8 maja 2019

PODPISANIE UMOWY NA REALIZACJĘ ZADANIA PN. "PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI BUK POMORSKI"
W dniu dzisiejszym, tj. 8 maja 2019 roku, w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie została podpisana umowa na realizację zadania pn. "Przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Buk Pomorski".
Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020 - operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.
W podpisaniu umowy udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Skarbnik Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Barbara Suchocka, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Marek Berendt oraz Inspektor Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Magdalena Piotrowska.
Natomiast Wykonawcę: Zakład Ogólnobudowlany Usługi i Handel "BUD-DOM" z Brodnicy reprezentowali Janusz i Tomasz Drzeszyńscy.
W ramach zadania planuje się wykonanie robót budowlanych, elektrycznych i sanitarnych, w tym: wykonanie m.in. robót rozbiórkowych, murarskich, dekarskich; izolacji przeciwwilgociowych; ocieplenia starej części dachu oraz pokrycie nowo projektowanego dachu papą termozgrzewalną; stolarki okiennej i drzwiowej; orynnowania; posadzek i licowania ścian płytkami; utwardzenie terenu, odprowadzenie wód opadowych; wykonanie 10 miejsc postojowych z kostki brukowej; wykonanie przyłącza kanalizacyjnego oraz zakup i montaż żelbetowego szczelnego bezodpływowego zbiornika na nieczystości ciekłe.
W nowo powstałej części świetlicy planuje się wykonać: aneks kuchenny, korytarz, pomieszczenie gospodarcze, pomieszczenie porządkowe, toalety oraz kotłownię z piecem na biomasę.
Wartość zawartej umowy wynosi 465 457,93 zł brutto.
UMiG, IC fot. IC
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com