30 maja 2019

Regaty w Zalesiu
Zawodnicy Brodnickiego Towarzystwa Żeglarskiego "Pojezierze" uczestniczyli w mocno obsadzonych regatach na Jeziorze Chełmżyńskim. Dla Karola Wojtery było to pożegnanie z klasą optymist, a dla Martyny Twarogowskiej debiut na laserze.
W podtoruńskim Zalesiu na Jeziorze Chełmżyńskim odbyły się VII regaty o puchar Toruńskiego Klubu Żeglarskiego. Korzystne warunki przez dwa dni pozwoliły rozegrać 7 wyścigów. Dla mniej doświadczonych zawodników szczególnie wymagający okazał się drugi dzień rywalizacji, kiedy wiatr wyraźnie się wzmógł. Przy silniejszych podmuchach nie brakowało wywrotek, ale nad bezpieczeństwem uczestników czuwał brodnicki WOPR.
W mocno obsadzonej klasie optymist startowało 50 zawodników z całej Polski, m.in. Bydgoszczy, Białegostoku, Żnina, czy Świecia, nie licząc gospodarzy z TKŻ. Barwy Brodnickiego Klubu Żeglarskiego w tej klasie reprezentowali Weronika Kocieniewska, Karol i Filip Wojtera oraz Olaf Kędzia. Na tle utytułowanych ekip z Torunia i Żnina najlepiej wypadł Karol Wojtera. W swoim najlepszym wyścigu wywalczył wysoką, 13. lokatę. Wszystko wskazuje, że dla Karola były to ostatnie regaty w klasie optymist. Po czterech sezonach spędzonych za sterem "optyka", Karol przesiądzie się najprawdopodobniej na żaglówkę ISA 407.
Natomiast w najwyższej klasie Laser 4.7 zadebiutowała Martyna Twarogowska, zawodniczka BTŻ.
- Warunki do żeglowania były wspaniałe - komentuje Jacek Rozwadowski, prezes BTŻ "Pojezierze". - Życzyłbym naszym młodym żeglarzom, żeby zawsze im przychodziło rywalizować przy takim wietrze.
Zawodnicy BTŻ-u w najbliższym czasie mają przerwę w startach.
Szkolenie i udział w rywalizacji dofinansowuje Urząd Miejski w Brodnicy.
Paweł Kędzia fot. Paweł Kędzia
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com