8 lipca 2019

Turniej Badmintona
Dnia 7 lipca 2019 r. na hali sportowej przy ulicy Słonecznej odbył się Turniej Badmintona z okazji tegorocznych „Dni Jabłonowa”. Organizatorem turnieju było Centrum Kultury i Sportu, Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie, Fundacja Narodowy Badminton.
W uroczystym rozpoczęciu wzięli udział: Poseł na Sejm RP Paweł Szramka, Burmistrz Przemysław Górski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kamiński, Dyrektor CKiS Justyna Prajs, Prezes LKS „NAPRZÓD” Rafał Gałuszewski, Kierownik ZWiK Piotr Perszke, Honorowy Obywatel Miasta Jabłonowa Pomorskiego i Olimpijczyk z Barcelony - Wiesław Perszke oraz Nauczyciel Wychowania Fizycznego Zbigniew Czachor.
Burmistrz Przemysław Górski wyróżnił zawodników Zbigniewa Sowińskiego, Zbigniew Modrzejewskiego, Krzysztofa Boguckiego oraz Pawła Perszke za promowanie badmintona wśród mieszkańców Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Okolicznościowe medale ufundowane przez Fundację Narodowy Badminton otrzymali Dyrektor CKiS Justyna Prajs w podziękowaniu za długoletni patronat nad turniejami oraz Konrad Torba- pierwszy zawodnik zapisany na turniej. Następnie dokonano symbolicznego posadzenia dębu z okazji 100-lecia niepodległości ufundowanego przez sportowców z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
Uczestników turnieju było ponad 50, wśród nich znaleźli się mieszkańcy z terenu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie a mianowicie Piotr Słowik, który zajął I miejsce w kategorii „singiel początkujących mężczyzn”, Zbigniew Modrzejewski I miejsce w kategorii „singiel mężczyzn (50+)”, Zbigniew Sowiński II miejsce w kategorii „singiel mężczyzn (50+)” oraz Krzysztof Bogucki IV miejsce w kategorii „open”.
Turniej należący do „100 turniejów na 100-lecie Niepodległości” miał na celu uatrakcyjnienie obchodów „Dni Jabłonowa” oraz promocje zdrowego stylu życia i popularyzacje spędzania czasu wolnego w sposób aktywny i atrakcyjny. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za poświęcenie swojego czasu oraz gratulujemy osiągnięć.
UMiG, PF fot. PF
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com