6 czerwca 2018

PODPISANIE UMOWY NA MODERNIZACJĘ DROGI DOJAZDOWEJ DO GRUNTÓW ROLNYCH
W dniu dzisiejszym, tj. 6 czerwca 2018 roku, Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski wziął udział w uroczystym podpisaniu umów na dofinansowanie inwestycji, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie będzie realizowane zadanie pn. „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Nowa Wieś”. Prace zostaną wykonanew technologii nawierzchniowej i bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo, składającej się z warstwy wiążącej i ścieralnej, o minimalnej grubości warstw 6 cm, na istniejącej nawierzchni gruntowej, do długości 0,800 km.

Inwestycja zostanie zrealizowana do końca października br. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi ok. 800 000,00 zł, z czego kwota dofinansowania wynosi 144 000,00 zł.

Ponad 10 milionów złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego trafi w tym roku na modernizację 79 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych w 110 gminach regionu.

W ceremonii wręczenia umów przedstawicielom gmin wzięli udział marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Dariusz Kurzawa oraz przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.
Urząd Marszałkowski fot. Szymon Zdziebło.Tarantoga.pl
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com