FORUM JABLONOWO.COM
Wyślij swój post za pomocą poczty lub przez formularz  , ewentualnie gadu-gadu2014-11-28, crowley: do mieszkanki - droga mieszkanko, w naszym mieście nie ma miejsca dla oddziału ratunkowego a ty wymagasz lekarza specjalisty:)

2014-11-28,
mieszkanka: Witam wszystkich, obserwując forum widzę, że poruszane są różne tematy, ale nikt nie pomyśli o kobietach w Naszym mieście, chodzi mi o kobiety ciężarne, dlaczego nie ma poradni ginekologiczno-położniczej. Przykre jest to, że kobiety na ostatnich nogach muszą zatłoczonymi busami jeździć do Brodnicy, Grudziądza, bo nikt nie jest w stanie udzielić im pomocy i porady. Nie wierzę, że nie ma u nas takich możliwości, miejsce takie napewno by było i lekarza na NFZ też można ogarnąć. Temat pozostawiam pod dyskusję. Pozdrawiam

2014-11-28,
anonim: Dziękuje za informację :)
Pozostała liczba głosów z protokołu:
Okręg nr 1: Juszkiewicz Aleksandra - 160, Perszke Wojciech - 115
Okręg nr 2: Piórkowska Katarzyna - 140, Foj Sławomir - 94
Okręg nr 3: Strzelecka Anna - 71, Grabowski Wiesław - 174
Okręg nr 4: Pięta Zbigniew - 67, Kania Krzysztof - 55, Olszewski Marcin - 88
Okręg nr 5: Strzelczyk Władysław - 100, Laube Mirosława - 126
Okręg nr 6: Mikulicz Zbigniew - 150, Sowiński Patryk - 27, Głowacki Janusz - 39, Wiśniewski Zdzisław - 52
Okręg nr 10: Zapalski Zdzisław - 60, Śmigowski Zenon - 122
Okręg nr 11: Maciąg Roman - 159, Klein Tomasz - 75
Okręg nr 12: Gardocki Antoni - 64, Łukasik Kazimierz - 165
Okręg nr 14: Kropiewnicki Michał - 143, Gałendek Justyna - 39
Okręg nr 15: Gaczyński Mirosław - 79, Bońkowski Stanisław - 28, Skrzek Marlena - 54
Wszystkim wybranym serdecznie gratuluje i pozdrawiam :)

2014-11-28,
zielony_królik: Serdecznie gratuluję nowemu burmistrzowi oraz Radzie Miejskiej! Czas na zmiany... Z tymi osobami - nowymi twarzami? Zawsze! Czekamy na skutki (miejmy nadzieję, że jak najbardziej pozytywne) Waszej ciężkiej pracy, bo wszyscy przecież dobrze wiemy, że to niełatwe. Powodzenia!


2014-11-27, Marlena Skrzek: Pragnę serdeczne podziękować wszystkim za oddane na mnie głosy jak również za okazaną serdeczność i wsparcie w czasie kampanii wyborczej. Uważam, że praca na rzecz naszej społeczności daje ogromną siłę i satysfakcję. Całej Radzie Gminy gratuluję i życzę sukcesów.

2014-11-27,
do anonima: Kto szuka nie błądzi... http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/jablonowo/3839.pdf

2014-11-27,
Moderator: Witam. Liczby są znane, protokoły wisiały przecież na drzwiach obwodów wyborczych. Niedługo, zapewne po drugiej turze wyborów, na stronach PKW ukaże się wizualizacja wyników. Nie omieszkam oczywiście porównać ich z protokołami z obwodu nr 3. I tylko te liczby mogę podać:
Okręg nr 7: Marek Berendt - 198, Piotr Kulisz - 53
Okręg nr 9: Barbara Bober - 123, Józef Brzozowski - 113
Okręg nr 13: Piotr Dombrowski - 170, Andrzej Wiśniewski - 57
Na pozostałe wyniki musimy poczekać, aż ukaże się wizualizacja. Chyba, że któraś z obwodowych komisji zlituje się i podeśle swoje wyniki na forum. Pozdrawiam serdecznie.
PS. W obwodzie nr 3 Ryszard Bober w wyborach do sejmiku uzyskał 481 na 620 głosów ważnych, a w głosowaniu na burmistrza Przemek Górski - 503 na 725 głosów ważnych. W wyborach do powiatu oddano 616 głosów ważnych. Przynajmniej dwucyfrowy wynik uzyskali: Marek Buchalski - 246, Przemysław Górski - 149, Renata Olech - 41, Tadeusz Fuks - 39, Piotr Grodzki - 39, Paweł Jagusz - 29, Marzena Jarzembska - 26, Teresa Jakimiuk - 16.

2014-11-27,
anonim: Witam, czy już wiadomo jaką liczbę głosów otrzymali poszczególni kandydaci do Rady Miejskiej?


2014-11-26, UMiG: Z A P R O S Z E N I E
Komisarz Wyborczy Postanowieniem Nr 56/14 z dnia 25 listopada 2014 roku zwołuje I Sesję nowo wybranej Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego. W związku z powyższym zapraszam mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie na I Sesję Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego, która odbędzie się 28 listopada 2014 roku o godz. 1530 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury ul. Rynek 9 w Jabłonowie Pom.
Sekretarz Miasta i Gminy, Marek Buchalski


2014-11-25, Zdzisław Zapalski: Dziękuję wszystkich mieszkańcom Mileszew, którzy wypełnili swój patriotyczny obowiązek biorąc udział w wyborach samorządowych. Mimo, iż nie zostałem wybrany do zaszczytnej funkcji radnego to głosy, które zostały oddane na moją skromną osobę dają mi wiarę i siłę, by przy każdej okazji służyć współmieszkańcom mojej małej Ojczyzny i Parafii. "Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" ~A.Einstein. Serdecznie gratuluje wyboru Burmistrzowi, mojemu kontrkandydatowi, pozostałym Radnym Miejskim, Radnym do Powiatu i Radnym Województwa.
Z poważaniem Zdzisław Zapalski

2014-11-25,
Barbara i Ryszard Boberowie: Drodzy Mieszkańcy, Miasta i Gminy Jabłonowa Pomorskiego!
Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
wtedy proste dziękuję,
zawiera wszystko co chcemy wyrazić.
Z wyrazami szacunku
Barbara i Ryszard Boberowie


2014-11-25,
Aleksandra Juszkiewicz: Szanowni Państwo, pragnę podziękować wszystkim Wyborcom, którzy oddali na mnie głos. Jest to dla mnie ogromny kredyt zaufania - to zobowiązuje. Jestem przekonana, że przy współpracy z Państwem uda nam się zrealizować zamierzone cele.
Z wyrazami szacunku AJ


2014-11-24, inż. Mamoń: 20% nieważnych głosów oznacza 20% niezorientowanych (delikatnie mówiąc) wyborców. Ciekawe, dlaczego o te głosy zabiega akurat Prezes. Skąd to przeświadczenie, że to jego głosy? Czyżby właśnie niezorientowani, a może nawet nierozgarnięci to główny elektorat Prezesa?

2014-11-24,
Antoni Gardocki: Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy poszli na wybory samorządowe, a w szczególności tym, którzy oddali głos na moją osobę. Chciałbym pogratulować mojemu kontrkandydatowi uzyskania mandatu radnego. Nowemu burmistrzowi oraz radnym życzę trafnych decyzji i wytrwałości w pracy na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowo.

2014-11-24,
Moderator: Ostatnio sporo mówi się w mediach o głosach nieważnych. Skąd to się wzięło i jak wygląda to u nas? Podaję wyniki z Gimnazjum, czyli obwodu nr 3, a konkretnie stosunek głosów nieważnych do ilości wydanych kart oraz wynik procentowy:
Radny okr. 7 - 5/256 (1,9%)
Radny okr. 9 - 4/240 (1,6%)
Radny okr. 13 - 8/235 (3,4%)
Burmistrz - 6/731 (0,8%)
Rada Powiatu - 115/731 (15,7%)
Sejmik Województwa - 111/731 (15,1%)

Łatwo zauważyć, że na pojedynczych kartach (radni miejscy i burmistrz) liczba głosów nieważnych jest zaledwie jednocyfrowa. Problem zatem leży w tzw. kartach zbroszurowanych (powiat i województwo), czyli książeczkach do głosowania, w których każda strona przypisana była innemu komitetowi wyborczemu. Jedną osobę należało wybrać z całej książeczki. Część wyborców, pamiętając zasadę "jedna karta - jeden krzyżyk" mogła stawiać znaki na każdej stronie, co czyniło głos nieważnym. I to by było na tyle. Pozdrawiam.


2014-11-23, Józef Brzozowski: Szanowni Państwo. Mimo, iż nie zdobyłem mandatu radnego to jestem zbudowany Waszą mobilizacją podczas ostatnich wyborów. Obrazowała ją wysoka frekwencja oraz ilość głosów oddanych na moją osobę. W zawiązku z tym szczególne podziękowania kieruję do mieszkańców wsi Budziszewo i Jabłonowo Zamek za to, że doceniwszy moją pracę przez cztery lata ostatniej kadencji zagłosowaliście na mnie po raz kolejny.

2014-11-23,
MIROSŁAW GACZYŃSKI: Serdecznie dziękuje mieszkańcom wsi Buk Góralski i Kamień za liczny udział w wyborach do samorządu naszej gminy, szczególnie tym, którzy kolejny raz obdarzyli mnie swoim zaufaniem. Chcę pracować w Radzie Miejskiej Jabłonowa Pom. w taki sposób byście Państwo, za cztery lata, mieli o mnie podobne zdanie jak dzisiaj. Dziękuję i gorąco wszystkich pozdrawiam.

2014-11-23,
Marek Berendt: Szanowni Państwo, chciałbym gorąco podziękować wszystkim osobom biorącym udział w wyborach, a szczególnie tym którzy kolejny raz mi zaufali i oddali głos na moją osobę. Ze swojej strony zapewniam, że będę starał się nie zawieść Państwa zaufania.

2014-11-23, Damian: Chciał bym sie zapytać czy istnieje jakaś drużyna jabłonowsa w siatkę która reprezentuje naszą gminę jeżeli nie to czy był by jakiś chętny do stworzenia takiej drużyny zeby reprezentować naszą gmine na pewno by się znalezli chętni co wy na to ludziska?


2014-11-22, Zdzisław Malinowski: Do Marcina S. Szanowny Panie: proszę dokładnie przeczytać notatkę Pana Zenona Śmigowskiego. Jedno nie zaprzecza drugiemu. Pan Zenon wyraźnie wspomina o czasowym jak i stałym miejscu zamieszkania - meldunku. Urząd Skarbowy w Brodnicy słusznie poinformował Pana iż aby się rozliczyć z urzędem może pan skorzystać z tymczasowego miejsca zamieszkania - meldunku, mimo iż posiada Pan inny adres stałego zamieszkania. Moi klienci w Kancelari często korzystają z tej formy rozliczania się z fiskusem. Mam na myśli osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczaj. Osoby fizyczne, osoby prawne odprowadzają podatek dochodowy tam gdzie znajdują się ich główne siedziby. Proszę zauważyć iż ostatnio był szum dotyczący tz. rajów podatkowych. Wiele firm krajowych swoje główne siedziby poprzenosiły do krajów gdzie podatki dochodowe są dużo niższe niż w Polsce np. do Luksemburga. Natomiast z podatkiem VAT jest troszkę inaczej, ale to może przy innej okazji. Pozdrawiam

2014-11-22, rodzic: Chciałbym zaprosić Szanownych Radnych Miejskich w odwiedziny na parking koło przedszkola, proszę zabrać ze sobą gumaki najlepiej wodery bo można sie tam utopić w błocie. Pozdrawiam

2014-11-22,
kPiotr: do anonima: w polemikę z tobą nie będe się wdawał tylko jako lokalny patriota, jabłonowianin powiem, że patriotyzm ma się nijak do mani wielkości, jestem ponadto POLAKIEM, czy to także mania wielkosci? Twoja wypowiedź zdradza manię wyższości... pozdrawiam


2014-11-21, Marcin S: Szanowni Panowie, nie chcę nikogo wprowadzać w błąd i tego nie czynię. Przez kilka lat mieszkałem w W-wie i tam pracowałem. W pierwszym roku jeździłem specjalnie się rozliczać do US w Brodnicy (dość uciążliwe i drogie ).US w Brodnicy poinformował mnie iż rozliczać mogę się w W-wie mimo meldunku w Jabłonowie. Przeprowadzając się do Pruszkowa rozliczałem się w US w Pruszkowie ( posiadając meldunek w Jabłonowie ). W chwili obecnej mam meldunek w Pruszkowie. Nie wiem zatem dlaczego Pan Śmigowski ciągle wspomina o meldunku względem rozliczania się z US.

2014-11-21,
Zdzisław Malinowski: Jako doradca podatkowy prowadzący swoją działalność od kilkunastu lat i prowadzący dokumentację firm z wielu rejonów naszego kraju potwierdzam słuszność wypowiedzi Zenona Śmigowskiego.

2014-11-21,
Zenon Śmigowski: Do Marcina S. Moze to mało ważne dla Pana, ale wprowadza Pan w błąd wielu ludzi a konsekwencje mogą byc dotkliwe. Wystarczy zatelefonowac do najbliższego Urzędu Skarbowego. Zaliczkę na podatek dochodowy i rozliczenie roczne dokonuje sie w US właściwym dla miejsca zameldowania. W związku z wprowadzeniem "jednego okienka" dla obywateli, przypisanie dzieje sie automatycznie poprzez system po dokonaniu zameldowania. W Polsce obowiązek meldunkowy zniknie dopiero w dniu 01.01.2016 roku (Ustawa z 24.09.2010r. O ewidencji Ludności). Do tego czasu każdy ma obowiązek zameldowania się w miejscu zamieszkania w ciagu 30 dni od przybycia do nowego miejsca. Jest to ważna wiadomość dla osób samodzielnie prowadzących działalność gospodarczą. Zaliczkę na podatek dochodowy płacimy w US właściwym dla miejsca zameldowania (zamieszkania) a nie prowadzenia firmy czy przebywania. Wedlug polskich przepisów miejsce zamieszkania jest równoznaczne z miejscem zameldowania (istnieje obowiązek meldunkowy - czasowy lub stały). Natomiast wiele osób mieszka w miejscu pracy, poza swoim domem, bez zameldowania i mogą byc wprowadzeni w błąd. Podobnie jest z osobami prowadzącymi własną działalność. Mogą mieszkać w Jabłonowie, a mieć firmę w Warszawie, więc płacą podatek dochodowy w US w Brodnicy, bo są zameldowani w Jabłonowie. Inaczej jest z podatkiem od płac pracowników (PIT-4) i VAT, bo płaci sie go w US właściwym dla miejsca prowadzenia działalności gospodarczej a nie w miejscu zameldowania. Osoby wątpiące mogą zatelefonowac z zapytaniem do najbliższego US, podac swój pesel lub nip i otrzymają kompetentne wyjaśnienie.
Pozdrawiam Zenon Śmigowski


2014-11-20, Piórkowska Katarzyna: Dziękuję wszystkim za to, że zagłosowali 16 listopada, a szczególnie tym wyborcom, którzy oddali głos na moją osobę. Osobiście będę starała się pomagać w rozwiązywaniu Państwa problemów i liczę na współpracę. Jeszcze raz bardzo dziękuję za to, że obdarzyliście mnie swoim zaufaniem.

2014-11-20, Marcin S: Serdecznie dziękuję za informację LUX. Możliwe, że mówimy o różnych sprawach. Wiedzę posiadam z doświadczenia nabytego. Cytuję: - Organem właściwym do złożenia zeznania rocznego za 2012 r. jest urząd skarbowy właściwy dla podatnika według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego, za który jest składane zeznanie, tj. na 31 grudnia 2012 r. - twierdzą eksperci z Ministerstwa Finansów. A to oznacza, że adres zameldowania nie ma znaczenia. Może się jednak zdarzyć, że w trakcie roku podatnik zmieni miejsce zamieszkania. Wtedy zmieni się również właściwy dla niego urząd skarbowy

2014-11-20,
Moderator: Do Rolnika: Podaję link do uchwały gminnej:
>>>
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/jablonowo/3831.pdf

2014-11-20,
Zdzisław Malinowski: Do Rolnika: zgodnie z komunikatem Prezesa GUS z 20 pażdziernika 2014r średnia cena skupu żyta za okres 11 kwartałów poprzedzających kwartał poprzedzający rok podatkowy 2015 wunosiła 61,37zł za dt. W związku z powyższym podatek rolny za 2015r wynosi: 153,43zł od 1ha przeliczeniowego gruntów gospodarstw rolnych (równowartość pieniężna 2,5dt żyta), 306,85zł od ha gruntów pozostałych (równowartość pieniężna 5dt żyta)

2014-11-20, Rolnik: Witam wszystkich. Chciałbym dowiedzieć się czy została ustalona cena skupu żyta na podatek rolny 2015r?

2014-11-20,
Michał Kropiewnicki: Chciałbym gorąco podziękować za ogromny kredyt zaufania jakim obdarzyliście mnie Państwo w niedzielnych wyborach desygnując mnie na swojego przedstawiciela w Radzie Gminy. Ze swej strony dołożę wszelkich starań by w nadchodzącej kadencji nie zawieźć Was i godnie Was reprezentować. Jednocześnie pragnę pogratulować wszystkim wybranym przez społeczność radnym oraz życzyć owocnej pracy przez najbliższe 4 lata. Mam nadzieję na konstruktywną współpracę dla dobra naszej małej ojczyzny. Przede wszystkim jednak dziękuję wszystkim wyborcom za udział w glosowaniu, które winno być świętem demokracji o którą walczyły całe pokolenia. Świętem które powinno nas wszystkich łączyć a nie dzielić.
Pozdrawiam, Michał Kropiewnicki

2014-11-20,
ZBIGNIEW MIKULICZ: Chciałbym podziękować wszystkim. którzy poszli na wybory i wypełnili swój patriotyczny obowiązek wobec Polski jak również wobec naszej małej ojczyzny - Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie a w szczególności tym, którzy obdarzyli moją osobę zaufaniem oddając na mnie głos. Pragnę zapewnić, że będę starał się nie zawieść państwa zaufania. Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam i jak zawsze służę pomocą.

2014-11-20, Lex: do Marcina S. Raczej nie orientujesz się w kwestii podatków dochodowych. I nie wiesz, że cześć płaconych podatków przez zamieszkałych na terenie miasta i gminy Jabłonowo Pom. mieszkańców trafia do budżetu naszego miasta. W sytuacji braku wiedzy - milczenie jest złotem


2014-11-19, Kazimierz Łukasik: Dziękuję wszystkim, którzy wybrali się na wybory w dniu 16.11.2014 roku. A szczególnie mieszkańcom wsi Konojady, którzy kolejny raz mi zaufali. Dołożę wszelkich starań żeby godnie reprezentować Naszą Gminę i bronić interesów mieszkańców Wsi Konojady.

2014-11-19, Marcin S: Do mieszkańca: podatek odprowadzamy do skarbówki nie tam, gdzie jesteśmy zameldowani, tylko tam, gdzie zdecydujemy oddawać, czyli np.w miejscu zamieszkania i pracy. Pozdrawiam, Marcin

2014-11-19, marianna: niestety kolejny raz mozna zauwazyc jak mieszkancy jablonowa wysoko sie cenia,a wlasciwie nie widac konkretnych powodow do dumy,gratuluje samouwielbienia

2014-11-19, Mieszkaniec: Do xxx Zasadniczo zgadzam sie z twoja teoria w 100% (jeden wyjatek podatek-skarbówka- placi sie tam gdzie jest sie zameldowany)

2014-11-19, mariusz: czy można zapoznać się z programem pana burmistrza oraz poszczególnych radnych

2014-11-19,
Zenon Śmigowski: Dziękuję wszystkim mieszkańcom Mileszew za zaufanie i wsparcie w wyborach samorządowych. Jest mi miło i czuje zaszczyt, że będę mógł reprezentować Państwa interesy i mój okręg wyborczy Mileszewy w Radzie Miejskiej w Jabłonowie. Sądzę, że we współpracy z nowym burmistrzem uda się zrealizować zadania stawiane przez naszą społeczność. Sprawy finansów gminy, poprawy jakości pracy urzędu i urzędników, młodzieży szkolnej i szkół, emerytów i bezrobotnych, zaplecza komunalnego, współpracy z sołtysem, KGW, świetlicą, dokończenie inwestycji drogowych to moje priorytety. Ale zajmę się każdą sprawą zgłoszoną radnemu! Sądzę, że nadal będę mógł pełnić dyżury radnego w biurze Rady Miejskiej w każdą środę więc zapraszam!
Jeszcze raz wielkie dzięki, Zenon Śmigowski

2014-11-19, mieszkaniec gminy: do pana xxx dlaczego pan uważa że mieszkańcy wsi są gorsi od mieszkańców miasto przecież ludzie są wszyscy tacy sami bez względu na to sąd pochodzą a po za tym Jabłonowo to nie warszawa więc nie rozumie sąd u pana ta wyższość a festyny są nie tylko na wioskach w Jabłonowie również sa koncerty i festyny więc dlaczego wioski nie mają mieć festynów a swoją drogą na tych festynach też są mieszańcy Jabłonowa Ja pochodze z dużo większego miasta ja Jabłonowo i sie nie wywyższam teraz mieszkam na wsi i sobie chwalę wszyscy jesteśmy równi więc po co te złośliwości i każdemu sie jakaś rozrywka należy ale najlepiej jest przecież narzekać

2014-11-19, wyborca: Czy mogę prosić o podanie wszystkich wynikow. Chodzi mi ile kto miałgłosów kto przeszedł i kto ni, bo nie wiem gdzie to jest. Albo chociaż podanie strony internetowej. Z gory dziękuję

2014-11-19, olka: Można gdzieś znaleźć ostateczną ilość głosów oddaną na konkretną osobę oraz wyniki procentowe wyborów?

2014-11-19, aaaa: Gdzie mozna znalesc ile kto mial glosow?

Anonim: Wieś? Witam wszystkich forumowiczów. Pierwszy raz udzielę się na tym zacnym forum, tylko z tego powodu, że przeraża mnie mania wielkości niektórych mieszkańców miasta Jabłonowa Pomorskiego!!! Na początku chciałbym wyedukować "lokalnych patriotów" w gestii populacji Jabłonowa Pom. - mianowicie mylicie się podając liczbę mieszkańców miasta w obrębie 10 tyś. ludności!!! (takie bzdury wielu codzień plecie, nawet tutaj w internecie). Oczywiście rozumiem przybliżoną wielkość, natomiast w samym mieście mieszka tylko 3675 osób, gmina zaś liczy 9045 mieszkańców (dane z 2009r.), a więc co za tym idzie, gmina nie jest miejska, czy też nawet miejsko-wiejska, ale bardziej wiejska (czytaj typowo rolnicza). Mieszkańcy Jabłonowa Pom. proszę nie bądźcie takimi sknerami i przestańcie psioczyć na ludzi "u władzy" spoza samego miasta, ani na mieszkańców okolicznych wsi, nie klnijcie na radnych z wiosek, że jest ich zbyt wielu, gdyż jest to uwarunkowane popularnie rozmieszczeniem populacji w gminie. Dla wnikliwych, proszę sprawdźcie wpływy do budżetu gminy z wszelakich podatków i porównajcie przychody z miasta, versus przychody ze wszystkich wsi w gminie, podzielcie to przez wydatki na samo miasto, a zobaczycie kto tu jest Waszym sponsorem! Dla młodszego grona, polecam zasięgniecia opinii wśród babć i dziadków. Popytajcie proszę jak to było przed II Wojną Światową, popytajcie jak rzecz się miała po upadaku komuny! Pokrótce przybliżę tylko pewne informacje. W 1934 roku teraźniejsza gmina, była podzielana na dwie gminy wiejskie - Jabłonowo I, oraz Jabłonowo II. Jabłonowo I, to stricte dzisiejsze miasto Jabłonowo Pomorskie (od 1962, ale to Wam pewnie wiadomo, ze względu na dotychczasowe, coroczne huczne obchody). Jabłonowo II, to wsie wchodzące w skład naszej obecnej gminy, wyłączając "miasteczko" ;) Obie gminy miały siedzibę w ówczesnym Jabłonowie, obie również prężnie się rozwijały (I ze względu na kolej -budowa 1871 r., II ze względu na sporą ilość majątków szlacheckich, w tym młynów, karczm, gorzelni, kuźni, cegielni, etc.). Ten stan trwał do 1954 roku, gdzie reforma administracyjna wprowadziła gromady w miejsce gmin (kilka mniejszych wsi łączono w jedną gromadę) Pomijając wstrętną komunę i sekretarzy, w 1992 roku powstała Gmina "miejsko-wiejska" Jabłonowo Pomorskie. Nie śmiem zabierać samemu miastu zaszczytu bycia siedzibą gminy, ani tzw. funkcji reprezentacyjnej, ale proszę miejcie na uwadze, że ta gmina ze wsi żyje! Mało kto wie, ale dyskusje po zjednoczniu gmin o powrocie do dwóch samorządów w naszej małej ojczyźnie toczyły się również na początku lat 90-tych, gdzie mało brakowało, a II gmina (wiejska) miałaby siedzibę w Konojadach! Przeanalizujcie proszę, ergo co by było, gdyby... i w jakim stanie byłoby osamotnione miasto po zmarginalizowaniu jednej z największych w regionie linii kolejowej, bez przemysłu, rolnictwa, bez podatków od firm, które pośrednio wnosicie gdzie indziej swą pracą poza miejscem zamieszkania, a które stanowiłyby wartość dodaną do budżetu gminy miejskiej. Inwestycje pokrywane byłyby w większości tylko z podatków od nieruchomości obywateli miasta! Bodajby starczyło na te "bezpieczne" place zabaw, te marne chodniki, pseudo asfalty, oświetlone ulice (pomijając ukryte w mroku, zatrważająco niebezpieczne przejścia dla pieszych). Czy mielibyście "park", coroczne festyny, "pomnik ciufci"??? Czym dawanoby Wam tę iluzję, że jest super? Zobaczylibyście, że na wsi "żyje się lepiej" i chcielibyście wówczas dołączyć, a raczej wchłonąć ciemnogrodzkie wsie! :D Zastanówcie się chwilę w jakim systemie żyjecie? Gdzie pracujecie? Do kogo trafiają podatki z zysków firm wyrobione Waszą cieżką pracą? Do Kowalewa Pom.? Do Torunia? Do Wąbrzeźna? Do Brodnicy? Do Grudziądza? (tak, generalizuję! ale tylko mniejszość ma pracę w okolicy!) W całym tym bałaganie chodzi bowiem o jedno; pracę na miejscu, stanowiska pracy, które będą zatrzymywały ludzi w Jabłonowie Pom. Po co? Żeby było normalnie: http://www.youtube.com/watch?v=jSzX6_wiXkI :D Kończę swe wywody zapewniająć, iż nikogo w tym poscie nie miałem zamiaru obrażać i poniżać, tylko opisuję rzeczywistość taką jaką widzę, zachowując względną tolerancję wobec ludzi mniej bystrych, oraz mając wiarę w nowy samorząd, że zmieni politykę lokalną, głównie w dziedzinie gospodarki na bardziej perspektywiczną! Pozdrawiam i jednocześnie proszę nie wdawać się ze mną w żadną polemikę, gdyż z faktami się nie dyskutuje, a moje spostrzeżenia wobec Was, są jak najbardziej subiektywne i nie dacie rady ich zwalczyć;-) Fałszując rzeczywistość, tylko
utwierdzacie mnie w tych przekonaniach! "Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie"


2014-11-18, Marcin Olszewski: Szanowni Państwo, wszystkim osobom biorącym udział w wyborach chciałbym gorąco podziękować, a szczególnie tym, którzy mi zaufali i oddali głos na moją osobę. Ze swojej strony zapewniam, że będę starał się nie zawieść Państwa zaufania.
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam - Marcin Olszewski

2014-11-18,
Anna Strzelecka: Szanowni Państwo, dziękuję za zaufanie, wsparcie, oddane głosy. Jest mi niezmiernie miło i czuję ogromny zaszczyt, iż mimo że nie mieszkam przy ulicy Kwiatowej, Nowy Rynek, Rynek, Słonecznej czy Wąskiej, otrzymałam od Państwa tak dużą ilość głosów. Mimo, że nie zostałam wybrana do zaszczytnej funkcji radnej, to mój wynik jest zobowiązujący i budujący. Gratuluję mojemu kontrkandydatowi wyboru na funkcję radnego i liczę na współpracę. Raz jeszcze Wszystkim Dziękuję. Serdecznie gratuluję Burmistrzowi, Radnym Miejskim, Radnym do Powiatu i Radnym Województwa.

2014-11-18, wyborca: Szanowni Radni. Czas odłożyć legitymacje partyjne do szuflady i do pracy. Wyborcy głosowali na konkretne osoby i liczą na efekty Waszej pracy

2014-11-18, OLEK: Drodzy mieszkańcy Jabłonowa Pom. Uważam, iż wynik wyborów należy uszanować i dać możliwość realizacji planów przez nowo wybranego burmistrza i radę. Nie ma co "szczekać" teraz na forum bo "karawana jedzie dalej". Za cztery lata okaże się czy wybór był słuszny. Nic nie da kładzenie kłód pod nogi, tylko współpraca nas wszystkich, bez względu na poglądy może doprowadzić do tego, iż nasz "grajdołek" stanie się lepszy. :)

2014-11-18,
Moderator: Z MGOK nie otrzymałem żadnej informacji, więc pofatygowałem się osobiście do Urzędu i spisałem liczby z urzędowych drzwi: Przemek Górski 2457, Wojciech Perszke 1020.

2014-11-18, Mieszkanka: mam pytanie ,gdzie znaleźć jaką przewagą procentowa wygrał pan Przemek Górski ?

2014-11-18,
Mira Laube: Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na moją skromną kandydaturę, a tym samym docenili mój wkład w pracę całej Rady Miejskiej, której owocem były m.in. inwestycje w naszym okręgu.

2014-11-18, Obywatelka: Ostatnia nocna akcja polegająca na wstrzymaniu informacji rodzi przypuszczenie, że wśród naszych urzędników znalazł się urzędas. Jego zdaniem wyborca ma PSI obowiązek pójść na wybory, a następnie niech wyborca ćwiczy sobie cierpliwość, aż urzędas łaskawie ogłosi wyniki. On - URZĘDAS, a nie kto inny! W następnych wyborach spełnię inny psi obowiązek i po prostu pójdę z psem na spacer. I już!

2014-11-18,
Moderator: Witam. Są pierwsze przecieki z powiatu. Prawdopodobnie nasi radni powiatowi to Marek Buchalski i Marzena Jarzembska. Czekam na dalsze informacje, pozdrawiam.

2014-11-18, AGAmemnon: Wybory, wybory... i już po wyborach. Burmistrzem został ten... na którego oddano więcej głosów. Na tym polega demokracja! Cieszmy się, że u nas wybory nie przebiegały tak, jak na Ukrainie. Nikt nie stał z bronią i nie zmuszał nas do głosowania na konkretną osobę. I teraz zamiast jątrzyć, żyjmy spokojnie dalej, a dla nowo wybranych władz ważny będzie czasem... chociażby nasz uśmiech i życzliwość ludzka. Pamiętajmy - urzędnikiem się bywa, a człowiekiem się jest. Jak zwykle krytykować naszą rzeczywistość będą Ci, którzy na wybory nie poszli. Przykre!


2014-11-17, xxx: Może i niektórym nie przeszkadza że to jest pionek,bo PSL zrobi festyn na wsiach da pieniądze na koła gospodyń itp.Wiec nic się nie zmieni ,zawsze tak było że wystarczy zrobić "igrzyska" i poparcie pewne.

2014-11-17, RL: Gratulacje dla Pana Przemka i dla radnych z PSL-u. Mam nadzieję,że zmiany nastąpią jak najszybciej! Macie większość w radzie,więc można działać! Pozdrawiam!

2014-11-17, Mieszkaniec: Nawet jeśli burmistrz będzie pionkiem Psl-u to co z tego, skoro gmina się dobrze rozwija?! Mało jakie miasteczko wielkości Jabłonowa posiada 2 boiska, 2 duże nowoczesne hale, 3 szkoły.. co dużo w tym załatwił Sz.P. Ryszard Bober. Pozdrawiam ;)

2014-11-17, Jasiu: Rewolucja!!! Większość jak nie wszystkie rewolucje kończyły się źle. Oby u nas,w naszej mieścinie nie skończyło się źle. Prześledźcie proszę bardzo dokładnie wynik naszego wyboru. Widzicie to co ja? No właśnie... Już za cztery lata kolejne Wybory - doczekamy.
Ps. Taki a nie inny wynik jest "zasługą" tych którzy na wybory nie poszli i to właśnie oni ponoszą odpowiedzialność za to co przez następne cztery lata będzie się działo z naszą Gminą. Nie ma ludzi nieomylnych.Te ostatnie słowa kieruję do siebie wierząc że się w swoich osądach mylę.

2014-11-17, andrzej: do xxx dziwię sie krótkiej pamięci co niektórych mieszkanców miasta i gminy przecież 4 lata temu kontrkandydat pana przemka startował z tej samej listy co ustepujący burmistrz i nikomu nie przeszkadzało ze jest spoza jablonowa łącznie z owym kandydatem a w tym roku od razu co niektórym przypomniało sie ze musi byc JABŁONOWIANIN troche mnie to śmieszy pozdrawiam

2014-11-17, xxx: Przykre że Jablonowo nie potrafi się zebrać i wybrać swojego, i nawet w Radzie większość PSL, szkoda.

2014-11-17, xxx: Gratulacje dla nowego burmistrza! Naprawdę życzę wiele wytrwałości, liczę że mój głos został oddany słusznie. Oby sie nie okazało, że burmistrz będzie jedynie pionkiem PSLu ;) Również cieszy mnie, że mamy w radzie sporo osób z obszarów miejskich. Mam nadzieję, że w końcu pieniądze będą kierowane w rozbudowę i ulepszanie miasta! Pozdrawiam!

2014-11-17, Joanna: Najserdeczniejsze gratulacje dla Pana Przemysława! Życzymy cierpliwości, konsekwencji i uporu w dążeniu do celu!

2014-11-17,
Moderator: Niestety, wczorajszy "dym informacyjny" uniemożliwił podsumowanie głosów do rady powiatu. Nawiasem mówiąc - powiat też nabrał wody w usta. Ponoć dziś listy mają trafić do Torunia, a tymczasem zero informacji. Znajomy dziennikarz twierdzi, że "to jest jakieś chore" i trudno się z nim nie zgodzić. Może rzeczywiście "czas na zmiany"?

2014-11-17, ciekawa: Panie Moderatorze. Czy mogę prosic o podanie kto sie dostal do powiatu i sejmiku z naszego rejonu. Bardzo proszęo informacje

2014-11-17,
Moderator: Witam ponownie. Wczoraj późnym wieczorem podawałem sukcesywnie nieoficjalne wyniki na forum. Ok. godz. 23 odebrałem telefon z urzędu, że popełniam "kardynalny" błąd publikując przed zakończeniem prac komisji. Co gorsza - informacje z obwodów wyborczych nagle przestały napływać. Coś przeczuwam... W tej sytuacji cząstkowe wyniki zastąpiłem krótkim info. Dodam, że zgodnie z pzewidywaniami komisje zakończyły pracę ok. trzeciej w nocy. Informacje z Mileszew otrzymałem dopiero rano i dziękuję, że ktoś pofatygował się i spisał wyniki z drzwi lokalu wyborczego.
A swoją drogą - skąd bierze się taka niechęć urzędników do szybkiej informacji? Nawet w Watykanie natychmiast po głosowaniu kardynałów pokazuje się dym informacyjny. O jaki więc "kardynalny błąd" chodzi?

2014-11-17,
Piotr Kulisz: dziękuję Tym wyborcom, którzy mi zaufali i oddali na mnie swój głos, i przepraszam, że zawiodłem Wasze nadzieje na zmiany... Może za cztery lata..?

2014-11-17, rapid: No nie wierzę! Skruszył się jabłonowski beton! Idzie nowe. Gratulacje dla nowego burmistrza ż życzeniami wytrwałości!

2014-11-17, Rodzic: Mam pytanie: kiedy zostanie oddany do użytku dzieciom plac zabaw przy SP? Wie ktoś może? ...bo pracownicy też jakoś nie wiedzą...Na razie wejście zamknięte taśmą, a przecież od przeszło tygodnia żadnych prac już tam nie widać. No chyba, że ma służyć tylko do oglądania...

2014-11-17,
Moderator: Witam. Mam nadzieję, że wszystkie komisje zakończyły procedurę wysyłania protokołów. Niestety nadal nie mam informacji z lokalu wyborczego w Mileszewach i mogę jedynie podać hipotetyczny skład naszych władz lokalnych na podstawie sondaży:
Burmistrz: GÓRSKI Przemysław
Rada Miejska:
1. JUSZKIEWICZ Aleksandra
2. PIÓRKOWSKA Katarzyna
3. GRABOWSKI Wiesław
4. OLSZEWSKI Marcin
5. LAUBE Mirosława
6. MIKULICZ Zbigniew
7. BERENDT Marek
8. KAMIŃSKI Krzysztof
9. BOBER Barbara
10. ŚMIGOWSKI Zenon
11. MACIĄG Roman
12. ŁUKASIK Kazimierz
13. DOMBROWSKI Piotr
14. KROPIEWNICKI Michał
15. GACZYŃSKI Mirosław
Z gratulacjami wstrzymam się do ogłoszenia oficjalnych i pełnych wyników. Pozdrawiam serdecznie.
PS. Dziękuję za info z Mileszew.


2014-11-16, Moderator: Trochę się zakotłowało. Chociaż cisza się skończyła, wstrzymuję podawanie wyników do zakończenia prac komisji obwodowych. Pozdrawiam


2014-11-12, Mieszkanka: Pogotowie Ratunkowe nie chciało oddać pomieszczenia na górze, woleli oddać pomieszczenie o które teraz robi się awanturę. Z pełnym Szacunkiem do naszego Pogotowia, ale to Oni sami oddali, a nie ktoś im zabrał.

2014-11-12,
anonim: Panie z opieki nie muszą rozbijać się w osobnych pomieszczeniach - zresztą nasza opieka pomaga tym co nie powinni a kiedy pojdzie czlowiek naprawdę potrzebujący który nie potrafi się obronić to najlepiej go zbyć lub nawymyślać mu Tak więc walczmy o naszych Ratowników aby godziwie przyjmowali nas Mam nadzieję że za parę dni to się zmieni ze pomieszczenie zostanie oddane tym którym się to należy

2014-11-12,
Kiks: Paweł zgodzę się z tobą, że pogotowie ratunkowe za szybką jest w pełni profesjonalne. Naprawdę trudno uwierzyć aby ratownikom odebrano pomieszczenie. Pamiętam czasy, gdzie za karetką z Brodnicy czekało się minimum godzinę. Tym bardziej mając na uwadze dawne czasy powinno się rozbudowywać nasze małe pogotowie a nie cokolwiek im zabierać. Zabrać to można pomieszczenie straży wiejskiej, która "pracuje" głównie w terenie i nie pełni dyżurów nocnych. Jak dobrze zauważyłem zamontowano straży klimatyzację...

2014-11-12, Mieszkaniec: Do starego Pacjenta po ZAWALE. Lepiej podejść po poradę ,jeżeli nie jest się pewnym swego zdrowia lub co ewentualnie dalej zrobić czy udać sie z problemem do szpitala na pewno ratownicy doradza albo właśnie udzielą pomocy na miejscu, mowa o godzinach wieczorno-nocnych niż niepotrzebnie wzywać do byle głupstwa karetkę , bo mogą być potrzebni do wypadku lub nagłego zachorowania nawet do Pana bo jest przecież Pan po zawale !!!


2014-11-11, Agata: Panie Pawle przyznaję Panu rację. Ja również jestem dumna z takiej służby zdrowia,wiele razy korzystałam z ich pomocy, praca ich nie jest doceniona. Pracownicy Opieki siedzą w komfortowych warunkach, zajmują coraz to więcej pomieszczeń. Jednak uważam,że spokojnie pomieściliby się w tych pomieszczeniach które posiadają, nie musieli zajmować pomieszczenia pogotowia.

2014-11-11, MARZENA LIZAK: moze dzisiejszy wypadek da wladzy do zrozumienia ze chodnik z kamienia do piecewa powinien byc ile jeszcze nieszczesc musi sie stac aby zrobic to co jest najpotrzebniejsze

2014-11-11,
Paweł Sowa: Bardzo dziękuję wczorajszej wieczornej zmianie naszego pogotowia ratunkowego za szybką, kompetentną i troskliwą opiekę. Wasze standardy niesienia pomocy są naprawdę na wysokim poziomie, jestem dumny z takiej służby zdrowia. Takich ludzi jak Wy bardzo szanuję, a jako mieszkaniec Jabłonowa mam nadzieję, że nowy burmistrz zwróci wam lokum, które zabrała wam obecna władza. Dla niewtajemniczonych, gabinet w którym przyjmowani byli pacjenci został naszemu pogotowiu odebrany. Mam nadzieję, że nowy burmistrz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców ułatwi życie naszych ratowników zamiast je utrudniać. Jeśli znajdzie się taki wśród kandydatów na burmistrza ma mój głos.
Pozdrawiam, Paweł Sowa

2014-11-11,
anonim: Do obserwator: no niestety mnie bardzo zniesmaczyło przyjęcie w garażu wlaśnie przy śmietniku i odchodach od ptaków które maja tam gniazda - ale niestety problem leży w naszej gminie gdzie każdy robi co uważa - uważam że kolejny gabinet dla pań z opieki jest zbędny - miejmy nadzieję że nowe władze to zmienia

2014-11-11, Stary Pacjent Po Zawale: Szanowna Pani Pacjentko. Zespól Ratownictwa Medycznego jest po to, aby go wezwać w trybie pilnym w sytuacji stanu zagrożenia życia lub stanu nagłego zagrożenia zdrowia. Jeżeli Pani osobiście pofatygowała się w miejsce stacjonowania karetki i kontemplowała stojące w pobliżu kosze na śmieci, widocznie nie było wskazań do interwencji karetki.


2014-11-10, Obserwator: Do pacjentka. Śmietniki tu chyba nie są aż takim dużym problemem. Problem polega na otrzymywaniu pomocy w zimnej karetce a nie w ciepłym pomieszczeniu, którym pogotowie już nie dysponuje.Życzę wszystkim dużo zdrowia.

2014-11-10, E.K.: Do pacjentki,a to Polska własnie,ludzi traktuje się przedmiotowo,ale gryzipiórek ,czy inny rozwala się w gabinecie,do Brodnickiego szpitala też strach trafić,zwłaszcza a sobotę ,czy niedzielę,gdzie nic nie robią z pacjentem,zwłaszcza starszym,bo przecież można poczekać na dzień roboczy,o zgrozo,decydenci od służby zdrowia obudzcie się,nie pacjent jest dla Was ,ale wy dla Pacjenta.


2014-11-08, Józef Łupiński: Serdecznie zapraszamy na mecz Rolko Konojady - LKS Promień Kowalewo, który odbędzie się 11.11.2014 o godz. 14:00 na stadionie sportowym w Jabłonowie Pom. ul. Słoneczna 1.

2014-11-08, pacjentka: To skandal!! Żeby otrzymać pomoc musimy wejść do karetki, która stoi w garażu obok śmietników, gdy otworzy się drzwi karetki wychodzi się wprost na nie!!!

2014-11-08, marta: mam pytanie czy jest mozliwosc przebudowy placu zabaw w kamieniu dla młodszych dzieci bo jak narazie to tylko starsze dzieciaki korzystaja i to tez zadko a dla takich 3latkow to tam nic niema zjezdzalnia jest na drabinkach i to strasznie wysokich hustawka nie ma zadnego zabespieczenia nie ma piaskownicy a tym to dzieciaki najlepiej sie bawia

2014-11-08, mama: Pani Katarzyno stresuje się Pani przebywając z dzieckiem na placu zabaw, który znajduje się w cieniu drzew? a nie stresowałaby się Pani, gdyby owy plac zabaw stał w pełnym słońcu, że dziecko albo Pani dostaniecie udaru? Ptasią kupę łatwo sprzątnąć, udar wyleczyć jest już gorzej... Rodzice cieszmy się tym co mamy i przestańmy narzekać na wszystko! zawsze można kupić w OBI lub innym sklepie bujaczkę postawić ją w ogródku lub na działce w dowolnie wybranym przez siebie miejscu np. tam, gdzie nie ma drzew, ale przestańmy narzekać, bo dokładnie tego samego uczymy dzieci, o których los tak bardzo się troszczymy... pozdrawiam


2014-11-07, Wojciech Perszke: Informuję, że spotkanie z kandydatami KWW "Razem dla Miasta i Gminy" w świetlicy w Jabłonowie Zamek odbędzie się w poniedziałek 10 listopada o godz. 19. Za zmianę przepraszamy.


2014-11-06, Rolnik: Witam wszystkich. Chciałbym dowiedzieć się czy została ustalona cena skupu żyta na podatek rolny 2015r?

2014-11-06, Katarzyna: No to tym bardziej zabawki mało przystosowane dla dzieci komunijnych i starszych. Zwłaszcza te na sprężynach po rogach placu.


2014-11-05, Gimnazjum: Informujemy, że dnia 10 listopada br. gimnazjum i sala gimnastyczna w Jabłonowie Pom., będą zamknięte (wolne za 1 listopada)
Anna Berent

2014-11-05, do Katarzyny: Od kiedy trzylatki chodzą do szkoły? Bo to chyba plac szkoły?

2014-11-05, Natalia: Zgadzam się z Katarzyną. Cieszy mnie, że pojawiają się nowe obiekty dla dzieci. Do czasu kiedy sama nie zostałam mamą nie zwracałam uwagi na takie rzeczy...Niestety mimo, że place są fajną inicjatywą to niestety ten w Parku Kolejowym rzeczywiście odpycha albo przynajmniej budzi obawy co do zezwalania dziecku na zabawę. Wiadomo na naturę nie ma się wpływu, ale szkoda żeby tak fajny obiekt za parę miesięcy przestał być nawiedzany przez dzieci. Sama coraz rzadziej zabieram córkę, bo jest coraz gorzej, a ptasie kupy mnożą się. Słyszałam,że były plany (nie wiem czy ich nie zrealizowano)zamontowania "odstraszaczy" na ptaki, a może wysłać kogoś od czasu do czasu żeby posprzątał na placu - ludzi ciężko nauczyć kultury, a kilka razy sama zbierałam papiery, niedopałki papierosów - jak można takie rzeczy robić kiedy kosze stoją tuż obok. Ale kupy mimo że zaschnięte też odpychają...może ktoś kreatywniejszy wymyśli coś innego
Inna sprawa to faktycznie zabawki...cóż może faktycznie warto by pomyśleć też o potrzebach mniejszych dzieci takich w wieku 1-3 ;)

2014-11-05, MIESZKANKA: Co roku ten sam problem z Halloween robicie z igły widły!!! Wydaje mi się, że to każdego indywidualna sprawa czy bierze udział w takich imprezach czy też nie. Nikt nikogo nie musi umoralniać; niech każdy postępuje z własnym sumieniem i tyle :) PS. Może z WALENTYNEK tez zrezygnujemy przecież też zostały "ściągnięte" - nie jest naszym polskim świętem POZDRAWIAM

2014-11-05,
Burmistrz Miasta i Gminy informuje, że dnia 10 listopada (poniedziałek) Urząd Miasta i Gminy w Jabłonowie i ZOSiP będą nieczynne (wolne za 1 listopada).

2014-11-05, Katarzyna: Bardzo fajny Plac Zabaw przy SP, jednak to kolejny taki plac bez zwykłej bujaczki. Gdzie teraz można pobujać 3 letnie dzieci, które tak bardzo to lubią? Te bujaczki w Parku Kolejowym są bez oparci i sprawdzają się jedynie dla dużo większych dzieci. Poza tym większość Placów Zabaw w naszym mieście jest w cieniu dużych drzew, z których łatwo można oberwać ptasimi odchodami i każdy pobyt z dzieckiem w takich miejscach jest dla mnie stresujący, pomijając że ślizgawki i inne elementy są całe zabrudzone, a fe!

2014-11-05, Mieszkaniec: Moi drodzy (szczegolnie Sylwia) Dynia jest bardzo dobra jako lek na obnizenie cisnienia-zalecana dla tych co maja wysokie cisnienie tetnicze. A tak na powaznie ,takich swiat {zmarłych) jakie sa w Polsce chyba nie ma nigdzie na swiecie,sa kraje co podziwiaja nas za taki stosunek do tych co odeszli. Halloween przyszedl do nas z USA tam nie obchodzi sie naszych swiąt zmarlych ,tam właśnie obchodzi sie halloween (wieczór ,noc z duchami)z dozą mniejszych i większych wrażeń. Po co to naszym dzieciom?Chyba po to zeby w przyszlości po naszej śmierci zamiast przyjśc na nasz grób zapalić znicz bedą leczyły kaca po halloweenowej imprezie. Tu wybór zachowań jest indywidualny a tym bardziej ja nie mam zadnego wpływu na to -com napisał ,napisałem . Do Galla Anonima zgadzam sie z toba myslenie jest sztuka!!! " Naród ktory traci pamieć przestaje być Narodem, staje sie jedynie zbiorem ludzi,czasowo zajmujace dane terytorium"


2014-11-04, crowley: Do mieszkańca- jak najbardziej zgadzam się mamy piękne Polskie tradycje takie jak Dziady. Zapewne nasi dziadowie także nie wyobrażali sobie aby chrześcijańskie święto wyparło jakże piękne słowiańskie tradycje, a jednak... Cieszy mnie że Halloween zawitało do naszego miasta i dzieciaki mają fajną zabawę:) Także Andrzejki to jedno z nielicznych tradycyjnych świąt nie wiem czemu wymieniane przez ciebie obok świąt katolickich. Także jest potępiane przez kościół ze względu na wróżby co jest określane jako okultyzm.... Kultywujmy jakże piękne słowiańskie święta bo powoli są one pokrywane obcymi obrządkami:)

2014-11-04, AGAmemnon: Do Mieszkańca. Tak, Halloween przyszło do nas zza granicy...bez wątpienia. Tak jak wiele innych rzeczy. Jedne są nieszkodliwe jak walentynki czy halloween, inne jak dżuma czy AIDS niosły zniszczenie. Halloween to dla dzieci jedynie świetna rozrywka. Świetna, bo inna niż andrzejki czy lany poniedziałek itd. (które nie umniejszając też mają swój urok, choć mają pogańskie korzenie). I przecież nikt nie zastępuje Halloween'em Wszystkich Świętych, bo warto by zauważyć, że halloween jest 31 października a nie 1 listopada. Jest jeszcze inny aspekt: z racji rodzaju przebrań itd. dzień ten pozwala oswoić dzieci np.: z nocnymi strachami i lękami...stąd w pewnym sensie nawet terapeutyczny wydźwięk tej całej zabawy w przebieranie. A wszystkim oburzającym się radzę trochę "wyluzować", bo na prawdę jest wiele innych spraw, które oburzać powinny, a nie spotykają się z żadną reakcją.

2014-11-04, Sylwia: "Smućmy się tam gdzie się smucą radujmy się tam gdzie się radują" Pod warunkiem, ze sa to katolicy... polscy katolicy. Prawda drogi MIESZKANCU? A co z zupa dyniowa? Gotowac czy nie? Moze lepiej nie, bo to tez poganskie malpowanie, BRRRRR... To jakis absurd.

2014-11-04, anonim: Witam. Co się stało z organizacja turniejów gier w Jabłonowie Pomorskim , od 3lata ta dwójka chłopaków ciągle coś organizowała , ale od jakiegos pol roku jest cisza . Ta inicjatywa była bardzo ciekawa, a patrzać na rozwój takich turniejow giero to był świetny pomyśl. Nasza gmina powinna ich wspierać . Ciekawe co się stało z nimi. Pozdrawiam

2014-11-04, Gall Anonim: Dla zainteresowanych polecam film o Halloween. Przesłanie tego filmu zapewne nie dla wszystkich może okazać się zrozumiałe, bo jak ktoś powiedział "myślenie jest sztuką" kto jej nie nabywa, trudno jest wymagać refleksyjności, poszanowania kultury, tradycji, całego bogactwa wypracowanego przez pokolenia. "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium." Józef Piłsudski. http://www.youtube.com/watch?v=CYqAYia13BM


2014-11-03, Józef Łupiński: Wczorajszy mecz ROL.KO KONOJADY - KS CUIAVIA INOWROCŁAW zakończył się wynikiem 2:1. Dziękuję kibicom i służbom porządkowym za pomoc.

2014-11-03, kamila: Do Asi: najlepiej w sprawie pogotowia proszę pytać nasze władze, napewno udziela wyczerpującej odpowiedzi a co do pomieszczenia które zabrano pogotowiu to mieści się tam nowy gabinet. Życzmy sobie aby w takie zimne dni do pogotowia nie trafic bo niestety o rozebraniu nie ma mowy

2014-11-03, ZRM: Do Asi ZRM czyli Pogotowie Ratunkowe jest w Jabłonowie i będzie zostało tylko zabrane pomieszczenie gdzie mozna było przyjąc osoby potrzebujące pomocy natomiast teraz udzielana jest pomoc w karetce

2014-11-03, Mieszkaniec: Nie jestem radykałem i jestem otwarty na wszelkie nowinki, lecz wprowadzanie nam dziwnej tradycji -halloween- w naszej kulturze jest niewypalem a wrecz powiedziałbym "malpowaniem". Moze rodzic chce miec chwile spokojnego czasu i wysyła (zezwala) dziecko "w teren". Czy nasza tradycja nie jest piekniejsza? Sklania do refleksji, zadumy o przemijaniu. Nie wyobrazam sobie aby dziecko wpadlo do mojego domu w dziwnym przebraniu. Do zabawy czas bedzie juz niedlugo, mamy Andrzejki i dzieci mogą sie wyszaleć, mamy Boze Narodzenie (Trzech Króli) mamy Wielki Piatek (Boze Rany) mamy Wielkanoc (smaganie, lany poniedzialek) i zapewniam ze tu dziecko zarobi "kilka cukierków" i sie zrealizuje i podtrzyma tradycje. Uwazam ze cytat z pisma św. jest zle dobrany winno byc "SMUĆMY SIE TAM GDZIE SIE SMUCĄ RADUJMY SIE TAM GDZIE SIE RADUJA"

2014-11-03, Sylwia: Halloween. No wlasnie. Jak prawie co roku przejezdzam przeszlo 800 kilometrow zeby nie tylko zapalic swieczke na grobach, ale rowniez zeby poczuc te jedyna, niepowtarzalna atmosfere, ktora towarzyszy swietu zmarlych w tym wyjatkowym dla mnie miejscu na cmentarzu na Zamku. Jest to rodzaj glebokiego pozytywnego stanu emocjonalnego, powrot do korzeni rodzinnych, do tradycji. Te dzien jest dla mnie czyms wyjatkowym. No i co? No i to, ze przyjezdzam i dowiaduje sie, ze wystawiajac jesienna dekoracje przed drzwi mojego domu w postaci dyni kultywuje tradycje poganskie, a moje dziecko zbierajac cukierki w Halloween powinno mniej wiecej byc tak samo potepione jak ja z ta dynia. Moje dziecko ma 14 lat, chodzi do szkoly katolickiej, tygodnowo ma 3 godz. Religii, uczestniczy w cotygodniowych szkolnyc mszach swietych, pisze srednio 6 prac klasowych w roku na temat Biblii i historii Kosciala, ale na litosc boska nikt mu nie opowiada, ze dynia i Halloween to poganie. Moze warto byloby bardziej zas


2014-11-01, Józef Łupiński: Serdecznie zapraszamy na mecz LZS Rol.Ko Konojady - KS Cuiavia Inowrocław, który odbędzie się 02.11.2014 roku o godz. 14:00 na stadionie ul. Słoneczna 1, Jabłonowo Pom.

2014-11-01, AGAmemnon: Halloween jak co roku budzi kontrowersje. Kolejny niewypał z importu czy może po prostu okazja do spotkania, zabawy w gronie znajomych? Wczoraj, tradycyjnie już, po domach chodziły dzieci z hasłem: "Cukierek albo psikus"... i co w tym strasznego?? Dla dzieci to po prostu okazja do zabawy, cukierkowy szał, możliwość przebrania się. Nie widzę w tym nic strasznego, dlatego dziwię się, że nawet osoby uważające się za wykształcone, potępiają, krytykują a najchętniej rozpoczęłyby krucjatę "antyhalloweenową". Dla dzieci to nie ma nic wspólnego ze świętem zmarłych czy (o zgrozo!) kultem szatana, jak to niektórzy nam wmawiają. Te same dzieci, i my wszyscy, 1 listopada spotkamy się na cmentarzach pełni zadumy i skupienia. I to skupienie będzie może nawet i większe, bo dzieci wyciszone, wybiegane po wczorajszych zabawach. Więc zanim potępisz wspomnij na słowa z Biblii - "kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień". Do refleksji


2014-10-31, Asia: Witam. Czy ktoś może wie czy pogotowie w Jabłonowie zostało zlikwidowane czy przeniesione w inne miejsce?


2014-10-25, Astrobaza: Informacja
Uprzejmie informujemy, że z dniem 29 października 2014r. zmianie ulegają godziny otwarcia ASTROBAZY funkcjonującej przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim. W okresie zimowym ASTROBAZA będzie pełnić swoje dyżury w każdą środę w godzinach 17-19. Serdecznie zapraszamy.
Rafał Laskowski, Piotr Biegajski

2014-10-25,
Flow: Nie chcę być złośliwy, ale czy można spotkać Straż Miejską w innych okolicznościach niż te w których są robione im zdjęcia? Mam wrażenie, że SM stara się promować tylko parę razy w roku, ale żadnych pozytywów oprócz rozdawania ulotek, sprawdzania bramek w szkołach czy też uczestnictwa w apelach to nie widziałem. A w naszym małym miasteczku wciąż ludzie źle parkują, śmiecą i palą w piecach bóg wie czym. Orientuje się ktoś czy jest możliwość obejrzenia rocznego raportu z działalności Straży Miejskiej? Pozdrawiam.


2014-10-24, LKS Naprzód Jabłonowo serdecznie zaprasza na sobotnie spotkanie Ligi Okręgowej. Rywalem naszych piłkarzy będzie Legia Chełmża. Początek spotkania o godzinie 15.00.

2014-10-24,
Przemek Górski: Zmiana terminu spotkania. Z przykrością informuję, iż ze względu na pilne obowiązki Wicepremiera Janusza Piechocińskiego termin spotkania z Mieszkańcami Miasta i Gminy Jabłonowa Pom. uległ zmianie. Zapraszam serdecznie w dniu 9 listopada o godz. 13.30 do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłonowie Pom. Za utrudnienia bardzo przepraszam i SERDECZNIE ZAPRASZAM NA SPOTKANIE

2014-10-24,
Moderator: Otrzymałem kilka odpowiedzi do XXX i choć w dużej mierze zgadzam się z zawartą tam krytyką - nie umieściłem ich na forum, gdyż są anonimowe i zachodzi podejrzenie, że autorem jest jedna osoba. Treść tych postów przesłałem do XXX.

2014-10-24,
marqu: Ja dostałem aż dwa e-maile z próbą wyłudzenia danych do ipko :) oczywiście zignorowałem, ludziska uważajcie.


2014-10-19, Józef Łupiński: Mecz ROL.KO KONOJADY - GROM OSIE zakończył się wynikiem 0:1. Dziękuję kibicom i służbom porządkowym za pomoc.


2014-10-17, Józef Łupiński: Serdecznie zapraszamy na mecz LZS ROL.KO KONOJADY - LZS GROM OSIE, który odbędzie się 18.10.2014 roku o godz. 15:00 na stadionie ul. Słoneczna 1, Jabłonowo Pom.

2014-10-17,
XXX: Odnośnie Wyborów do Samorządu 2014, ja także nie jestem naganiaczem, ale moim zdaniem Jabłonowem powinien rządzić Jabłonowianin, bo do tej pory rządzili mieszkańcy okolic, a mianiwicie z Szczepanek, z Konojad, a na dzień dzisiejszy ciągoty na to stanowisko ma mieszkaniec Mileszew. Jablonowiacy weźcie się w garść, bo widzę, że w Jabłonowie nie ma lokalnych patriotów. Pozdrawiam forumowiczów.
P.S bez urazy dotychczasowi Burmistrzowie, ale czas na zmiany...

2014-10-17, ony: kiedy i gdzie nasi kandydaci na burmistrza i do rady miejskiej bo na dzis nie wiem nic o planach danych osób


2014-10-15, mieszkanka: jutro o 16.00 w tvn w rozmowach w toku progranie Ewy Drzyzgi wystąpi mieszkanka Jabłonowa Pomorskiego.

2014-10-15, Mateusz: Witam, jako młody (wiek prawie, że JEZUSOWY) człowiek naszego małego społeczeństwa chciałbym prosić o to by każdy z nas pomyślał nad swoim wyborem, szczególnie, jeśli chodzi o Burmistrza naszego Miasta. Nie jestem naganiaczem czy reklamodawcą, ale zwykłym obywatelem. Pamiętajcie, że wybory to obowiązek, który musimy he;) NO MOŻE, chociaż powinniśmy spełnić:) A po co? By móc ocenić i wyciągnąć wnioski. Jeśli miałbym oszacować wszystko to, co się wydarzyło w ostatnich latach stwierdziłbym, że aż tak tragicznie nie jest. Patrząc na inne miasta naszej Ojczyzny. Tylko boli to, co boli każdego od lat!!! BRAK ZAKŁADÓW PRACY. I to nie do końca chodzi o samą prace(powiat aż tak źle nie stoi)! Ale o to, jak jest zakład (wiadomo jest praca), wtedy Miasto czy też Gmina stoi lepiej finansowo A CO ZA TYM IDZIE? MOŻLIWOŚĆ WIĘKSZEGO INWESTOWANIA oraz zaplecze czyli mieszkania w znacznym stopniu się powiększa. Moim głównym założeniem tego newsa, można długo tłumaczyć i pisać jest proste przesłanie.


2014-10-11, Gimnazjum: Z uwagi na obchody 15-lecia Gimnazjum, dnia 13.10.2014r odwołuję zajęcia popołudniowe na sali gimnastycznej.
Anna Berent

2014-10-11,
Flow: Bardzo podoba mi się formuła tego forum! Moderacja postów wcale nie jest rodem z PRL, a już na pewno nie w dzisiejszej dobie internetu (czyt. hejterstwa i wszelakiej maści zaśmiecenia forów). Z Panem Zenkiem można się zgadzać lub nie zgadzać, ale jedno mi się podoba, że to jeden z niewielu radnych/polityków lokalnych którzy chcą podzielić się swoją wiedzą na forum publicznym. Ja osobiście się cieszę widząc posty p. Śmigowskiego bo wiem, że czegoś mogę się w końcu dowiedzieć (i to bez wychodzenia z domu!), mając oczywiście do tego dystans. W końcu mam prawo wierzyć w to co czytam lub nie, ale nie mam zamiaru na pewno bawić się w hejterstwo i zgryźliwości, które może zburzyć nie jedno forum. Bo przecież nie o to chodzi! I nie chcę tu bronić osoby Pana radnego bo nie znam go osobiście, ale takimi bezsensownymi sprzeczkami na pewno nie zachęcimy pozostałych władz do wypowiadania się.
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że Pan Zenon nie podda się tak łatwo i mam również nadzieję, na szerszy kontakt z władzami na tym forum.

2014-10-11,
crowley: Drogi Panie Zenonie, podpisywałem się nazwiskiem swego czasu , nie zagłębiając sie w powody przeszedłem na nick, niejednokrotnie prosiłem o pański adres email gdzie chciałem zachować zasady korespondencji...niestety żaden z tych postów dziwnym trafem nigdy na forum sie nie pojawił. jako radny powinien Pan się orientować że razem z Cezarem działamy od paru lat w jabłonowie ,nawet jeden projekt Pan zachwalał a gdy my się za niego zabraliśmy krytykował :) a także poza jabłonowem co o dziwo jest pomijane przez nasz dział promocji pomimo że nie raz pojawiają się artykuły na nasz tenat w mediach. Ale przechodząc do tematu nie mam aspiracji na radnego ani włodarza , a najwyraźniej pańską największą bolączką jest to że wypowiadam się dosadnie i stawiając jak sprawy się maja. Nadal życzę sukcesów i rekordywych wyników w Mileszewach :)

2014-10-11, Misjonarz: Witam. Dawno nie odwiedzałem forum jablonowo.com. Po tym co przeczytałem jestem winny wszystkim kilka zdań. Na początku chciałbym przeprosić pana Zenona. Przepraszam również inne osoby które poczuły się źle po tym co napisałem. Nie było moją intencją kogokolwiek obrażać, jak również nie sądziłem że moje posty spowodują taką eskalację złych emocji. Chciałbym prosić pana Zenona aby swoją wypowiedź która ma być skierowana do mnie, skierował do mieszkańców naszego miasta i gminy. Pana opisy, komentarze dotyczące spraw formalnych działalności samorządu gminnego są bardzo ciekawe i pouczające. Bardzo lubię je czytać. Myślę, że są potrzebne i pożyteczne. Kilka zdań o mnie. Jestem mieszkańcem Jabłonowa, codziennie przyjeżdżam obok UMiG dojeżdżając do pracy niestety poza naszym miastem. Mieszkam w centrum i paradoksalnie z mojego okna widzę dom jednego z kandydatów na Burmistrza. Nie jestem zainteresowany kandydowaniem do Rady Miasta gdyż nie jestem już młody a praca zajmuje mi dużo czasu. Pozdrawiam i życzę zdrowego i pozytywnego dialogu na temat przyszłości naszego miasta i gminy.
Pozdrawiam. Misjonarz

2014-10-11, M.: Witam. Chciałam zwrócić Państwa uwagę na pewien problem.Otóż na ulicach Wojska Polskiego oraz Mikołaja Kopernika bardzo często można spotkać psy ,poruszające się bez opieki właściciela.Na szczęście są one niegroźne .Niestety pewnego razu wracając do domu napotkałam dość dużego psa ,który był agresywny.Nie chodzę tam tylko ja ,ale także starsi ludzi ,małe dzieci czy też młodzież szkolna a takie psy stanowią zagrożenie. Więc zwracam się z uprzejmą prośbą o dopilnowanie swoich pupili :)


2014-10-09, Zenon Śmigowski: Do Pana Crowleya! Dyżury pełnię od kilku lat w KAŻDĄ ŚRODĘ od godziny 9.oo – 10.oo w biurze Rady Miejskiej w Jabłonowie w Urzędzie Miasta i Gminy pokój 16 o czym wielokrotnie tutaj pisałem. Nie są to dyżury sporadyczne, ogłaszane dla dobrego pijaru w prasie, ale stałe, cotygodniowe, i wielu interesantów głównie mających problemy korzysta z tej możliwości! Niestety nie widziałem na Dyżurze nigdy ani Pana, Ani Pana Cezara, ani Pana Misjonarza, zresztą nie wiem nawet czy znam któregokolwiek z Was. Myślę że tak naprawdę nie zależy Wam na naszej gminie, na kochanym Jabłonowie. Wiecznie niezadowoleni, wiecznie krytykujący, czasami wręcz obrażający działaczy, często społecznych! Każdy może zostać RADNYM, może poddać się ocenie mieszkańców, stanąć do wyborów i spróbować coś zrobić dla naszego miasta, dla swojej miejscowości. Więc do dzieła Panowie i pokażcie co potraficie, jakie macie poparcie społeczne, jaka będzie Wasza aktywność. Ja tak robię od 20 lat, działam dla dobra moich Mileszew, mojego kochanego Jabłonowa, mojej ukochanej gminy. I przywykłem do krytyki ale nie do obrażania mnie, tylko dlatego że zawsze dobrze przygotowany merytorycznie próbuje w fachowy sposób, wykorzystując swoja wiedze i wieloletnie doświadczenie wyjaśniać trudne sprawy związane z zarządzaniem gminą! A jeżeli to wygląda na wymądrzanie, to wybaczcie. Merytoryczna wiedza czasami tak brzmi! Jeżeli ktokolwiek będzie chciał ZADŁUŻYĆ naszą gminę powyżej 45% dochodów nie zwiększając dochodów własnych to będę sprzeciwiał się w każdy dozwolony sposób, obojętnie czy będzie to Pan Wojtek czy pan Przemek, czy jakakolwiek partia polityczna, i czy będzie to wymądrzanie czy nie, czy będzie to nadburmistrz czy nie! Wymaga tego dobro naszej gminy!!! Napisałem dwa lata temu, że odpowiem na każdy podpisany post gdyż tak jestem wychowany. Anonimowi „heiterzy” niszczą Internet i co drugie forum. Nikt nie wie czy to pisze małe dziecko czy napity alkoholik, mściwy uczeń który dostał „1” czy zawistny sąsiad. Dlatego prawie nie ma wpisów radnych, władz na takich forach, nie ma wyjaśnień. Prawie nikt z władz się tu nie wypowiada! Bo nikomu nie potrzeba czytać obraźliwych wpisów za to tylko że próbuje przedstawić w fachowy sposób rzeczywistość lub kulisy sprawowania władzy. Jako szef komisji finansów od 3 kadencji (12 lat) starałem się na liczne prośby objaśnić zasady funkcjonowania budżetu naszej gminy, możliwości inwestycyjne gminy czy sposób wdrażanie inwestycji, podejmowania uchwał… itd. Pana zdaniem jest to wiedza niepotrzebna, wymądrzanie się? Otrzymuje liczne podziękowania za swoją twórczość! Aby przygotować poważne artykuły potrzeba czasu, sprawdzania przepisów prawnych, uchwał Rady Miejskiej, Zarządzeń Burmistrza. Sądziłem że za taką wiedzę się dziękuje a nie krytykuje czy obraża autora, jak czyni to Pan Cezar. Prawie nigdy nie krytykuję innych, szanuje poglądy nawet kiedy się z nimi nie zgadzam, natomiast nie mogę mówić, że akceptuję bzdury czy niewiedzę. Jeżeli w budżecie jest rocznie wolnych środków na inwestycje 1,5- 2 mln złotych, i zaciągnięte zobowiązania prawie na maksymalnym dopuszczalnym poziomie do 2022 roku to staram się wyjaśniać, że w naszej gminie lepiej nie pisać wyborczych bzdur czy obiecanek, które nigdy nie będą zrealizowane. Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie ma zarządzać budżetem ponad 30 mln złotych rocznie, odpowiada za zatrudnienie i wynagrodzenie kilkaset pracowników urzędu, zakładów budżetowych i oświaty, więc chyba społeczeństwo ma prawo do rzetelnej wiedzy o możliwościach gminy w kontekście obietnic wyborczych kandydatów na burmistrza? Mój artykuł napisałem w sposób żartobliwy aby ułatwić jego lekturę, i uzmysłowić mieszkańcom realne możliwości inwestycyjne w naszej gminie. Jednocześnie wierzyłem że czytelnicy bez dodatkowych wyjaśnień zrozumieją, ze nie można w prosty sposób przenosić problemów, czy pytań wyborczych z innych gmin szczególnie dużych miast. Jeżeli w Toruniu czy Grudziądzu jest zlokalizowanych kilkadziesiąt dużych zakładów pracy ta można prowadzić mniej lub bardziej skuteczna politykę pracowniczą ale tam też żaden samorząd nie stworzy miejsc pracy. Jeżeli budżet miasta ma 300 mln dochodów na inwestycje to można opracować plan inwestycji dla miasta, i realizować tę lub inna dziedzinę, bo 300 mln jest na co dzielić. Jeżeli ma się maksymalnie 2 mln. to nie ma się już takiego manewru, bo starczy to na 1 km dobrej drogi, albo połowę hali sportowej... Itd., a jest to przecież prawda oczywista!!! To co - mam ją ukrywać i pochwalać nierealne wizje inwestycyjne???
PS: Przygotowuje odpowiedz dla Pana Cezara, ale trudno mi zejść do Jego poziomu, i tak go atakować czy obrażać bez żadnego powodu jak on to robi! Sprawdzam kiedy był w Mileszewach i co dla nas zrobił, że odbiera prawo mieszkańcom Mileszew do samodzielnych i demokratycznych wyborów!!!, ile razy kandydował na radnego czy burmistrza, ze tak dobrze zna kulisy pracy radnych? A może myślę o zupełnie innym człowieku? Również oddzielną odpowiedź otrzyma Pan Misjonarz, chociaż nie powinienem odpowiadać na anonimy ale podobno wszyscy i tak wiedza kto to?
PS 2! Drogi. Panie Radny Mikulicz. Nie musi się Pan tłumaczyć z dobrych inicjatyw, nawet jeżeli jest to w kampanii wyborczej. Liczy się każda dobra inicjatywa i jej skutek! Niech będzie to nawet kiełbasa wyborcza byle udało się sprawę załatwić dla dobra mieszkańców! Natomiast jeżeli już Pan się przechwala i słusznie, to proszę obiektywnie zaznaczyć inicjatywy innych osób a szczególnie tych którzy nie tylko piszą wnioski ale skutecznie przeprowadzili tę inicjatywę do jej finału. Kilka osób spotykało się w gabinecie dyrektora szkoły od początku ubiegłego roku przygotowując plany remontu i projekt, ktoś zwołał nadzwyczajna komisję finansów w tym celu i znalazł źródło sfinansowania tej inwestycji kosztem proponowanych parkingów po starym targowisku i ograniczając wydatki na promocje gminy, ktoś przygotował stosowne projekty uchwal Komisji Finansów i Komisji Komunalnej, ktoś postarał się o poparcie dla tych uchwał, złożył już właściwe wnioski do Burmistrza i ostatecznie wprowadził je do budżetu na 2014 rok. I nie był to jeden radny ale grupa co najmniej 8 radnych, więc Pan o tym nie zapomina lansując swoje zasługi! Samo złożenie wniosku do budżetu jest tylko koncertem życzeń. I podpowiem Panu że nie Pan jeden złożył taki wniosek o remont placu szkolnego czy kompleks sportowy przy szkole! Z wyrazami szacunku!
Pozdrawiam wszystkich Zenon Śmigowski

2014-10-09,
Cezar: Skoro Burmistrza i Radę wybieramy dla Nas to sugestia o stworzeniu podstrony niezbędna.

2014-10-09,
POCZTA: Pracownicy Urzędu Pocztowego dziękują wszystkim za wysyłane SMS oraz wsparcie w Plebiscycie Gazety Pomorskiej na Najpopularniejszy Urząd Pocztowy, który zakończył się w dniu 15 września br. Wynik tego Plebiscytu jest imponujący, ponieważ w I etapie na 72 urzędy biorące udział, Jabłonowo Pom zajęło II miejsce, jako jedyna placówka w powiecie brodnickim.
Serdecznie dziękują — pracownicy Urzędu Pocztowego

2014-10-09,
LKS Naprzód Jabłonowo: serdecznie zapraszamy na niedzielny mecz z Pomorzaninem Toruń. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 15.00.

2014-10-09,
KIKS: Myślę że wszystko wyjaśnią wyniki wyborów. I jak zawsze frekwencja będzie żałosna... Może my którzy narzekamy zmobilizujemy się i pobijemy rekord frekwencji w tych wyborach!!!
Ps. Proponuje od nowej kadencji Rady założyć nową podstronę o nazwie Jak głosowali nasi radni. Oczywiście z imienia i nazwiska w ten sposób unikniemy wielu niedomówień i oskarżeń oraz łatwiej nam będzie wybrać swojego kandydata w kolejnych wyborach.


2014-10-08, Zbigniew Mikulicz: Drogi ,,Rodzicu'' myślę, że nie do końca przeczytałeś mój wpis, bo w ostatnim załączniku jest mój wniosek do budżetu na rok 2014 i myślę, że to nie jest ,,kiełbasa wyborcza''. Problem inwestycji w SP Jabłonowo jest znany mnie jako radnemu od lat i nie chciałem ,,zaśmiecać'' forum kserokopiami wniosków dotyczących sali gimnastycznej z lat 2012 i 2013 , dlatego zamieściłem tylko ostatni wniosek. Natomiast petycję do p. Burmistrza wystosowała Rada Rodziców i to nie pierwszą, bo była również petycja dotycząca utwardzenia placu przed Szkołą. Problem ten widzieli również radni Komisji Oświaty, Kultury i Rekreacji nie zależnie od opcji politycznej, którzy na moją prośbę podpisali się pod zbiorowym wnioskiem dotyczącym utwardzenia placu przy Szkole Podstawowej. Mój wniosek jak również zbiorowy wniosek radnych znalazł się w inwestycjach na rok 2014. Chciałbym w tym miejscu podziękować radnym z Komisji Oświaty za zrozumienie problemu inwestycji w SP Jabłonowo. Dlatego poniżej zamieszczam wnioski o których wspomniałem. Myślę, żę należałoby zadać pytanie p. Burmistrzowi, bo on jest konstruktorem budżetu, jakie były powody odrzucenia wniosku o budowę sali gimnastycznej. Jednocześnie rozumiem, że w roku wyborczym wszystko można podciągnąć pod ,,kiełbasę wyborczą'', ale w tym przypadku tak nie jest. Pozdrawiam. >>> foto

2014-10-08, KIBIC: Gratulacje dla dzieciaków za wygranie 14:2 :) ten mecz pokazuje gdzie się szkoli dzieci.
PS Rol.Ko pięknie promuje gminę i miasto na koszulkach dzieci na które sukcesywnie bierze kasę co roku

2014-10-08, Mieszkaniec: Dokładnie to samo przyszło mi na myśl co i RODZICOWI. Tak to cisza jak makiem zasiał a gdy tylko zbliżają się wybory to nawet Pan Radny dał radę wstawić petycję na stronę Jabłonowa, żeby się "pokazać", że się coś robi. Nie można było zrobić tego wcześniej? Budżet na 2014 o ile mi wiadomo nie jest ustalany w październiku tego samego roku tylko chyba "trochę" wcześniej! No ale przy okazji wyborów dobrze to wygląda jak pokażę że coś starałem się zrobić. To chyba można byłoby już nazwać nie KIEŁBASKĄ WYBORCZĄ tylko MUSZTARDĄ PO OBIEDZIE. A co do prośby o uwzględnienie budowy sali gimnastycznej w budżecie na 2015 rok no to proszę bardzo TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA. Oj oj!!! Całą kadencję się jakoś tam "bimba" to na koniec trzeba się postarać o wyborców.

2014-10-08, andrzej: aja z innej beczki idąc ul przemysłową widac bogactwo naszego miasta teren nowego targowiska ogrodzony siatka ze 2 metry wszedzie kłódy na bramach i furtkach i całość oświetlona jak w dzień a idąc parkiem koło zgm można dostac w pysk i nie bedzie wiadomo od kogo czy ktoś za to odpowiada a moze urzad który dał kase wymaga takiego oświetlenia

2014-10-08,
Moderator: Potwierdzam. Wspominałem o tym niedawno (26-03-2012). Pozdrawiam i życzę więcej odwagi.

2014-10-08, mieszkaniec gminy: ja też uważam że pan moderator jest stronniczy jeśli dotyczy sprawa kogoś z tak zwanego stołka to posty są raczej nie ujawniane albo krytykowane


2014-10-06, iTi: Nie rozumiem takiej zaciekłej krytyki tego, co napisał Pan Zenon Śmigowski, ponieważ ja jestem wdzięczny za to, że tak doświadczony samorządowiec i Przewodniczący Komisji Finansów, Budżetu i Inwestycji Rady Miejskiej zaprezentował czytelnikom forum problematykę możliwości finansowych Miasta i Gminy Jabłonowo Pom., Dlatego po przeczytaniu lektury tego ciekawego wpisu Pana Zenona, będę bardziej wyczulony, na tzw. "kiełbasę wyborczą" kandydatów i obiecywanie "gruszek na wierzbie"... Kandydaci przedstawiając szczegółowo swoje programy wyborcze dzięki temu wpisowi będą musieli się z nim "zmierzyć" i mówić realne konkrety, a nie puszczać wodze swojej fantazji obiecując cuda, które na pewno się nie zdarzą... Dziwi mnie również zarzut braku dyżurów Przewodniczącego i Zastępców Przewodniczącego Rady, ponieważ odbywają się one w każdą środę w Biurze Rady Miejskiej w budynku UMiG - I piętro pokój nr 16. Jeżeli ktokolwiek ma skargę lub zapytanie może bezproblemowo skorzystać z takiej możliwości.

2014-10-06,
Cezar: Szanowny Moderatorze, z nie ukrywaną przyjemnością odpowiem na pytania postawione przez Ciebie. Po pierwsze, jeśli Wiceprzewodniczący Rady uprawia "komedię słowną"-jak to słusznie zauważył Misjonarz, to reakcja na tego typu wypowiedzi jest nieodzowna. Po drugie, jeśli forum jest "towarzystwem wzajemnej adoracji" to działam zapewne na jego niekorzyść. Po trzecie, czytaj proszę uważnie nie proponuje "organizacji dyżurów"-o czym piszesz. To co ty nazywasz "ubitą pianą" jest tzw. prawdą o kondycji Naszego establishmentu. Co do "żółtej kartki", to proszę bądźmy "dorośli". Pozdrawiam.

2014-10-06,
Crowley: Drogi Panie Moderatorze. Przyjmuję żółtą kartkę z podniesionym czołem ale... "Nie jet to atak na pańską osobę lecz poprostu chcę wskazać Pańskie czepialstwo na tym forum do wszystkich" widzę że jest tu swego rodzaju stronniczość, ktoś kto nie jest proszony o wypowiedz i sprawa go nie dotyczy z pretensjami o brak personaliów (co także określa regulamin czy jest to wymagane) zresztą jak większość postów tego Pana. Nie pozostaje mi nic jak czekać na odpowiedz ze strony Zenona i życzyć mu sukcesów w polityce jak i samopromocji :)

2014-10-06, rodzic: Panie radny walczący o salę gimnastyczną. Dlaczego teraz przed wyborami pan tak mocno się angażuje, czy to kiełbaska, czy dopiero teraz pan był w stanie zredagować taką petycje. Szlachetna inicjatywa, tylko mam wrażenie, że późno. Wpisać to w budżet, to spore wyzwanie dla wszystkich, teraz to już musi zrobić nowa rada i na rok, bo to jest inwestycja przynajmniej na 2 lata. Mam nadzieję, że nie z radnymi którzy myślą w przeddzień samych wyborów.


2014-10-05, Moderator: Mam parę pytań do panów Cezara i Crowleya. Czy jesteście pewni, że działacie na korzyść naszego forum? Jeśli przyjmiemy, że jestem tu gospodarzem, to czy aby na pewno szanujecie moich Gości? Czy zachęcacie innych do zabierania głosu, skoro proponujecie organizowanie dyżurów zamiast wypowiadania się u nas? Muszę coś z tym zrobić, zatem obu panom pokazuję żółtą kartkę. Jeśli następna wypowiedź nie ukaże się na forum, to proszę wczytać się w regulamin, a nie posądzać mnie o cenzurę. Zamieściłem te porcje mocno ubitej piany, aby innym forumowiczom zilustrować czego na forum być nie powinno. Pozostaje mi tylko przeprosić pana Zenka za te osobiste wycieczki, ale myślę, że zaprawiony w bojach doświadczony samorządowiec da sobie Pan z tym radę.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

2014-10-05,
JÓZEF ŁUPIŃSKI: Mecz ROL.KO KONOJADY - POLONIA BYDGOSZCZ zakończył się wynikiem 1:1

2014-10-05, mieszkańcy: Prośbę Kierujemy do właściciela Tomkasa o wstawienie busów w sobotę i niedzielę do Grudziądza, chodzi nam o busy tak jak do Brodnicy ludzie dojeżdżają do pracy. Coraz więcej ludzi ludzi dojeżdża do Grudziądza do pracy. Niestety w weekend mamy z tym problem, żeby dojechać do pracy. Prosimy chociaż o dowożenie na lotnisko. Dlatego taką prośbę kierujemy do właściciela Tomkasa. Prosimy o szybką odpowiedź.


2014-10-04, Cezar: Przeglądając nasze forum zauważyłem post napisany przez Zenona. Ucieszyłem się bo lubię czytać Jego posty. Po przeczytaniu kilku pierwszych zdań, uśmiechnąłem się sam do siebie. Zenon startuje na burmistrza. Zatapiając się w lekturę tekstu zasmuciłem się. Jednak nie zostanie burmistrzem. Zenon wypowiada się autorytatywnie, że tak naprawdę nikt, żaden burmistrz, ktokolwiek nim zostanie nic nie zrobi. Odniosłem wrażenie, ze Zenon poczuł się nadburmistrzem, pewnie zna wszystkie plany, możliwości, etc. przyszłego burmistrza. Wiadomo, że burmistrz to władza wykonawcza. Potrzebny jest burmistrz kreatywny, z pomysłami, z wolą współpracy z radą. Kilka dni temu widziałem plakat wyborczy jednego z kandydatów. Jego "przesłanie" to: "czas na zmiany". Zapewne ten kandydat ma swoją wizję sprawowania urzędu, pomysł i chęć działania. Jeden z kolejnych kandydatów chce działać razem dla miasta i gminy i w tym jest niewątpliwy sukces. Zenona ogarnął marazm. Po latach pracy jako radny po prostu wypalił się. Burmistrza, radnych wybieramy po to żeby służyli społeczeństwu, zmieniali rzeczywistość na lepszą. Zapewne Zenon po raz kolejny będzie kandydował na stanowisko radnego, w Mileszewach jest bezkonkurencyjny, chwała mu za to. Aczkolwiek mam wrażenie, że stanął przed ścianą a wtedy trzeba wiedzieć "kiedy ze sceny zejść... niepokonanym".

2014-10-04,
Crowley: Panie Zenonie... czepia się Pan ludzi że nie pytają na temat nie podpisują się nazwiskiem (skoro tak na tym Panu zależy na kontakcie z mieszkańcami wystarczy zorganizaować jak Pan Górski dyżury i sprawa załatwiona może by ktoś nawet przyszedł...) a sam Pan pisze od rzeczy , pytanie było skierowane do kandydatów na burmistrza, a nie widziałem tak - Panie Zenonie prosimy o informacje prywatno urzędowe!!! Nie jet to atak na pańską osobę lecz poprostu chcę wskazać Pańskie czepialstwo na tym forum do wszystkich, obrał Pan rolę wyroczni i głosu ludu. Myślę że dajmy wypowiedzieć się kandydatom. Na pewno sobie poradzą w tej kwesti. Obecnie jest moda na obiecywanie wszystko wszystkim. Mi wystarczy burmistrz który nie będzie się wymądrzał a po wytknięciu błędów zmieniał swojego zdania na zdanie prywatne lecz taki który będzie otwarty na mieszkańców i nie będziemy musieli się go wstydzić jako reprezentanta miasta.

2014-10-04, Misjonarz: Szanowny Panie Zenonie, Zaproponowałem tylko pewną formułę do dyskusji na tematy ważne dla mieszkańców. Nie pisałem o konieczności deklaracji kandydatów do pewnych działań. Wiadomo, że znajdą się osoby które zrobią z takiej inicjatywy, rozmowy na temat przyszłości naszego miasta i gminy pewien mało znaczący dialog lub nawet spróbują z nie wiadomo jakich powodów (albo wiadomo) zrobić nic nie znaczącą inicjatywę. Z Pana opisu wynika, że popierany przez Pana kandydat na Burmistrza powinien mieć hasło wyborcze - "Wybierzcie mnie, nie ma pieniędzy w budżecie ale jakoś to będzie".
Wydaje mi się, że mieszkańcy wymagają rozmowy z przyszłym jednoosobowym organem wykonawczym w naszym mieści i gminie gdyż ten człowiek przez najbliższe lata będzie decydował o ważnych sprawach i do tego będzie pobierał wysokie uposażenie. Ciągle pisze Pan jako to jest mało pieniędzy na wydatki (inwestycje), realnie tylko 1 milion złotych. A co Pan zrobił jako radny tylu kadencji aby zwiększyć dochody do budżetu? Jakie zaproponował Pan albo inni radni rozwiązania (oczywiście nie mam tu na myśli podnoszenie podatków)? Jakie to zadłużenia obciążają nasz budżet z tytułu obligacji i kredytów? Niech Pan napisze kiedy i w jakiej wysokości nasze miasto i gmina zostało zadłużone, bo ciągle Pan pisze o tym ale mieszkańcy nic o ty nie wiedzą. Sam po lekturze budżetu naszego miasta i gminy znalazłem miejsca gdzie te środki w znaczący sposób można zaoszczędzić (np. olbrzymie środki na upowszechnianie kultury). Wiele wydatków w tym budżecie jest wątpliwych i ukrytych. Na pytanie skierowane do dwóch radnych obecnej kadencji która świetlica środowiskowa prowadzona przez podmiot z poza sektora finansów publicznych otrzymała dofinansowanie w wysokości 10.000 zł otrzymałem odpowiedz - "nie wiem" lub "muszę sprawdzić, zapytać". Następnie pytanie zamieściłem na forum i też nie znalazła się osoba która chciała ujawnić podmiot tego dofinansowania. Łatwo manipulować mieszkańcami i jak się okazuje radnymi gdyż nie wiedzą jakie decyzje podejmują w głosowaniach. Jak nie ma dochodów to obniża się lub rezygnuje z pewnych wydatków. To proste. Zaoszczędzone środki przeznacza się na inwestycje.
Wracając do mojej inicjatywy rozmowy przedwyborczej. Tematykę, zagadnienia do dyskusji zaczerpnąłem z kampanii wyborczych innych kandydatów na stanowisko burmistrza w regionie. Jakoś dla mieszkańców innych miast i wsi nie jest to zbędny element kampanii wyborczej. Nikt nie robi z tego słownego kabaretu i nie wygłasza hasła, że burmistrz nie ma kompetencji do tworzenia miejsc pracy. Chodziło mi o działania pośrednie, które spowodują tworzenie nowych miejsc pracy. Zachęcą inwestorów do tworzenia, przenoszenia swoich firm na nasz teren. Mamy takie możliwości? Mamy grunty, nieruchomości które możemy przekazać, sprzedać na takie cele? Możemy zaproponować takiemu inwestorowi obniżenie podatków? Takie dyskusji oczekują mieszkańcy a nie komedii słownej którą Pan zaproponował. Jednak jak widać nasi kandydaci nie mają nic konkretnego do powiedzenia na temat przyszłości i po prostu nie podejmuje się tego. Wolą wywieszać plakaty, pokazywać się wszędzie gdzie tylko to możliwe i pozować do zdjęć.
Na koniec chciałbym dodać, że tworzenie i objęcie przewodnictwa nad komitetem społecznym celem wybudowania kompleksu sportowego w Szkole Podstawowej w Jabłonowie jest zwykłym działaniem przedwyborczym. To że te obiekty są potrzebne wiadomo co najmniej od 15 lat. Ważne jest aby nasze dzieci kształtowały się w bezpiecznych, wygodnych i nowoczesnych warunkach. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Radni i Burmistrz mogli już dawno, w ramach kilku lat zrezygnować, odłożyć inne inwestycje a środki przeznaczyć na budowę tego kompleksu.
Pozdrawiam, Misjonarz


2014-10-03, Zenon Śmigowski: Odpowiadając na apel misjonarza (kimkolwiek jest???) jak i Cezara, przy braku innych deklaracji - deklaruję:
Gdybym został burmistrzem Jabłonowa Pomorskiego stworzyłbym co najmniej 400 miejsc pracy, wybudowałbym dwa duże zakłady pracy w naszym kochanym Jabłonowie i zatrudniałbym wszystkich chętnych bez względu na kwalifikacje czy zbyt towarów. W pierwszym roku kadencji rozpocząłbym budowę co najmniej 10 bloków mieszkalnych dla 300-400 rodzin, w których połowa byłaby tanimi mieszkaniami komunalnymi a połowa darmowymi mieszkaniami socjalnymi dla najuboższych. Rozpocząłbym liczne inwestycje, na które liczą mieszkańcy. W pierwszej kolejności wykonałbym remont ulicy Głównej, Kolejowej, Gen. Sikorskiego, Mostowej, Kościelnej i Kościuszki aby mieszkańcy nie tłukli samochodów a biznes łatwiej lokalizował swoje zakłady. Wyremontowałbym pilnie drogę Mileszewy - Konojady-Górale – Jabłonowo która praktycznie nie jest do przejechania w bezpieczny sposób. Wybudowałbym kilka boisk sportowych szczególnie na wsi np. w Konojadach gdzie gra IV ligowa drużyna. Również kilka małych boisk osiedlowych, koszykówka, siatkówka, badminton, siłownie na powietrzu… itp zapewne sprawiłoby wiele radości szczególnie młodym mieszkańcom. Liczę, że chociażby połowę niezbędnych środków otrzymałbym z funduszy europejskich!
Przy wszystkich ruchliwych drogach pobudowałbym chodniki i oświetlenie aby polepszyć bezpieczeństwo naszych mieszkańców (np. ul. Kościuszki). Wyremontowałbym większość dróg gminnych wykładając na nich dywanik asfaltowy z odprowadzeniem wód deszczowych i chodnikami w niebezpiecznych miejscach. Nie zapomniałbym o ich oświetleniu bo przecież mieszkańcy wsi nie są w niczym gorsi od mieszkańców miasta! Wybudowałbym hale sportową i boisko szkolne przy szkole podstawowej w Jabłonowie aby zrównać szanse naszych dzieci. Zatrudniłbym świetlicowe w świetlicach wiejskich prawie w każdej naszej wsi aby były ośrodkami kultury, zwiększyłbym wydatki na konkursy na prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży i utrzymanie klubów sportowych… itd można wpisywać dalsze pilne potrzeby miasta i gminy…!
Ale nie zostanę burmistrzem i tego wszystkiego nie zrobię. Ani nie zrobi tego żaden wybrany burmistrz. Bo albo nie ma kompetencji ustawowych: ustawa o samorządzie nie pozwala burmistrzowi tworzyć nowych zakładów pracy czy nowych miejsc pracy, większość wymienionych dróg jest drogami Powiatowymi, i jeżeli nie udało się je wyremontować mając w tej kadencji Starostę i członka Zarządu Powiatu z Jabłonowa to pewnie taka szansa już się nie powtórzy!!! Ani nie znajdzie się dla tych zadań niezbędnych pieniędzy w budżecie gminy! Nadwyżka operacyjna w rocznym budżecie gminy do 2022 roku będzie wynosić około 1,5- 2 mln zł. Są to wszystkie ewentualnie wolne pieniądze na inwestycje w gminie, które pozostaną z dochodów gminy po odliczeniu wydatków sztywnych (utrzymanie urzędu, zakładów budżetowych itp.) oraz wykupie rocznym obligacji i spłacie odsetek od zaciągniętych kredytów. Połowa tej nadwyżki jest niezbędna na coroczne remonty dróg. Więc tak naprawdę na inwestycje pozostaje mniej niż 1 mln zł. Można próbować zwiększyć dochody poprzez podniesienie podatków, nie obniżanie corocznie podatku rolnego – co w naszej gminie jest nierealne ze względu na ilość radnych rolników, a powoduje to obniżenie wpływów do budżetu około 800 tys. zł rocznie lub zlokalizowanie w naszej gminie fermy wiatrowej dla około 15 wiatraków co przyniosłoby około 2 mln. dochodów w podatku od nieruchomości. Można sprzedawać więcej nieruchomości gminnych, ale robi sie to tylko raz!!! W innym wypadku pozostanie tak jak napisałem - zresztą w olbrzymim skrócie i dużym uproszczeniu!.
Jeżeli nowa Rada Miejska zdecyduje się na zadłużanie gminy, do spłaty na lata powyżej 2022 roku, bo wcześniejsze lata są już zajęte. I osiągnie porozumienie, moim zdaniem będzie możliwe w nadchodzącej kadencji zrealizowanie inwestycji w szkole podstawowej – hala sportowa, boisko – przy udziale budżetu centralnego. Plus niewielki remonty dróg. Pozostałe życzenia to w obecnych warunkach wyłącznie koncert życzeń. Chciałbym abyście państwo urealnili swoje oczekiwania w stosunku do nowych władz!
Pozdrawiam Zenon Śmigowski
PS: Grupa inicjatywna części radnych z przewodniczącym Rady Miejskiej W. Perszke, nauczyciele SP w Jabłonowie i kilku rodziców zamierzają w dniu 08.10.2014r. powołać społeczny komitet budowy kompleksu sportowego (hali sportowej) przy SP w Jabłonowie. Osoby, ktore chcialyby rownież pomóc prosimy o kontakt.

2014-10-03, Wedkarz: Witam. Mam pytanie odnosnie pzw w naszym miasteczku. Czy istnieje jakas strona internetowa naszego kola wedkarskiego w ktorej moglbym znalezc informacje dotyczace np. lowisk na naszym terenie, skladek czlonkowskich czy chociazby zawodow wekarskich itp.?


2014-09-29, Zarząd Koła zaprasza serdecznie wszystkich Pszczelarzy na zebranie, które odbędzie się w niedzielę 5 października 2014r. o godzinie 1000 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonowie Pom. ul. Rynek 9
http://www.pszczelarze.jablonowo.com/komunikaty.html


2014-09-24, mama: Pan crowley, jak zwykle bez zrozumienia... Gdzie napisałam, że nie dostanie Pan takiego odszkodowania? Napisałam, że np. za wypadek na podwórku nie dostanie Pan (pańskie dziecko) odszkodowania z OC. Jeśli dziecko jest dodatkowo ubezpieczone, to chwała (może dostać dwa odszkodowania). Wiele z naszych rodzin nie ma ubezpieczenia NW i wtedy to "szkolne" jest jedynym ubezpieczeniem. To nie brednie, drogi Panie...


2014-09-23, Cezar: Mam nadzieję, że szanowni kandydaci na stanowisko burmistrza w ramach swych kampanii wyborczych zabiorą głos w jakże ważnych kwestiach zasygnalizowanych przez Misjonarza.


2014-09-22, Misjonarz: W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, które odbędą się 16 listopada (wybór bezpośredni burmistrza oraz wybór do rady miasta i gminy) proponuję już rozpoczęcie naszej małej kampanii wyborczej. Ewentualna druga tura wyborcza na burmistrza odbędzie się 30 listopada. Zwycięzcą wyborów na burmistrza jest kandydat, który uzyska więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. W związku z powyższym chciałbym zaprosić do dyskusji i zaproponować główne i chyba najbardziej istotne tematy dotyczące naszego miasta i gminy w ramach bezpośrednich wyborów na burmistrza:
1. Rynek pracy - nowe miejsca pracy
2. Rozwój (inwestycje, budownictwo mieszkaniowe, infrastruktura) - fundusze europejskie
3. Wsparcie dla młodych rodzin
4. Edukacja i kultura
5. Sport i rekreacja
6. Bezpieczeństwo
Myślę, że są to najważniejsze elementy które najbardziej interesują mieszkańców naszego miasta i gminy. Zakres tematyczny specjalnie zawęziłem aby kandydaci nie rozwodzili sie nad tematami które dotyczą nas mniej i aby dyskusja była prowadzona według potrzeb mieszkańców a nie wolnych myśli i upodobań kandydatów.
Proponowałbym aby dyskusja była prowadzona w ramach portalu jablonowo.com, gdyż jest to najbardziej powszechne medium społeczne wśród mieszkańców miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie w kraju i zagranicą. Może Pan Redaktor stworzy oddzielny temat w ramach strony na czas wyborów".
Pozdrawiam serdecznie. Misjonarz

2014-09-22,
crowley: Do mama - czyli mam rozumieć że jeśli mój syn zrobi coś sobie nieważne kiedy to moje ubezpieczenie do którego jest dopisany nie obejmie go, lecz tylko i wyłącznie polisa którą wykupi sobie w szkole? Co za brednie...

2014-09-22, Mieszkaniec: Nabijani w butelkę jesteśmy wszyscy z ubezpieczeniami gospodarczymi w Polsce. Zapłać składkę a w razie jakiegoś zdarzenia coś wypłacą o ile OWU nie wykluczą tego. Skomplikowane prawo, chroniące firmy ubezpieczeniowe. Na przykład za opłacaną miesięczną składkę w wysokości 60 zł w razie śmierci 20 tys. zł w Polsce. W UK za miesięczną składkę w wysokości 10 funtów w razie śmierci można otrzymać 150 tys. funtów i do tego proste, klarowne zasady.


2014-09-21, mama: Rodzice nabijani w butelkę? TAK - przez dziennikarzy, panie Rafale. Otóż ubezpieczenie, które płacimy w szkole obejmuje nasze pociechy także poza szkołą! W ubiegłym roku mój syn wywrócił się na podwórku na rowerze podczas wakacji. Byłam miło zaskoczona, gdy w szkole podpowiedzieli, że należy mu się odszkodowanie, bo "przecież jest ubezpieczony"! Dostałam w szkole polisę po leczeniu i synek dostał odszkodowanie. OC, o którym mówili dziennikarze działa tylko i wyłącznie w szkole, a NW cały rok, wszędzie, nawet na własnym podwórku.

2014-09-21,
JÓZEF ŁUPIŃSKI: Mecz ROL.KO KONOKADY - KS NOTECIANKA PAKOŚĆ zakończył się wynikiem 2:2. Bardzo dziękuję kibicom i służbom porządkowych za pomoc.

2014-09-21,
Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim zaprasza wszystkich mieszkańców na cykl prelekcji w ramach VI Dni Energii Odnawialnej, które odbędą się 24 września (środa). Rozpoczęcie o godz. 9:30. W programie:
- Energia odnawialna i sposoby jej wykorzystywania - Wojciech Oszczak
- Energetyka słoneczna w Polsce - dr Bartłomiej Igliński
- Pozyskiwanie biogazu z odpadów - prof. nadzw. dr hab. Roman Buczkowski
Udział w seminarium prosimy potwierdzić w sekretariacie Zespołu Szkół (ul. Nowy Rynek 5) lub dzwoniąc pod nr telefonu (56) 4957000. Serdecznie zapraszamy!


2014-09-19, KIKS: Panie Olek wypowiada Pan się w imieniu kibiców Naprzodu Jabłonowa? Policjant? To jest chyba ewenement na skalę całej Polski :) Jeśli to pisał policjant to prędzej zjawię się na Rolko. Jak coś ktoś robi to niech zacznie od właściwej strony.
Ps. O rolko piszą w TMK a wy macie rzecznika policjanta... Pochwalcie się na łamach TMK i w całej Polsce a sztama murowana :)

2014-09-19,
Olek: Bardzo dziękuję panu prezesowi Rol.Ko w imieniu kibiców z Jabłonowa za zaproszenie na sobotni mecz. Niestety nie skorzystamy, ponieważ będziemy na meczu Naprzodu Jabłonowo w Laskowicach. Serdecznie przepraszamy za Naszą nieobecność na meczu Rol.ko. Życzymy sportowych sukcesów.

2014-09-19, Rafał Kowalski: UWAGA NIEOBOWIĄZKOWE UBEZPIECZENIA W SZKOLE!!! Szanowni Państwo w trosce o Wasze finanse zalecam obejrzenie programu "Pytanie na śniadanie" "Rodzice nabijani w polisy" (link poniżej) nie musicie ubezpieczać dzieci w szkole, ponieważ każda szkoła posiada polisę ubezpieczeniową.
>>> www.pytanienasniadanie.tvp.pl/16853155/rodzice-nabijani-w-polisy


2014-09-18, JÓZEF ŁUPIŃSKI: Zapraszamy na mecz IV ligi ROL.KO KONOJADY - K.S. NOTECIANKA PAKOŚĆ, który odbędzie się w sobotę 20.09.2014r. o godz. 16:00 na boisku sportowym w Jabłonowie Pom. ul. Słoneczna 1

2014-09-18, Andrzej: Który radny z Jabłonowa sprzeciwia się powstaniu kompleksu sportowo-wypoczynkowego na ul. Kolejowej? Proszę o podanie nazwiska. Pewnie w to miejsce proponuje cykl imprez na rynku z muzyką do późna. Wystarczy już tych festynów i koncertów z TV, bo to znikoma promocja ale za to kosztowna. Więcej bezpiecznych i nowoczesnych obiektów z których człowiek będzie mógł korzystać kiedy będzie miał ochotę i czas - szczególnie wieczorem po pracy. Basen niestety to zły pomysł.


2014-09-17, Zenon Śmigowski: Staram się nie zniechęcać do żadnych inicjatyw mieszkańców, ale w związku z tym że kilka lat temu złożyłem wniosek do budżetu gminy o budowę basenu w Jabłonowie jestem zmuszony napisać kilka słów. Zresztą sam ten wniosek po roku wycofałem. Jak wykazuje doświadczenie wielu miast zbudować basen przy pomocy środków europejskich nie było wielkim problemem. Problemem jest jego dalsze utrzymywanie i wydatkowanie na to pieniędzy z budżetu miasta. Nie wiem ile to byłoby na dziś ale wg danych z 2006 roku byłoby to około 1 mln zł rocznie. Wiem że problemy z utrzymaniem basenów mają miasta powiatowe dysponujące kilkakrotnie większym budżetem od naszego. Dla porównania podam w dużym skrócie że rocznie wolnych gminnych środków na inwestycje w całej gminie mamy około 1,5 mln zł. Więc wydatkowanie 1 mln zł na utrzymanie basenu w naszej gminie jest pomysłem nierealnym! Jak wynika z mojego doświadczenia wieloletniego szefa komisji finansów Rady Miejskiej w Jabłonowie pierwszoplanową potrzeba mieszkańców w tym zakresie jest budowa boiska, hali sportowej przy szkole podstawowej w Jabłonowie. I będzie to zapewne wiodąca inwestycja w zadaniach przyszłej Rady Miejskiej. Uważam, że każdy ma, lub miał lub będzie miał dzieci chodzące do szkoły i jest to niezmiernie ważne dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Natomiast proponowałem mieszkańcom wnioskowanie o powstanie budżetu obywatelskiego w naszym mieście, napisałem regulamin takiego budżetu, przeforsowałem wniosek o zabezpieczenie środków (na początek 80 tys. zł) na ten cel i zaproponowałem aby mieszkańcy składali propozycje zadań dla takiego funduszu. Ze względu na zerowe zainteresowanie fundusz nie powstał, a właśnie tak mogą powstawać małe boiska, dodatkowa infrastruktura sportowa, inicjatywy kulturalne itp. Właśnie tak mógłby powstać rozpoczęty park sportowy za starą restauracją, który powstaje w wielkich bólach, a o którego likwidacje i pozbawienie środków w budżecie występował kilkakrotnie radny z Jabłonowa (ku mojemu zdziwieniu) namawiając do tego kilku kolegów ze swojej partii. A koncepcja rozpoczętej inwestycji dotyczyła powstania parku z infrastrukturą sportową (siłownia na powietrzu, małe boisko, ścieżki rowerowe dla dzieci, w przyszłości park dla psów), a wszystko połączone przejściem chodnikiem od rynku do parku kolejowego. Taką mieliśmy wizje a zobaczymy co z tego powstanie. W demokracji potrzebne jest poparcie społeczne dla powstających inwestycji, a na lokalnym forum najczęściej można przeczytać bezwzględną krytykę.
Zenon Śmigowski
PS: Jest najwyższy czas na składanie wniosków budżetowych do przyszłorocznego budżetu, bo założenia do budżetu przyjmie jeszcze dotychczasowa Rada Miejska, więc piszmy koncert życzeń. Może wykluje się jakaś ciekawa inicjatywa do realizacji w przyszłym budżecie, a obiecam, że ciekawe wnioski wniosę osobiście do Burmistrza. Co roku składam wnioski inwestycyjne dotyczące mojego okręgu w Mileszewach, ale pamiętam aby choć jeden wniosek dotyczył mojego ukochanego Jabłonowa!


2014-09-16, anonim: basen? ja pamiętam czasy (7-10 lat temu), kiedy nam uczniom,w szkole podstawowej oferowano wyjazdy na basen (nie pamiętam czy do brodnicy, grudziądza, czy wąbrzeźna) za 5 czy 10 zł. Skoro w takich miastach maja problemy z utrzymaniem basenu to czy opłaci się to w małym Jablonowie? Na początku owszem, będzie szał, promocje, karnety, ale za pare lat większości znudzi się i to. Wtedy będzie narzekanie,że z budżetu trzeba utrzymać niedochodową inwestycję.

2014-09-16,
Anna Jankowska: Dbasz o kondycję? Potrzebujesz więcej ruchu? Te zajęcia są właśnie dla Ciebie! Już od 23.09.2014 w każdy wtorek o godzinie 19.00 w sali gimnastycznej, w Szkole Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim rozpoczną się zajęcia z aerobiku prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 530 184 815 lub kierując zapytanie na adres e-mail: anna22.02@op.pl
Serdecznie zapraszam. Anna Jankowska.


2014-09-15, Szkolniaczka: No właśnie! Nie narzekajcie lepiej niech ktoś o basenie pomyśli! Bo na boisko można iść latem, wisoną i na jeśień nie raz a w zime?! Na krytym basenie zawsze można popływać :D Gdyby znalazła się osoba która zebrała by jakąś petycje czy coś w tym stylu mój podpis napewno by się tam znalazł i mojej rodziny też :)

2014-09-15, Młody: Moim zdaniem jakieś siatki za bramkami na stadionie przy ulicy słonecznej to dobra sprawa oszczędziły by marnowanie czasu podczas gry

2014-09-15, Mieszkaniec: do Crowley: Myślę że nie masz racji. Duże boiska piłkarskie przeznaczone są do amatorskich rozgrywek piłkarskich, bo wtedy można zebrać odpowiednia ilość graczy. Chodzi o boisko o wymiarach 60x30 metrów ze sztuczną trawą oraz plus ewentualnie boisko 30x20 do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną ze sztuczną powierzchnią tartanową. Takie boiska są praktyczne i cieszą się dużą popularnością. Sport to zdrowie i należy to promować. Basen to duży koszt budowy i utrzymania.


2014-09-08, Mateusz Krauze: Panie Zbyszku! Naprawdę wielki szacunek! Świetne wyniki i oby tak dalej:) Naprawdę fajnie jest zobaczyć swojego byłego nauczyciela w "podstawówce" w takiej formie! Życzę dalszych sukcesów sportowych! Pozdrawiam serdecznie!

2014-09-08,
Crowley: do mieszkańca - przeczytaj 3 razy to co piszesz zanim puścisz w eter. W dużej szkole no tak na żużlu źle, na betonie źle, do tego zrobiła się tam teraz niezła melina gdzie dzieciaki mogą wypić sobie i zapalić bo policja tam nie dociera i butelki latają na lewo i prawo:) na stadionie jednym i drugim murawa nie spełnia trowich wymogów oraz no fakt brakuje siatek i grupy technicznej która będzie podawała piłki... o losie czy naprawdę brakuje problemów w tym mieście boiska są do wyboru do koloru a ty narzekasz na własne boisko, ide o zakład że przypadkiem jest idealne miejsce na takie boisko pod twoim płotem... 3 hale, 5 o ile się orientuje boisk do piłki nożnej ale nadal mało aby pograć w gałe... zamiast połowy tego przydał by się lepiej basen. No ale kto co lubi. Więcej boisk będzie niebawem niż piłkarzy.


2014-09-07, Moderator: Witam. Parę dni temu otrzymałem sygnał, że nie działa punkt ambulatoryjny przy ul. Głównej. Odwiedzeni przeze mnie Ratownicy potwierdzili ten fakt. Odnoszę wrażenie, że nasze poczucie bezpieczeństwa zostało naruszone, zwłaszcza w weekendy. Teraz pozostaje tylko dzwonić po karetkę. Życzę wszystkim dużo zdrowia!

2014-09-07,
Zdzisław Malinowski: W związku z zakończeniem prowadzenia naboru wniosków przesyłam wstępne zestawienie struktury zagospodarowanych środków finansowych w latach 2007-2013. Jako przewodniczący Rady w Stowarzyszeniu "Lokalna Grupa Działania Pojezierze Brodnickie" pokazuję na Forum aby mieszkańcy naszej gminy sami ocenili jak na naszym terenie działają benificjenci-wnioskodawcy.
Do pobrania >>>
zestawienie.PDF

2014-09-07, Mieszkaniec: Jestem zadowolony, że w naszym mieście oraz gminie rozwija się infrastruktura sportowa. Jednakże chciałbym nadmienić iż do pełni szczęścia brakuje wielofunkcyjnego boiska z prawdziwego zdarzenia. Na terenie Jabłonowa można uprawiać Nordic Walking, Jogging, Skateboarding, mamy też fajną siłownie z której często korzystam. Jednak brakuje miejsca gdzie można by uprawiać sporty drużynowe na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o grę w piłkę nożną sytuacja wygląda tak, że mamy do dyspozycji boiska które nie są do końca bezpieczne i przystosowane do tej dyscypliny sportu. Boisko przy gimnazjum "Sztuczna" ma uszkodzone siatki w bramkach, jest śliskie i niebezpieczne gdyż ma fatalną nawierzchnie na której łatwo o zadrapania po wywrotce. Do tego jak piłka opuści obręb boiska to nie ma wysokiego ogrodzenia za bramkami które umożliwiało by zatrzymanie piłki, i nie trzeba było by biegać po piłkę kilkadziesiąt metrów poza obiekt. Boiska w "Dużej szkole" są jeszcze gorsze, zresztą każdy wid [?]

2014-09-06,
Józef Łupiński: Bardzo dziękuję kibicom i służbom porządkowym za dzisiejszy mecz. Mecz zakończył się wynikiem dla gospodarzy 2:0


2014-09-03, Moderator: Informuję, że trwają przenosiny "inwentarza" Jablonowo.com na nowe serwery i w związku z tym mogą wystąpić pewne problemy z odświeżaniem stron oraz z pocztą. Za utrudnienia przepraszam i proszę o cierpliwość - jutro będzie lepiej :)


2014-09-02, Gimnazjum: Dnia 05.09.2014r (piątek) o godz. 18,30 na sali gimnastycznej przy Gimnazjum wznawiamy zajęcia z Zumby. Zapisy przed zajęciami u Pani instruktor.

2014-09-02,
UMiG: ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO
Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że w dniu 5 września 2014r. zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów komunalnych odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego z terenu gminy (łóżka, szafy, kuchenki, lodówki, telewizory itp.) Odpady zostaną odebrane z terenu Państwa nieruchomości po wcześniejszym zgłoszeniu rodzaju oraz ilości odpadów do UMiG w Jabłonowie Pomorskim osobiście lub telefonicznie w godzinach pracy urzędu nie później niż do 03.09.2014 do godziny 1400 pod numerami telefonów: 56 69 76 805 lub 56 69 76 817.
Przypominamy, że w pozostałych terminach odpady wielkogabarytowe można oddać bezpłatnie w bezpieczny dla środowiska sposób do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczącego się przy oczyszczalni ścieków w Jabłonowie Pomorskim na ulicy Wiejskiej, w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach 800–1600


2014-09-01, EK: Witam, dniu dzisiejszym podczas przechodzenia obok Wieży Ciśnień, usytuowanej obok Parku Kolejowego zauważono otwarte drzwi w tejże Wieży, nie mam wiedzy, czy szykuje się jakiś remont, czy "złomiarze" przygotowali sobie grunt do do obrobienia, zważywszy, że w Wieży znajduje się sporo elementów metalowych. Proszę o zainteresowanie odpowiednich Służb. Pozdrawiam.

2014-09-01, jabłonowianka: Bardzo się cieszę ze w Jabłonowie coś się dzieje ale do jasnej ciasnej jaki jest sens organizować festyny w NIEDZIELE? Logicznym jest fakt że w poniedziałek 3/4 mieszkańców idzie DO PRACY wstawając w godzinach porannych, pytanie do organizatorów jaki jest sens organizować zabawy w NIEDZIELE? Mieszkam niedaleko rynku, wstaje rano o 5 do pracy nikt za mnie nie wstanie a nie wiem jak mam zasnąć słysząc za oknem porządną impreze. Zrozumiałabym gdyby to była sobota, moge przecież w niedziele pospać.Ba mogę przeciez w sobote nawet wyjsc pod wieczor pobawic sie na festynie bo w niedziele nie mam narzuconych żadnych obowiazkow zwiazanych z praca. Ale w poniedziałek IDĘ DO PRACY i zamiast 8 godzin snu mam max 5 godzin o ile zasnę po skończeniu festynu. Prosze wyjasnijcie jaki w tym sens bo ja nie widze ŻADNEGO!


2014-08-30, Zespół Szkół: Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się o godz. 10.15. Poprzedzi go Msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 9.15.


2014-08-28, UMiG: Termin zgłaszania odpadów wielkogabarytowych z terenu miasta (do odbioru 30 sierpnia) został przedłużony. Można jeszcze zgłosić dziś do godz. 14-tej pod nr tel. 56 69 76 805, 56 69 76 817


2014-08-27, SP Jabłonowo Pom.: Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1.IX br. o godz. 9.20 (po mszy św. o godz. 8:15). Na stronie www.sp-jablonowo.pl dostępny jest rozkład jazdy autobusów 1.IX (również dla SP Górale, SP Płowęż i Gimnazjum)

2014-08-27,
Gimnazjum: Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się dnia 01.09.2014r (poniedziałek) o godz.10.30 w sali gimnastycznej gimnazjum, poprzedzone będzie mszą świętą o godz.9.15 w kościele p.w. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pom. Dojazdy uczniów drugimi kursami autobusów. (rozkład jazdy autobusów na stronie: www.gimnazjum-jablonowo.pl)
Dyrektor Gimnazjum Anna Berent


2014-08-25, PRZEDSZKOLE: Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w poniedziałek 01.09.2014 r. o godz. 9.30


2014-08-24, Józef Łupiński: Mecz ROL.KO KONOJADY - FLISAK ZŁOTORIA 0:0. Dziękuję kibicom za przybycie a służbom porzadkowym za pomoc.


2014-08-23, JÓZEF ŁUPIŃSKI: W imieniu własnym jak również zarządu i zawodników LZS ROL.KO KONOJADY serdecznie zapraszam na dzisiejszy mecz IV LIGI. Spotkanie z KS FLISAK ZŁOTORIA odbędzie się o godz. 17:00 na stadionie miejskim przy ulicy Słonecznej 1.


2014-08-22, UMiG: Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zaprasza mieszkańców w środę 27 sierpnia 2014 na pierwsze zakupy na nowym Targowisku Miejskim przy ul. Przemysłowej
Burmistrz Miasta i Gminy Tadeusz Fuks


2014-08-21, Moderator: Odnoszę wrażenie, że jest już po zgłoszeniach i teraz trwa głosowanie. Pełną listę zgłoszonych przez Pocztę kandydatur, a także aktualny ranking można zobaczyć na: stronie: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140726/LISTONOSZ01/140729158

2014-08-21, mieszkanka: z przyjemnością głosowałabym na listonosza ale niestety nie wiem jak nazywa się który jezdzi na trasie Kamień-Konojady, może napiszecie listę jabłonwskich listonoszy.

2014-08-21, Misjonarz: Zgodnie z sugestią mój kolega Marek K. złożył zapytanie w sprawie dofinansowania świetlicy środowiskowej dla jednostek z poza sektora finansów publicznych. Dnia 13.08.2014r. otrzymaliśmy odpowiedz z UMiG w Jabłonowie. Okazało się że dofinansowanie w kwocie 10.000 zł na prowadzenie świetlicy dostało Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w Jabłonowo-Zamek. Zadanie zostało zlecone z pominięciem otwartego konkursy ofert (zgodnie z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego...) Szczerze napisze, że jestem zdziwiony. Kwota moim zdaniem jest zbyt duża biorąc pod uwagę to, że na wspieranie rozwoju kultury fizycznej i sportu w całym mieście i gminie na 2014 rok została przeznaczona kwota 58.000 zł., patrząc oczywiście na zakres i wielkość działalności instytucji zajmujących się rozwojem kultury fizycznej i sportu. Są też inne instytucje które potrzebują wsparcia. Decyzje pana Burmistrza i Rady MiG w Jabłonowie Pom. pozostawiam do analizy Państwu. Pozdrawiam. Misjonarz

2014-08-21,
Moderator: Ponieważ na stronie plebiscytowej trudno znaleźć pełne listy z kodami, dla porządku podaję również namiary na Kamila Małkowskiego w plebiscycie "Najsympatyczniejszy Listonosz": SMS na numer 71321 w treści wpisujemy: listonosz.135 (koszt 1,23 brutto). Pozdrawiam.

2014-08-21,
UMiG: Do 1 września br. trwa plebiscyt w "Gazecie Pomorskiej" na najsympatyczniejszego listonosza i Urząd Pocztowy i dlatego prosimy o wsparcie: SMS na numer 71321 w treści wpisujemy: up.54 (koszt 1,23 brutto). Liczymy na Wasze wsparcie! To Nasz Urząd Pocztowy ul. Kolejowa!

2014-08-21, mieszkanka: co to za pomost? zrobiony na 5 osob? tym bardziej ze nad jezioro przyjezdza dosyc czesto bardzo duzo osob. nie wiem kto byl pomyslodawca.


2014-08-20, UMiG: Informacja. Dziś, w środę 20.08.2014 roku, na antenie TVP Bydgoszcz relacja z pikniku z okazji zakończenia prac przy targowisku. Początek o 19.15 powtórka w poniedziałek 25 sierpnia o godz. 7.45 i 20.45. Zapraszamy!

2014-08-20, MARZENA LIZAK: witam serdecznie mam pytanie gdzie i kiedy mozna składac wniosek o wegiel i jakie warunki trzeba spelnic nigdy nie składam ale teraz bym chciala jesli ktos moze pomóc bardzo dziekuje


2014-08-19, Moderator: Zanim wypełnisz ankietę (strona1, strona2) - zapoznaj się z Planem zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla województwa kujawsko-pomorskiego

2014-08-19,
Crowley: Zapraszamy w czwartek 21 sierpnia o godzinie 19 na rynek miejski w Toruniu, zagrają dwa jabłonowskie zespoły - painkiller oraz white rabbit.


2014-08-18, Andrzej Wiśniewski: UWAGA DZIAŁKOWCY!
Zwołuję na do 24.08.2014r. godz. 16.00 zebranie Stowarzyszenia Rodzinnego Ogrodu Działkowego w świetlicy ROD ul. Sikorskiego 9. Celem spotkania będzie dokonanie zmian w uchwalonym Statucie. Prosimy o stawienie się, w wypadku braku quorum, następny termin ustalony został na godz. 16.20. Serdecznie zapraszam.
Andrzej Wiśniewski - Prezes Stowarzyszenia

2014-08-18, Marcel: Małe pytanie. Gdzie znajduje się nadajnik/BTS na LTE Plus'a?


2014-08-17, Painkiller: Przypominamy że można cały czas oddawać na nas głosy w konkursie FRS Studio. Wystarczy polubić post znajdujący się w linku- https://www.facebook.com/studio.frs/posts/913405702007023 . Cały proces zajmuje około 30 sekund dla nas to wielka szansa. W chwili obecnej prowadzimy ale konkurencja jest silna. Pomóżcie jałonowskiemu zaspołowi w dążeniu do wyznaczonego celu!!!

2014-08-17, DD: Absurd! Jak można taki sprzęt do ćwiczeń zainstalować w takim miejscu?Za blokiem? Tam nawet nie można dojść, kto będzie z tego korzystał? Logiki za grosz...


2014-08-14, JÓZEF ŁUPIŃSKI: Serdecznie dziękuje POLICJI oraz OSOBOM PORZĄDKOWYM, za zaangażowanie, wyrozumiałość i profesjonalizm podczas sobotniego spotkania LZS ROL.KO KONOJADY a TKP ELANA. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2


2014-08-12, mieszkanka: czy juz cos wiadomo kiedy rusza nowe targowisko?

2014-08-12, Patrycja: Chciałabym zwrócić uwagę na miejsce na starym stadionie a zwłaszcza górne ławki gdzie można sobie siedzieć. Część z nich jednak jest zarośnięta krzakami, pokrzywami i brzydko to wygląda i uniemożliwia siedzenie na nich. Czy można te zarośla skosić?


2014-08-11, kibic: Naprzód wygrał w Wąbrzeźnie 2-0.

2014-08-11, Sportowiec: Czy wie ktoś jaki był wynik meczu w ostatnią Sobotę?


2014-08-10, arus: lepiej żeby tartan leżał i topił się od słońca, bo niektórym żal dupę ściska że inni robią coś dla zdrowia. Ludzie ruszajcie się, uprawiajcie sport a nie tylko narzekacie jedni na drugich

2014-08-10, mieszkaniec: Pisze w sprawie awarii oświetlenia ulicy Koszcziuszki. Najwyraźniej po przed ostatniej burzy wystąpiły jakieś problemy z powyżej wymienionym oświetleniem. Prosił bym o zainteresowanie się tą sprawą. Z góry dziękuję.

2014-08-10,
UMiG: Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie informuje, że dnia 11.08.2014r. od godz.0.00 do 11.08.2014r. do godz. 9.00 przewidywane są intensywne burze, lokalnie opady gradu, deszczu do 30 mm na metr kwadratowy. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h. Prosimy o szczególne zachowanie ostrożności!


2014-08-08, JÓZEF ŁUPIŃSKI: W imieniu własnym oraz Zarządu i Zawodników LZS ROL.KO KONOJADY, serdecznie zapraszam na mecz piłki nożnej IV LIGI ROL.KO KONOJADY - TKP ELANA, który odbędzie się w sobotę 09.08.2014r. o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim ul. Słoneczna 1, Jabłonowo Pom.

2014-08-08, anonim: do trez. Drogi Panie. Tartan jest specjalną nawierzchnią właśnie do kolców lekkoatletycznych. Olaboga


2014-08-07, trez: Do skate256: Widziałeś kiedyś kijki do nordic walking? Już chyba bardziej zgubny wpływ na tartan mają korki piłkarskie... Nie mówiąc już o kolcach lekkoatletycznych, w których trenują zawodnicy na bieżniach tartanowych.


2014-08-06, AgA: Drodzy forumowicze, chcę poruszyć dość istotny problem - chodzi mi o kozackie jazdy urządzane na ulicy Polnej. Wiadomo, że prosta droga kusi, żeby docisnąć gaz, ale tu chodzi sporo ludzi i dzieci do szkoły. A niestety kierowcy nie zwracaj a na to uwagi i jadą "ile fabryka dała". Pędzące samochody, motocykle i quady to standardowy widok. Nie zdarzyło się jeszcze, aby odbyła się tu kontrola prędkości. I tu moje pytanie do Was - co myślicie o montażu progów zwalniających??? Jeśli jesteście "za" to inicjatywą społeczną możemy się tego domagać. W innych miastach progi zwalniające to norma. Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo. Wyraźcie swoją opinię.

2014-08-06, Mieszkaniec: Jestem bardzo zadowolony z pomostu, dziękuję pomysłodawcom oraz wykonawcom. Pozdrawiam serdecznie!


2014-08-04, asia: tego co jest w Nowej Wsi nie można nazwać pomostem zmieści sie tam 10 osób i tyle a tam naprawdę sporo osób przyjeżdża tak wiec jest to tylko kilka zbitych desek a kosztował nie mało jest to zrobione byle jak za dwa lata sie rozpadnie


2014-08-03, crowley: Jabłonowo - nie było pomostu - zle. jest pomost - źle. nic się nie zmieniło miałem negatywny stosunek o naszego miasta ale na co mam narzekać? fajną siłownie zrobili, może w kiepskiej lokalizacji ale zrobili, pomost jest, targowisko jest, rockmoto się odbyło, na co narzekać? a no nie ma na co, czyli jak to mawiał marszałek Piłsudski - kraj piękny tylko ludzie ku... . życzę jak najwięcej powodów do narzekania i pozdrawiam.

2014-08-03,
kPiotr: do JB - przepraszam za poufałość, ale lekko przesadziłaś, a może sopockie molo. Abstrahując - lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu...

2014-08-03, andrzej: Odnosnie pomostu w Nowej Wsi czy to prawda ze będzie kosztował ponad 87tysiecy złotych , tak przeczytalem w aktualnościach chciał bym wiedzieć czy to prawda czy też pomyłka o jeden przecinek.


2014-08-01, Młody: Witam Wszystkich forumowiczow. Mam pytanie odnosnie silowni i przestrzeni wokol tego miejsca, ktora powstala za blokami kolejowymi. Chcialbym sie dowiedziec czy dostac mozna sie tam tylko i wylacznie przechodzac przez podworze za blokami czy jest jakies inne przejscie? Teren wyglada na dosc spory i tu moje drugie pytanie, czy bedzie tam cos jeszcze procz silowni i laweczek? Pozdrawiam

2014-08-01, J.B.: Może i bym dała na luz w kwestii pomostu, gdyby nie to:
http://profil.expressmedia.pl/313986,Plaza-na-wodzie-niewiarygodny-projekt-pomostu-w-Gorznie.html
Tak, Górzno jest też biedną gminą z zerowym przemysłem, gdzie wyją wilki (dosłownie), a jednak skądś znalazły się na to pieniądze.

2014-08-01, Misjonarz: Dziękuje osobom które anonimowo odpowiedziały na moje pytanie, oraz Panu Marcinowi Olszewskiemu. Złoże zapytanie w trybie i formie zasugerowanym mi przez jedną z osób. Człowiek całe życie się uczy :). Pozdrawiam. Misjonarz


2014-07-31, kPiotr: do wszystkich zniesmaczonych, pomost w Nowej Wsi, może nie jest super, ale bezpieczniejszy niż poprzedni. Ludzie czekaliśmy na ten pomost wyglada na to, aby było co krytykować jak wszystko co się w naszej miejscowości zrobi, dla dobra ogółu... może ktoś mnie nazwie dobrym wujaszkiem, ale dajcie na luz. pozdrawiam

2014-07-31, 22: Witam, czy w jablonowie dziala jakis klub fitnesss/silownia? Czy jest jakis sprzet udostepniony np w szkole do tego typu cwiczen? Sa prowadzone zajecia?

2014-07-31, mieszkanka: do zniesmaczona: duzo ludzi narzeka na owy pomost. ale lepsze coś niz chyba nic

2014-07-31, obserwator: do Zniesmaczonej. Moim zdaniem ani tamten ani ten pomost nie wprowadza nic pozytywnego. Podobnie jeden i drugi wyzwala w młodych o małej inteligencji ludziach zachowania zagrażające innym użytkownikom kąpieliska. Najdalej wczoraj jeden z młodzieńców z "małym rozumkiem" nie obrażając Kubusia Puchatka przy głupowatym skoku do wody naskoczył na młodą dziewczynę ,która ledwie wyszła z wody o własnych siłach. Tragedia była blisko.. Do tego doszło posypywanie się piachem, nie zwracając uwagi na innych. Oczywiście nikt nie reaguje. Ciekawe, gdzie wkrótce pojedziemy z małymi dziećmi, gdy na plaży będzie rządzić przygłupowata młodzież. Gdzie gdzie ci odważni tatusiowie - porażka...

2014-07-31, anonim: Skoro drążliwy misjonarz szuka świetlicy, która otrzymała dotację z gminy, to niech również sprawdzi tę u Sióstr.


2014-07-29, zniesmaczona: to ma być pomost? ten z beczek bardziej zadowalał ludzi.

2014-07-29,
Marcin Olszewski: Stowarzyszenie Razem dla Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie nie otrzymało dotacji celowej na prowadzenie świetlicy środowiskowej.
Prezes Stowarzyszenia Marcin Olszewski

2014-07-29, anonim: do zainteresowanych. Drodzy Państwo, jeśli chcemy dowiedzieć się jak wydawane są środki z gminnego budżetu to nic prostszego jak złożyć wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Wniosek taki musi oczywiście spełniać wymogi ustawy o dostępie do informacji publicznej. Zapytanie oraz prośbę o udostępnienie np. w formie kserokopii lub scanów dokumentacji konkursowej oraz uchwałę Rady Miasta i Gminy w sprawie przyznania dotacji można zgłosić także droga elektroniczną, czyli za pośrednictwem dobrze wszystkim znanego maila. Zapytanie musi być oczywiście podpisane imieniem i nazwiskiem, gdyż w myśl KPA organ nie rozpatruje anonimów. Od dnia wpływu wniosku organ ma 14 dni kalendarzowych, by udzielić wnioskodawcy odpowiedzi lub wskazać miejsce, w którym informację taką zamieszczono czyt. podano do informacji publicznej np. na stronie BIP. Pozdrawiam


2014-07-28, anonim: Do Misjonarza. Wydaje mi się że dotacje celową na prowadzenie świetlicy środowiskowej otrzymało Stowarzyszenie Razem dla Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Nie pamiętam żeby był ogłaszany jakiś konkurs. Nie wiem na czym polega prowadzenie i jakie zadania ma świetlica środowiskowa tego Stowarzyszenia. Myślę że zadania pokrywają się z zadaniami M-GOK w Jabłonowie. Trochę dziwne...


2014-07-27, rianka: do misjonarza, na forum nikt na to pytanie nie odpowie, ale zawsze można wysłać pismo oficjalne do gminy, na które to urzędnik musi wyczerpująco odpowiedzieć :)


2014-07-26, EK: Do "zaczadzony" poruszył Pan bardzo ważną kwestię związaną z zatruwaniem powietrza w naszym Jabłonowie. Wprawdzie mamy w naszym Urzędzie Komórkę od Spraw Ochrony Srodowiska,tylko nie wiem ,jak działa ,pewnie na papierze,nie interesując się tym co tak często śmierdzi w naszym Jabłonowie,bo dzieje się to przeważnie wieczorem lub pod osłoną nocy,a więc po godzinach urzędowania.Co dziwne, śmieci palą ludzie bogaci,których stać na wszystkie opłaty,ale są okuci i z małą wyobraznią,bo nie rozumieją,że trują środowisko,a więc siebie również.Namawiam wszystkich ludzi dobrej woli do działania ,gdy zauważą przypadki trucia środowiska poprzez palenie odpadów i śmieci różnego rodzaju,czy to na posesjach czy działkach ogrodowych czy gdziekolwiek to ma miejsce i zgłaszać na Policję,czy do Straży Pożarnej,te dwie Instytucje działają 24 godziny.Uważam,że tylko tym sposobem nauczymy wszystkich"spalających trucicieli",że to co czynią jest karalne.Pozdrawiam.

2014-07-26, Misjonarz: Zwracam się ponownie z prośbą do osób posiadających wiedzę w zakresie dotyczącym dotacji celowej dla jednostek nie zaliczanych do sektora finansów publicznych z budżetu Naszego miasta i gminy na 2014r. Które Stowarzyszenie dostało dotację w wysokości 10.000 zł na prowadzenie świetlicy środowiskowej i w jakim trybie i formie tą dotacje można było uzyskać? Proszę o link do stronki gdzie był ogłoszony konkurs lub inne informacje. Jakoś nie chce mi się wierzyć że nikt nie posiada przedmiotowej wiedzy. Pozdrawiam. Misjonarz


2014-07-23, Zaczadzony: Mój Najdroższy, Najmilszy, Najukochańszy Sąsiedzie! Wiesz, że jestem człowiekiem niebogatym i nie stać mnie na wakacje za granicą. Doceniam Twoje starania, kiedy fundujesz mi podróż w czasoprzestrzeni, ale niestety zabieranie kogoś bez jego zgody i wiedzy do innego wymiaru jest nielegalne :( Szczególną antypatią pałam do podróży do Watykanu w chwilę po nieudanym wyborze Papieża (budzę się na przełomie nocy z dniem i wszędzie widzę szary dym) oraz do przemysłowej dzielnicy Pekinu w trakcie boomu gospodarczego (powietrze składa się głównie z gęstego smogu, który wpadając do moich pęcherzyków płucnych powoduje ich nagły skurcz, w efekcie czego czuję się jakby Słoń Trąbalski usiadł z impetem na mojej klatce piersiowej). Ostatnio nie mogłem wytrzymać z ciekawości jak Ty to robisz i pokonując zmęczenie siedziałem 24 h w masce gazowej, by poznać Twój sekret. Odkryłem ścisłą korelację pomiędzy czasem moich podróży astralnych, a Twoim ogrzewaniem budynku. Zmartwiłem się trochę o Twoje zdrowie, skoro musisz się dogrzewać w taką pogodę. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Mam do Ciebie ogromną prośbę: przestań spalać w piecu butelki plastikowe, folie, stare buty, opony samochodowe, martwe myszy, psie odchody, torebki żony i wszystkie inne rzeczy, na które są bardziej adekwatne sposoby utylizacji, bo wydaje mi się, że to, czym palisz dotychczas, zawiera opiaty, albo jakieś inne narkotyki i dlatego czasem po przebudzeniu mam omamy, że zostałem uwięziony w komorze gazowej. Żeby bardziej zachęcić Cię do dbałości o czyste powietrze i zdrowie nadmienię, że filmik z nagraniem Twoich niecnych poczynań mogę w każdej chwili upublicznić, a jeśli nawet to nie poskutkuje - do każdej Twojej "zadymy" uprzejmie wezwę straż pożarną.
Miłego dnia!

2014-07-23,
UMiG: TELEGRAM
W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi informujemy, że Patrol Historyczny-Piknik Historyczny rozpocznie się o godz. 16.00, plac przy stadionie ul. Słoneczna. Za zmianę przepraszamy i serdecznie zapraszamy.


2014-07-21, Crowley: Jabłonowski zespół Painkiller bierze udział w konkursie FRS Studio, możemy wygrać nakręcenie teledysku!! Prosimy o wsparcie i o głosy, wystarczy jedynie wejść w poniższy link:
https://www.facebook.com/studio.frs/posts/913405702007023 i polubić post.
Z góry wielkie dzięki za wsparcie!


2014-07-18, Gosia Krewniak: Kochani Krewniacy i Przyjaciele - zajrzyjcie na stronę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa: http://www.rckik-bydgoszcz.com.pl...
Pozdrawiam.

2014-07-18,
GMINNY OŚRODEK KULTURY Świecie n/Osą zaprasza na dwudniową wycieczkę - pielgrzymkę: Gietrzwałd - Stoczek Warmiński - Święta Lipka, Wilczy Szaniec - Gierłoż, która odbędzie się w dniach 09-10.08.2014r. Koszt wycieczki wynosi 135 zł, cena obejmuje: autokar, nocleg, obiadokolację, śniadanie, ubezpieczenie, wstęp do Gierłoży. Zgłoszenia do 20.07.2014r., w Gminnym Ośrodku Kultury tel.: 56-466-19-01 lub 665-223-980 - pani Elżbieta Wiśniewska


2014-07-14, skate256: piękny stadion, piękny tartan, piękna murawa, sportowców brak a co widzimy? klub nordic ciekawe, jak na tartan działa stawianie kijków... hehe na pewno za rok nowe władze miasta będą miały nowy cel,naprawę tartanowej bieżni na stadionie pozdrawiam

2014-07-14, anonim: Czy nasza Gmina ma za dużo pieniędzy??? Chyba tak bo ogromne reflektory na starym stadionie świeciły się piątkowego popołudnia do dzisiejszego ranka bez przerwy. I nie miało znaczenie czy to dzień czy noc. A na stadionie nic się nie działo, więc komu świeciły te lampy, komu było za ciemno???

2014-07-14, anonim: do krakers. A na jakiej podstawie takie stwierdzenia ,wyjdzie ze chłopek przed furtkę popatrzy se na jadące auta i organoleptycznie ocenia szybkość . A,ulica Kościuszki to nie pępek jabłonowa


2014-07-12, Krakers: Na ulicy Kościuszki przydałby się fotoradar! Co drugi nie przestrzega 60-ciu km/h! Po co ten znak stoi? Do dekoracji? Policjanci weźcie się do pracy, a nie "rozkładacie" się tylko koło kościoła i na ul. Grudziądzkiej! :)

2014-07-12, KRAK: Mam pytanie czy coś wiadomo o remoncie drogi koło Biedronki bo w jej okolicach widziałem wczoraj geodetów jak jakieś pomiary robili.

2014-07-12, Misjonarz: Mając wolny czas, poddałem analizie zapisy budżetu naszego miasta i gminy na 2014 r. W załączniku nr 9 znalazłem zapisy dotyczące dotacji celowych dla jednostek nie zaliczanych do sektora finansów publicznych - "Lp. 5, dział 851, rozdział 85154, paragraf 2820 - prowadzenie świetlicy środowiskowej przez stowarzyszenie - 10.000 zł". Zapis mówi o finansowaniu jednego stowarzyszenia z poza sektora finansów publicznych. Moje pytanie jest następującej treści - Które stowarzyszenie otrzymało taką dotacje? Jaki był tryb i forma przyznania takiej dotacji? Zdaje sobie sprawę że prawo daje możliwość finansowania stowarzyszeń m.in. zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Proszę o informacje od osoby posiadającą przedmiotową wiedzę. Pozdrawiam.
P.S. Źle sformułowałem pytanie odnośnie dotacji na finansowanie świetlicy środowiskowej przez stowarzyszenie. Chciałbym prosić o informacje: Które stowarzyszenie otrzymało taką dotację i jaki był tryb i forma ubiegania się przez to stowarzyszenie o dotacje?
Z góry dziękuje za informację. Pozdrawiam. Misjonarz


2014-07-10, mieszkaniec: Jestem bardzo oburzony faktem,że w całym mieście prawie co ulice nie ma śmietnika.. Tak samo w parku przy Domu Kultury. Nic dziwnego,że młodzież wyrzuca śmieci na trawniki,chodniki itp.

2014-07-10, Jabłonowiak: Komuna, Solidarność, Ludowcy, Liberałowie... Nie ważne kto dostaje lub "bierze" sobie zaufanie mieszkańców do kierowania naszą gminą i miastem. Ważne są efekty. Jak na tą chwile jest słabo, bo nie ma miejsc pracy. A praca daje niezależność, pewność siebie, satysfakcje, zadowolenie... i pieniążki z podatku od osób fizycznych i prawnych do budżetu naszej gminy i miasta. MUSI BYĆ WIĘCIEJ MIEJSC PRACY


2014-07-09, Konrad Krakowski: Komentarz opublikowany na forum 6 maja 2014 dotyczący drogi przeciwpożarowej przy ul. Wojska Polskiego podpisany nickiem 'Krak' MYLNIE sugeruje, że to ja jestem autorem tego wpisu. Podkreślam, że nie jestem jego autorem. Wszystkie komentarze przeze mnie publikowane będą podpisywane pełnym imieniem i nazwiskiem i dołączony będzie do nich mój adres mailowy, pod którym będzie można się ze mną skontaktować. Prawdziwego autora wpisu z 6 maja zachęcam w przyszłości do większej odwagi podczas publikowania na forum naszego miasta.


2014-07-07, Stowarzyszenie "Razem dla Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie" serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom wycieczki do Krynicy Morskiej za bardzo dobrą współpracę. Dziękujemy również firmie przewozowej TOMKAS za udostępnienie autokaru i Panu kierowcy Grzegorzowi za bezpieczną podróż.
Prezes Stowarzyszenia Marcin Olszewski
PS. Jednocześnie informuję, że Stowarzyszenie planuje wycieczkę do Sopotu w dniu 03.08.2014r.


2014-07-04, Moderator: Błyskawiczny konkurs rostał rozstrzygnięty. Przemek dołożył do puli nagród jeszcze trzy wejściówki, a lista zwycięzców wygląda następująco: Adam, Aga, Ania, Asia, Patrycja i Zuzia. Prawidłowa odpowiedź to XXXVIII Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Golubskim >>> PROGRAM TURNIEJU 4, 5, 6 lipca


2014-07-03, Przemek Górski: Wyniki matur 2014
Informacje, które (na zapytanie Jablonowo.com) uzyskałem dziś telefonicznie: I LO Brodnica: ukończyło 268 osób, do matury podeszło 268 osób, zdało 250 osób - tj. 93,3%; ZSZ Brodnica: ukończyło 141 osób, do matury podeszło 116 osób, zdało 95 osób - tj. 81,9%; ZSR Brodnica: ukończyło 72 osób, do matury podeszło 49 osób, zdało 40 osób - tj. 81,6%; ZS Jabłonowo Pom.: ukończyło 69 osób, do matury podeszło 61 osób, zdało 49 osób - tj. 80,3%. W skali powiatu brodnickiego przystąpiło do egzaminu maturalnego 494 uczniów, zdało 434 uczniów, co stanowi 87,9%. Dla porównania: w roku 2012/2013 zdało egzamin maturalny w powiecie 89,6%. Egzaminy poprawkowe w sierpniu zapewne zmienią podane wyżej wyniki...

2014-07-03, stażystka: Są dwa sposoby aby odbyć staż. Pierwszy to taki, że osoba sama sobie szuka pracodawcy, który wpisują taką osobę jako kandydata we wniosku. Drugi sposób to śledzenie ofert na stronie pup.brodnica, gdzie są już konkretne oferty stażu.

2014-07-03,
City: do Marokanina i innych malkontentów: przestań pieprzyć glupoty i szukać teorii spiskowych. Idź do UMiG a dowiesz sie, że z różnych przyczyn prace sie opóźniły, ale ruszają już za kilka tygodni. Pozdrowienia


2014-07-02, Moderator: Konkurs dla mieszkańców miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie
Pytanie konkursowe: Po raz który w tym roku odbędzie się Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamu Golubskim?
Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres
redakcja@jablonowo.com do 3 lipca do godz. 15.00. Zwyciężą trzy pierwsze poprawne maile. Do wygrania trzy podwójne wejściówki na turniej, który odbędzie się w dniach 4-6 lipca na Zamku Golubskim

2014-07-02, Mieszkaniec: Do mieszkanka. Szukasz stażu pochodź po różnych firmach w różnych miastach, nie licz na kogoś, że Ci znajdzie staż. a jeśli chodzi o Jabłonowo to wątpię,że znajdziesz jakiś staż bo zwykle trzeba mieć znajomości . Ale idź do urzędu pracy i się zapytaj o staże. Pozdrawiam.

2014-07-02,
Moderator: Na stronie głównej po prawej stronie jest terminarz, a na jego końcu obrazek z pojemnikami na odpady. Wystarczy kliknąć...

2014-07-02, mieszkaniec wsi: witam,czy na stronie Jabłonowo com można by było podać harmonogram wywozu śmieci?w tamtym roku tak ładnie było wszystko napisane a w tym już nikt nie dba o to.

2014-07-02, Marokanin: Do Ciekawskiej: Nie będzie pomostu... Pomost w tamtym miejscu jest zadrą w oku przyszłych włodarzy miasta, mają tam swoje działki i chcą mieć święty spokój, wiec wiesz jak jest...


2014-07-01, ciekawska: Orientuje się może ktoś, co z pomostem w Nowej Wsi? :)

2014-07-01, crowley: Do mieszkanki - tak , w jabłonowie warunki stazów są takie same jak w innych miastach, pewnie informacje dokładne są na stronie pup. Ale do kogo składać wniosek czy zostać stazystą samego Jabłonowa... no to nie wiem.


>>> poprzednia strona FORUM

Mała prośba: na początku
przedstaw się - to ułatwi rozmowę :)
Adam Orzech
Adach

Arek Pleszko
Arecki

Małgorzata Maciejewska
Gosia Krewniak

Łukasz Palicki
Jagged

Jan Grabowski
Jangra

Jaro Krajewski
Jaro

Jan Mirosław Nowakowski
J-M N.

Kamil Kalita
Kamil

Piotr Kulisz
kPiotr

Marek Prajs
Marqu

Michał Adamski
Michał Adamski

Ryszard Maciejewski
Moderator

Nikola Maćkowiak
Nikucha

Paweł Jagusz
Pablo

Paweł Orzech
Paweł

Przemek Grabowski
Pegaz

Mariusz Grabowski
Pipta

Przemek Górski
Przemek

Paweł Kuciński
Qciap

Krystian Kociela
Tanek


Zioł

statystyka