9 lipca 2019

Biegacze z Jabłonowa "zaatakowali" Brodnicę
W sobotę 6 lipca w Brodnicy odbyła się VIII edycja biegu ulicznego, pod nazwą "Dycha Anny Wazówny". Bieg ten organizowany jest z myślą o pomocy dzieciom niepełnosprawnym z Brodnicy i Powiatu Brodnickiego. W tej sytuacji nie mogło tam zabraknąć biegaczy z Akademii Biegania i Chodu z Jabłonowa. W tym roku zawodnicy mieli do wyboru bieg na dystansie 5 lub 10 km. Tym razem ABiC biegało dystans krótszy, meldując się na mecie na wysokich pozycjach. Najlepiej spisała się Danuta Makowska, która wśród wszystkich pań zajęła III miejsce, a w kategorii wiekowej powyżej 40 lat zwyciężyła zdecydowanie. Na VII miejscu metę przekroczyła jej młodsza koleżanka z Akademii - Daria Paczkowska, która w kategorii do lat 20 stanęła na najwyższym stopniu podium. W kategorii generalnej Szymon Broda zajął IV miejsce, jednocześnie zwyciężając kategorię do lat 30. Nestor biegania Stefan Grabowski w kategorii 70+ wskoczył na III miejsce podium. Przed startem biegu głównego na stadionie OSiR odbywały się biegi dzieci i młodzieży. Wśród chłopców w wieku 13-15 lat Oliwier Grabowski, ze Szkoły Podstawowej im. J.Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim zajął IV miejsce na dystansie 400 m, a zaraz za jego plecami, na miejscu V zameldował się jego szkolny kolega - Jakub Frygier. Gratulacje dla wszystkich za ambicję i wolę walki i godne reprezentowanie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Wśród gości był trener Akademii Biegu i Chodu - Wiesław Perszke, który na mecie wręczał medale wszystkim kończącym bieg, a później miał okazję wręczać nagrody swoim zawodnikom na podium. W imieniu Akademii podziękowanie dla druhów z OSP w Jabłonowie, którzy zabezpieczali trasę biegu, jednocześnie dopingując biegaczy z Jabłonowa.