9 lipca 2019

II ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
Dnia 7 lipca 2019 roku, w Jabłonowie Pomorskim zorganizowano II Zlot Pojazdów Zabytkowych, to wydarzenie, które możemy określić słowami „podróży w czasie”. Podróż w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż tego dnia w jednym miejscu spotykają się prawdziwi pasjonaci klasycznej motoryzacji aby podziwiać, pochwalić się i porozmawiać o pięknie zachowanych zabytkowych pojazdach.

Niedzielna „podróż w czasie” rozpoczęła się o godzinie 12:00 od oficjalnego otwarcia imprezy przez Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysława Górskiego, Posła na Sejm RP Pawła Szramka Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Kamińskiego, Prezesa zarządu Brodnickie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych Michała Czupryńskiego oraz Radnego Rady Miejskiej Kazimierza Łukasik. Podczas dzisiejszej imprezy nie tylko było można cofnąć się w czasie podziwiając Cadillaca, Fiata 126p lub Rometa, ale było można także sprawdzić swoją wiedzę na temat Jabłonowa Pomorskiego i motoryzacji w konkursowym quizie, a dla fanów mocniejszych wrażeń bieg slalomem w alkogoglach.

Oczywiście dzisiejsza podróż w czasie nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów: Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie, Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, Brodnickie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych, Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz firmy: Agrocomex Sp. z o.o. właściciel marki Farmer, AutoComplex - Hurtownia Motoryzacyjna, Wąbrzeskie Zakłady Graficzne Sp. z o.o., Multi, Sklep RTV/AGD MyCenter, FHU Rol-Mix, FHU Krzysztof Śliwowski.

W trakcie II Zlotu Pojazdów Zabytkowych OSP Jabłonowo Pomorskie przygotowało pokaz akcji ratunkowej, dzięki której mogliśmy zobaczyć nowoczesny sprzęt hydrauliczny do ratownictwa technicznego, służącego głównie do ratowania ludzi w czasie kolizji i wypadków drogowych. Sprzęt ten OSP Jabłonowo Pomorskie otrzymało niedawno.

Pod koniec imprezy Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim Justyna Prajs wraz z Prezesem zarządu Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych Michałem Czupryńskim wręczyła nagrody za zajęcie I, II, III miejsca w kategorii samochód oraz motocykl. Statuetki zostały wykonane według własnego projektu przez Zakład Ślusarsko-Kowalski Rafał Kopaczewski.

Wspólną „podróż w czasie” zakończono efektowną paradą ulicami Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Mimo, iż nowinki technologiczne sprawiają, że na rynku motoryzacyjnym pojawiają się coraz szybsze i nowocześniejsze pojazdy, okazuje się że siła jest także w tradycji i zabytkowe klasyki wciąż cieszą się sporą popularnością. Wszystkim dziękujemy za obecność i mamy nadzieję, że to nie ostatni Zlot Pojazdów Zabytkowych w Jabłonowie Pomorskim.
UMiG, PF fot. UMiG, PF
»»» więcej

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com