5 kwietnia 2019

XI PRZEGLĄD POETYCKI DLA DZIECI PT. ˝WIOSNA OCZAMI POETÓW˝
W dniu dzisiejszym, tj. 5 kwietnia 2019 roku, w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbył się XI Przegląd Poetycki dla dzieci pt. „Wiosna oczami poetów”. Uroczystość otworzyła Dyrektor Przedszkola Samorządowego Danuta Kulisz, która serdecznie powitała dzieci, rodziców oraz wszystkich przybyłych gości.
W przeglądzie udział wzięły przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych w Góralach i Płowężu, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Aniołkowo” oraz z Przedszkola Samorządowego. Prezentacje dzieci przeplatane były występami tanecznymi. Po występie goście nagrodzili wszystkich artystów dyplomami i książkami. Przegląd został przygotowany przez p. Magdalenę Murawską oraz p. Magdalenę Lubieniecką.
Przegląd był również okazją do wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym pt. „Wiosna, wiosna ach to Ty”, który został przygotowany przez p. Iwonę Makuracką oraz p. Lidię Sadowską. Na konkurs wpłynęło 56 prac dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Komisja konkursowa w składzie: Marta Śmigowska, Mariola Olszewska i Anna Bzowa wyłoniła laureatów konkursu.
W kategorii 3-4 latki:
1 miejsce – Felicja Hofman - Przedszkole Samorządowe w Jabłonowie Pomorskim
2 miejsce – Agata Modzelewska - Przedszkole Samorządowe w Jabłonowie Pomorskim
3 miejsce – Patrycja Skonieczna - Przedszkole Samorządowe w Jabłonowie Pomorskim
W kategorii 5-6 latki:
1 miejsce – Lena Wrońska - Przedszkole Samorządowe w Jabłonowie Pomorskim
2 miejsce – Karolina Banz - Przedszkole Samorządowe w Jabłonowie Pomorskim
3 miejsce – Roksana Nieć - Przedszkole Samorządowe w Jabłonowie Pomorskim
Wyróżnienie: Oliwia Tomaszewska i Marcel Jasiński z Oddziału Przedszkolnego w Płowężu oraz Nikodem Szramka z Przedszkola Samorządowego w Jabłonowie Pomorskim.
W tym wesołym, wiosennym spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski wraz ze swoim Zastępcą Jędrzejem Kucharskim, Skarbnik Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Barbara Suchocka, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim Justyna Prajs, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim Anna Berent, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Góralach Regina Szczotek oraz Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonowie Pomorskim Mariola Olszewska.
UMiG, IC fot. IC
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com