11 czerwca 2018

Małe Mistrzostwa Świata
W minioną sobotę drużyna Dragon Jabłonowo Pomorskie wzięła udział w Małych Mistrzostwach Świata w Brodnicy. Każdy z zawodników w tym dniu pokazał się z jak najlepszej strony i pomimo częstych interwencji ze strony pomocy medycznej zagryzaliśmy zęby i graliśmy z każdą minuta coraz lepiej. Już na początku trafiamy do silnej grupy w której przegrywamy po bardzo wyrównanej walce 0:1 ze Spartą Weat I ( którzy w tym dniu okazali sie niepokonani ostatecznie zwyciężając cały turniej). Kolejny mecz przegrywamy niesłusznie z Kasztelanem Sierpc 1:2 . Niestety korzystny dla nas remis tracimy przez nieuwagę sędziego który nie przerwał gry nie zauważając leżącego na murawie naszego zawodnika któremu pomocy udzielali koledzy z drużyny ... w ten sposób nawet świetna dyspozycja naszego bramkarza nie pomogła w starciu z 4 przeciwnikami pod naszą bramką . Ostatecznie pozostała nam jedynie walka o 9 miejsce . Poza grupą budzimy postrach w rywalach kolejno wygrywając z Unia Wąbrzeźno 6:1 gdzie widzieliśmy sporo pięknych bramek, między innymi po atomowym strzale z rzutu wolnego z niemalże własnego pola karnego. Następnie przyszła pora na kolejną drużyne Sparty West II gdzie dominujemy pomimo znacznie niższego wzrostu naszych zawodników wygrywamy 3:2 . Tu także każda bramka to świetny pokaz umiejetności między innymi asysta naszego bramkarza oraz bezpośrednia bramka z rzutu rożnego. Ostatni mecz niestety przegrywamy z Gryfem Sicienko 0:2 i zajmujemy 10 miejsce w turnieju. Zagraliśmy w składzie: