. Na ziemi należącej do mojej rodziny zrobili rynnę i tak już zostało. Mimo wielu pism i obietnic również ze strony urzędującego burmistrza nic się nie zmienia. Uszkodziliśmy już 4 samochody, nie mówię o wodzie, która z ulicy wali nam prosto na posesję.

2015-11-10,
kibic: Pytanie do kogoś zorientowanego, jaka jest cena biletu na mecz derbowy w Kowalewie? na plakacie meczowym klubu Rol.KO nie ma żadnej informacji


2015-11-09, Józef Łupiński: serdecznie zapraszamy na mecz IV ligi pomiędzy LZS ROL.KO Konojady a LKS Naprzód Jabłonowo, który odbędzie się 11.11.2015 o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Chopina 26, Kowalewo Pomorskie


2015-11-08, wojewódzki: Podtzymując bieżący wątek odnośnie remontu ulic, chciałabym spytać,kto jest odpowiedzialny za stan ulicy Kwiatowej.Mianowicie-przy niewielkich już opadach deszczu,śniegu nawierzchnia zamienia się w jedną wielką kałużę i obfite błoto.Jeśli przez tyle czasu nikt nie potrafi zająć się tą kwestią,może ta,,ścieżynka,,w tej sytuacji nie zasługuje na miano ulicy?I może wobec obecnego stanu rzeczy-zmiana nazwy na Błotną?


2015-11-06, Tomasz Urtnowski: Do urzędników Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim! Już mam dość waszych obiecanek na temat ul Kościuszki. Żadna z obietnic nie jest spełniona i wiem, że jak było obiecane to już nie będzie, bo jest teraz w waszych planach ul Stara, a miało być dokończenie chodnika na ul Szczepanki i jeszcze jedna nie dokończona inwestycja. Petycja w sprawie chodnika na ul. Kościuszki to już historia lub leży gdzieś głęboko w szufladzie, to poczekamy jeszcze kolejne 11 lat, ale pamiętajcie że to jest droga do szkoły i na kąpielisko w Nowej Wsi!

2015-11-06,
Moderator: Zapraszam do zagłosowania w naszej SONDZIE

2015-11-06,
Zarząd LKS Naprzód: Witamy, witamy, witamy. W najbliższą sobotę Biało-Niebiescy rozgrywają mecz o mistrzostwo IV ligi. Naszym przeciwnikiem będzie Pogoń Mogilno. Początek spotkania o godzinie 14.00. Pogoda będzie idealna do dopingowania, zapraszamy.


2015-11-05, Mieszkaniec: W imieniu swoim a także wszystkich zainteresowanych DZIĘKUJĘ za zajęcie się tematem odbioru popiołu z naszych posesji.
Ps. widać że czytają wszyscy to forum łącznie z Panem Burmistrzem


2015-11-04, Małgorzata: Serdeczne podziękowania dla Pani dyrektor Domu Kultury w Jabłonowie za wspaniały wieczór poświęcony Błogosławionej Marii Karłowskiej. Dzięki Pani Justynie kulturalnie spędzone wieczory zasługują na wielką wdzięczność i ukazują ogromne zaangażowanie nowej Pani dyrektor w to co się dzieje nie tylko na scenie ale i w integracji naszej społeczności . Pani Justynko jest Pani wielka !!!


2015-11-01, Flow: Do wszystkich korzystających z myjni bezdotykowych: Jakim trzeba być imbecylem, żeby myć swoje brudne felgi szczotką. Kretynie jeden z drugim naucz się czytać instrukcje obsługi takiej myjni! Szczotka służy do mycia karoserii, lakieru, a nie felg czy OPON. Pozdrawiam tych co używają mózgu, a tym co nie używają - porysowanego lakieru w swoim aucie.
P.S dobrze by było, żeby właściciele myjni zainwestowali w osobny sprzęt do mycia felg.


2015-10-30, Józef Łupiński: Serdecznie zapraszamy na mecz IV ligi pomiędzy LZS ROL.KO Konojady, a KS UNIA Solec Kujawski, który odbędzie się 31.10.2015 o godz. 14.00 na stadionie ul. Słoneczna 1

2015-10-30,
Żwirek: Dziękuję za poprawienie informacji dotyczącej odbioru popiołu. Pozdrawiam.

2015-10-30,
Żwirek: Mam pytanie odnośnie wywozu popiołu. Kiedy jest obierany popiół z ulic Żwirki i Wigury?

2015-10-30,
kasia: Dziękuje za informacje.Pozdrawiam.

2015-10-30,
Gosia: Do Kasi. Msza św. na cmentarzu w Jabłonowie Zamku zaczyna się o 13:30 a pół godziny szybciej zaczyna się różaniec za zmarłych. Co roku jest tak samo, pozdrawiam :)


2015-10-29, EK: Konsorcjum NDI S.A. i NDI Sp.zo.o. zawiadamia o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu dla przejazdów kolejowych w km 195,774; 196,631; 198,116; 199,338 linii kolejowej nr 353 Poznań Wschód – Skandawa zlokalizowanych w ciągu dróg gminnych nr: 080110C, 080126C, 080123C, 080122C. Termin trwania czasowej org. Ruchu: 04.11.2015 – 11.12.2015.

2015-10-29,
kasia: WITAM,mam pytanie czy wie ktoś o której zaczyn się msza w niedzielę na cmentarzu w jabłonowie zam.


2015-10-28, mieszkaniec Gorzechówka: Z popiołu można robić materiały budowlane tgz pustaki szlakowo-cementowe.Wielu mieszkańców powiatu w ten sposób postawiło sobie domy,u nas także wolno wysypywać popiół na drogi polne ,u nas są wokół jeziora bardzo słabe drogi dojazdowe do posesji -polne


2015-10-27, Mieszkanka: Popiol mozna wyrzucac na drogi ? Ostatnio Pan Burmistrz pisal ze za wysypywanie popiolu na drogi grozi 500 zl mandatu . Prosze o odpowiedz


2015-10-25, Ciekawa: Do xxx: Wiem o tym. Do tej pory do września dostawalam 529zł a teraz ni z stąd ni z owąd w październiku dostałam niecałe 580 zł. W Internecie jest napisane ze podwyzka ma być dopiero od listopada i ma wynieść 604zł. Więc zastanawiam się o co tu chodzi i skąd ta kwota 580 zł?

2015-10-25,
anonim: Popiół można wywozic na drogi nieutwardzone typu polnego. Popiół jest dobrym srodkiem do utwardzania nawierzchni i wzbogaca glebe w skladniki pokarmowe.
[Moderator: nick 'Radny' jest zastrzeżony dla osób znanych redakcji]


2015-10-25, Moderator: Sondażowe wyniki wyborów w Jabłonowie Pom.
SEJM: PiS 37,1%, PO 18,6%, PSL 16,1%, Kukiz 11,7%, Lewica 6,5%, KORWiN 3,6%, Razem 3,2%, Nowoczesna 2,6%
SENAT: BOBER 57,8%, MIODUSZEWSKI 24,6%, WOJTCZAK 11,4%, ADAMCZYK 6,2%
Frekwencja ok. 39,4%

2015-10-25,
Mieszkaniec: Mam pytanie może ktoś zna odpowiedz? Co mamy robić z popiołem z pieców "CO" bo firma ekosystem do końca roku nie przewidziała w swoim planie wywozu tego rodzaju odpadów


2015-10-24, Mieszkanka Przedmieścia: mam pytanie odnośnie tunelu, jego oświetlenia tzn latarni nad nim od ulicy kościelnej. Jest używany jako toaleta publiczna, pamiętajmy, że przechodzą tamtędy dzieci. Strach pomyśleć jakie bakterie się tam rozwijają. Trzeba coś z tym zrobić. Zlikwidować ten NIEPRZYJEMNY ZAPACH i niespodzianki w które można wdepnąć

2015-10-24,
xxx: do ciekawa... bo zasiłki wypłacane za rok 2014 są wypłacane za pazdziernik czyli będzie dopiero po 20 listopada,a w tym miesiącu jest jeszcze wypłacany że tak powiem 'stary' ubiegłoroczny.

2015-10-24,
do zainteresowanego: Z tego co wiem to szkoła w Płowężu funkcjonuje i to intensywnie jak zwykle tylko pewnie brak osoby adekwatnej do tego, żeby się zająć jej stroną internetową

2015-10-24,
jablonowianin z ulicy: do mieszkanki z osiedla. praca najlepiej w domku lub mieszkaniu zeby nie wychodzic za daleko były spotkania z pracodawcami i przyszło kilka osób a o pracy w urzedzie lub mops nie było mowy na żadnym spotkaniu przedwyborczym a jesli miały by powstac nowe miejsca pracy w wyzej wymienionych to nie ma mojej zgody bo to by szło z moich podatków

2015-10-24,
Mieszkaniec: Mam pytanie odnośnie opadających liści. Gdzie można je legalnie wywozić samemu, bo odbiór przez Ekosystem z mojej ulicy zaplanowany dopiero w grudniu.

2015-10-24,
Ciekawa: Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie zasiłków stałych wypłacanych przez nasz MGOPS: w Internecie wyczytałam że po podwyżce zasiłek ten wyniesie 604zł, dlaczego dostałam mniej tj.niecałe 580zł? Podana kwota w Internecie była kwotą netto czyli "na rękę", więc dlaczego tak wyszło?

2015-10-24,
jablonowianka z osiedla: Kiedy pojawia sie miesca pracy w Gminie i Osrodku Pomocy wreszcie tyle bylo obiecywane??


2015-10-23, Zainteresowany: Mam pytanie odnośnie Szkoły Podstawowej w Płowężu, od dłuższego czasu nie pojawiają żadne informacje ani fotografie odnośnie sukcesów tej szkoły, puk, puk, czy szkoła jeszcze funkcjonuje ?

2015-10-23,
Tratatata: Chociaż nie ma mnie "u nas", w Jabłonowie, to na prawdę- CUDOWNIE patrzy się na to ile się dzieje w sferze kulturowej naszej gminy odkąd mamy nowego Dyrektora Qlturaka. :) Dawniej były tylko nudne festyny i ciągle powtarzające się zajęcia dla dzieci, w których oczywiście uczestniczyły ciągle te same osoby. Może było coś jeszcze, ale z pewnością to nie było TO. Serce cieszy się na widok tak wielu uśmiechniętych twarzy W KAŻDYM WIEKU. :) Wielkie BRAWO! Wspaniale! To co robicie (cały Super-zespół) na prawdę MA SENS! Pozdrowienia dla całej zgranej Ekipy i WIELKI KCIUK W GÓRĘ! :-))


2015-10-22, LKS Naprzód Jabłonowo: serdecznie zapraszamy na sobotnie spotkanie w ramach 4. ligi kujawsko-pomorskiej. Rywalem Jabłonowskiego zespołu będą rezerwy Zawiszy Bydgoszcz. Początek spotkania o godzinie 14.00.


2015-10-21, Koło Pszczelarzy: Dnia 25.10.2015. o godz. 10:00 w Sali MGOPS w Jabłonowie Pomorskim ul. Główna 22 zapraszam pszczelarzy naszego Koła na zebranie, w trakcie spotkania zostaną wypłacone refundacje za sprzęt, leki i matki.
Z pozdrowieniem Kazimierz Jacewicz

2015-10-21,
Biblioteka Gimnazjum: Zapraszamy na wieczorek poetycko-muzyczny poświęcony pamięci Czesława Niemena, który odbędzie się 22 października 2015r. o godzinie 17.00 w świetlicy Gimnazjum. Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy


2015-10-10, nicspecjalnego: po co nabor jak pracownikow nie ma chetnych obiecuja bruto 2200 a ja pracowalem i dostalem najnizsza kr.


2015-10-07, LKS Naprzód Jabłonowo: Serdecznie zapraszamy na sobotnie spotkanie 4 ligi kujawsko-pomorskiej. Rywalem Naprzodu będą Orlęta Aleksandrów Kujawski. Początek spotkania o godzinie 11.00. W niedzielę zespół rezerw podejmować będzie Saturn Ostrowite, początek meczu o 15.00.


2015-10-04, pracownik: bedzie jeszcze nabor do pracy w urzedzie gminy?

2015-10-04,
xyz: wszędzie jest plac zabaw tylko nie w Nowej Wsi... czy dzieci z Nowej wsi nie zasługują na rozrywkę. czy te dzieci są czymś gorsze od innych dzieci z okolicznych wsi... Robią chodnik który kompletnie nie jest potrzebny . kiedy cos sie zmieni w tym sołectwie? od kilku lat nic kompletnie sie tam nie dzieje. czy nikt tego nie widzi. może czas na zmiany


2015-10-01, Józef Łupiński: serdecznie zapraszam na mecz o mistrzostwo IV ligi pomiędzy LZS ROL.KO Konojady a GKS ŁOKIETEK Brześć Kujawski, który odbędzie się w niedzielę 04.11.2015 r. o godz. 13:00 na stadionie ul. Słoneczna 1 w Jabłonowie Pomorskim.

2015-10-01,
Zespół Promocji i Informacji Hufca ZHP Jabłonowo: Drodzy mieszkańcy! Już jutro odbędzie się gra miejska "Jabłonowo 39" organizowana przez Hufiec ZHP Jabłonowo wraz z MGOK w Jabłonowie pod honorowym patronatem Burmistrza Pana Przemysława Górskiego! Zapraszamy jeszcze chętne patrole!!! Startujemy uroczystym apelem przed placem MGOK o godz. 19.00. Zapewniamy niezapomniane atrakcje oraz pyszną grochówkę! Więcej informacji: http://www.zhpjablonowo.pl/Podstrony/aktualnosci.htm
Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ


2015-09-30, Katarzyna: Plac zabaw, przy ulicy Kolejowej w ogóle nie jest dostosowany do małych dzieci. Brak huśtawki dla dzieci do 3 lat, które boją się tej chwiejnej deseczki, która jest tam obecnie. Poza tym wszystkie zabawki, jakby były za płytko wkopane, mniejsze dzieci samodzielnie nie dostaną się na żadną z nich. No, ale to nic w porównaniu do zapomnianego Placu zabaw na tyłach ulicy Różanej, tam to już jak po wojnie.


2015-09-29, E.: Na placu zabaw przy ul. Kolejowej jest zarwana bujaczka i zarwane deski przy ''domku'' dla dzieci. Może czas to naprawić.


2015-09-26, mieszkanka Płowęża: do er: W tym roku Bieg na Jedną Milę nie odbędzie się.


2015-09-25, er: Witam. Kiedy będzie Bieg na Milę w Płowężu? nigdzie nie ma informacji. Zawsze był jakoś pod koniec września.


2015-09-24, LKS Naprzód: Wielkimi krokami zbliża się weekend, oraz emocje które gwarantują nam nasze zespoły seniorów, obejrzymy kolejne dwa mecze.
1. Sobota godzina 16.00 stadion przy Słonecznej NAPRZÓD JABŁONOWO - WŁOCŁAWIA WŁOCŁAWEK
2. Niedziela godzina 16.00 stadion przy Urzędowej NAPRZÓD II JABŁONOWO - UNIFREEZE GÓRZNO
Pogoda zapowiada się rewelacyjnie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowo :D


2015-09-21, Józef Łupiński: Mecz o PUCHAR POLSKI pomiędzy LZS ROL.KO KONOJADY a SPARTA BRODNICA odbędzie się 23.09.2015 (środa) o godz. 16:30 na stadionie ul. Słoneczna 1, JABŁONOWO POM.

2015-09-21,
mieszkaniec: Ostrzegam mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego, ze w naszym miasteczku i okolicach jeżdżą ludzie podają się za wróżki albo kogoś z caritasu i robią to z mysla zeby tylko okradać. Nie dajcie sie złapać!


2015-09-19, ASTROBAZA: Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników astronomii do obserwacji zjawiska całkowitego zaćmienia Księżyca. Zjawisko będzie można obserwować w Jabłonowie Pomorskim w nocy 28 września 2015r. Z powodu remontu ASTROBAZY funkcjonującej przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim, obserwacje tego niezwykle rzadkiego zjawiska odbędą się na „placu przy rynku” w godzinach: 3.00-6.00. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych np: deszczu obserwacje nie odbędą się.
Rafał Laskowski, Piotr Biegajski, lokalni koordynatorzy projektu ASTROBAZA


2015-09-17, #stop_wariatom: Drodzy Mieszkańcy Jabłonowa: pewnie nie każdy wie, że nasze miasto bierze udział w konkursie zorganizowanym przez PZU "Aktywne Przejścia". Aby zagłosować wystarczy wejść na stronę: http://stopwariatom.pl/#aktywne_przejscia i wyszukać Jabłonowo. Ilość głosów na jedną lokalizację jest nieograniczona.


2015-09-16, Zgroza: Idee Kononowicza wreszcie znalazły zastosowanie. Nie ma już niczego. W sklepikach szkolnych nie ma drożdżówek, kubusiów, a nawet jogurtów. Żeby jeszcze bardziej dokuczyć dzieciakom, posłowie wymyślili zakaz solenia potraw w stołówkach. Ohyda! Powinni jeszcze wprowadzić zakaz pieprzenia - zwłaszcza w Sejmie! Zgroza.

2015-09-16,
Józef Łupiński: serdecznie zapraszamy na mecz IV ligi pomiędzy LZS Rol.Ko Konojady a KS Pogoń Mogilno, który odbędzie się 19.09.2015 o godz. 17:00 na stadionie ul. Słoneczna 1 Jabłonowo Pom.


2015-09-14, JeryH: Witam serdecznie! Jestem Jabłonowianinem z urodzenia i bardzo leży mi n sercu wszystko co się dzieje w Moim Miasteczku. Właśnie to mnie intryguje. Ostatnio na Waszej stronie zamieszczono wpis ze starej prasy. Z rewelacji tych wynika, że Jabłonowo już daleko przed II wojną Światową otrzymało prawa miejskie?! Czy ktoś mógłby odnieść się do tych rewelacji? Przecież już w przedszkolu śpiewałem " Była kropeczka na mapie... Jabłonowo miastem jest"

2015-09-14,
m: 6 czerwca bieżącego roku miałem przyjemność wysłuchać koncertu "Jazz&Musical" na Wzgórzu Zamkowym w Jabłonowie, gdzie wystąpił między innymi znakomity wokalista Krzysztof Iwanczeko, obecnie który zachwycił jury w najnowszym odcinku The Voice of Poland i ma sporą szansę na wygraną. Trzymajmy za niego kciuki :)


2015-09-13, fakir: Jakim nieukiem trzeba być by porównywać migracje ludzi z tego samego kręgu cywilizacji łacińskiej do najazdu islamskiej dziczy,cywilizacji wrogiej każdej nie-islamskiej cywilizacji,która w założeniu zapisanym w koranie i hadisach dąży i będzie dążyć do zniszczenia Europy jaka znamy i jaką budowały europejskie ludy.


2015-09-09, LKS NAPRZÓD: Zarząd LKS Naprzód oraz wszyscy zawodnicy zapraszają na mecze swoich drużyn, mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Liczymy jak zawsze na gorący doping. IV liga Sobota godzina 17.00 stadion ul. Słoneczna. B Klasa niedziela godzina 15.00 stadion ul. Urzędowa. Jesteście naszym 12 zawodnikiem :D Do zobaczenia


2015-09-08, mieszkanka: Zgadzam sie z panem anonimem nas tez uwazali za uchodzcow. Dlaczego mamy myslec ciagle o kims a kto nam pomoze jak bedziemy w potrzebie. Dla naszych rodakow nie ma pracy a dla imigrantow znajdzie sie i praca i poeniadze. Jeszcze troche to my bedziemy zebrac o jedzenie i zeby miec na oplaty. Wiec pomyslmy o tym.

2015-09-08, Maciek: Drogi anonimie a może tak przygarnąć uchodźców do własnych domów? Przecież w salce katechetycznej niema ludzkich warunków, oni potrzebują ciepła rodzinnego, które ty z całą pewnością im zapewnisz- wnioskując po tym jaki Jesteś otwarty i wspaniałomyślny :)

2015-09-08,
anonim: To kiedy zaprosimy do nas pierwszych uchodźców z Syrii? Salka katechetyczna świetnie przecież by się do tego nadawała. Wreszcie byłaby wykorzystana. Uczmy się pomagać. Pamiętajmy, że 70 lat temu to my byliśmy uchodźcami... nawet w Syrii.


2015-09-07, Moderator: Podaję sondażowe wyniki wczorajszego głosowania w gminie: frekwencja ok. 5,8%, za wprowadzeniem JOW-ów w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 80%, za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa 18%, za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika 95%.


2015-09-04, JÓZEF ŁUPIŃSKI: Serdecznie zapraszamy na mecz IV LIGI pomiędzy LZS ROL.KO. KONOJADY a ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI, który odbędzie się o godz. 17:00 na stadionie ul. Słoneczna 1 Jabłonowo Pom.


2015-09-03, Zespół Szkół: Od dnia 2 września 2015r. do odwołania ASTROBAZA funkcjonująca przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim jest nieczynna z powodu remontu.

2015-09-03,
Z. Sowiński: Zaproszenie do "zielonego stolika". Po wakacyjnej przerwie od następnego piątku tj. 11.09 swoje zajęcia wznawia "BABA" - Brodnicka Akademia Brydża Amatorskiego. Spotkania tak jak do tej pory będą odbywały się w BDK-u, w piątki w godzinach 18.00-21.00., najprawdopodobniej w kawiarni. FORMUŁA ABSOLUTNIE OPEN, tzn. każdy kto chce może przyjść, bez względu na poziom umiejętności. Osoby, które nigdy nie grały w brydża czy nawet nie trzymały kart w rękach są mile widziane, zaczynamy również od kompletnych podstaw (jest 4 graczy i każdy otrzymuje po 13 kart :-) ). Jeżeli znacie fajne osoby możecie je również zaprosić. Większe grono, większa frajda. Gospodarzem wieczoru będzie świetny metodyk kol. Kazimierz Namysł / kierownik sekcji sekcji brydża sportowego Stowarzyszenia "OMEGA" w Brodnicy /, który przeprowadzi pierwsze zajęcia. Spotkania będzie też prowadził Andrzej Wojnowski - licencjonowany instr. brydża.

2015-09-03, ONA: Na zakończenie wątku parkowania,to mój ostatni wpis. Do mieszkanki,chodnik to też nie jest miejsce do parkowania.!Może nie zostanie rozwiązany ten problem,więc parkujmy gdzie się da na chodnikach,bo tak widocznie można.

2015-09-03, Mirek: Koleżanki i Koledzy z Koła Wędkarskiego! Gdzie polecacie wybrać się na okonia? Jak wygląda teraz sytuacja z naszymi wodami? Poprawiło się po zmianach czy raczej nie? Jakie są Wasze doświadczenia? Pozdrawiam!


2015-09-01, Niepubliczne Przedszkole "Aniołkowo": Drodzy rodzice! Dyrektor Niepublicznego Przedszkola "Aniołkowo" serdecznie zaprasza wszystkich rodziców dzieci przyjętych, jak również osoby zainteresowane zgłoszeniem dziecka do przedszkola, na spotkanie adaptacyjno - informacyjne, które odbędzie się w dniu 5.09.2015 (tj. sobota) o godzinie 11.00 w Przedszkolu przy ul. Grudziądzkiej 9A.
Otwarcie Niepublicznego Przedszkola odbędzie się w dniu 4.09.2015 o godzinie 13.00
Anna Jankowska, Dyrektor Przedszkola.


>>> poprzednia strona FORUM


Adam Orzech
Adach

Arek Pleszko
Arecki

Małgorzata Maciejewska
Gosia Krewniak

Łukasz Palicki
Jagged

Jan Grabowski
Jangra

Jaro Krajewski
Jaro

Jan Mirosław Nowakowski
J-M N.

Kamil Kalita
Kamil

Piotr Kulisz
kPiotr

Marek Prajs
Marqu

Michał Adamski
Michał Adamski

Ryszard Maciejewski
Moderator

Nikola Maćkowiak
Nikucha

Paweł Jagusz
Pablo

Paweł Orzech
Paweł

Mariusz Grabowski
Pipta

Przemek Górski
Przemek

Paweł Kuciński
Qciap

Krystian Kociela
Tanek


Zioł

statystyka

Zadaj pytanie on-line