11 kwietnia 2018

„Jabłonowo Porusza – 100 kilometrów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”
Sportowe zmagania pod nazwą „Jabłonowo Porusza – 100 kilometrów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” zainaugurował wspólny bieg uczniów Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim, Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, Szkoły Podstawowej w Góralach, Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim, Niepublicznego Przedszkola „Aniołkowo” oraz mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.

W środowe przedpołudnie, 11 kwietnia 2018 roku, ponad 400 biegaczy, miłośników Nordic Walking, rowerzystów i zwolenników aktywnego wypoczynku wystartowało w kilometrowym biegu ulicami Jabłonowa Pomorskiego, który poprowadził Honorowy Obywatel Miasta Jabłonowa Pomorskiego i Olimpijczyk z Barcelony - Wiesław Perszke oraz maratończyk i pomysłodawca imprezy - Stefan Grabowski.

Jednocześnie uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Płowężu również przebiegli pierwszy kilometr w ramach akcji 100 kilometrów na 100-lecie niepodległości. Metą biegu była Izba Tradycji Rybackiej. Chętni mogli również pobiec w drodze powrotnej do szkoły.

Po pokonaniu symbolicznego - pierwszego kilometra, każdy otrzymał książeczkę kontrolną, w której będzie mógł zapisywać kolejne kilometry. W każdej książeczce znajduje się kupon, który po pokonaniu stu kilometrów, do 11 listopada br., będzie można uzupełnić i wrzucić do skrzynek, które znajdują się w: Urzędzie Miasta i Gminy, Centrum Kultury i Sportu, Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego, Szkole Podstawowej w Góralach oraz Szkole Podstawowej w Płowężu. Na zakończenie roku wylosowane kupony zostaną nagrodzone.

Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim Justyna Prajs dziękują Panu Zbigniewowi Sowińskiemu za poprowadzenie imprezy, wszystkim gościom oraz uczestnikom biegu za udział w wydarzeniu, którego celem jest, poprzez aktywność sportową, oddanie hołdu tym, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Jednocześnie informujemy, że książeczki kontrolne dla osób, które nie mogły wziąć udziału w biegu, a chcą aktywnie uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości, można odebrać w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie lub w pokoju nr 7.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za udział!

UMiG fot. Iga Czepkowska
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com