27 sierpnia 2019

Bros, policyjny pies odchodzi ze służby
Po ponad 9 latach ciężkiej ale ciekawej pracy, ze służby odchodzi wierny przyjaciel sierż. sztab. Piotra Przybyłowskiego. Bros, bo takie imię nosi owczarek belgijski przez swój stan zdrowia i wiek, żegna się ze służbą. Ten piękny pies niejednokrotnie pomógł policjantom w codziennych obowiązkach, odszukiwał osób zaginionych, prowadził do wykrycia sprawców przestępstw, brał udział w zabezpieczeniach imprez masowych, a także zajmował czołowe miejsca w Kynologicznych Mistrzostwach Policji zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i krajowym.

Bros, owczarek belgijski do służby w Policji wstąpił w 2010 roku. Wtedy zanim wyszedł patrolować miasto i tropić bandytów, odbył ze swoim przewodnikiem sierż. sztab. Piotrem Przybyłowskim półroczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Po zaliczeniu egzaminów końcowych, trafił do codziennej służby na brodnickich ulicach. Bros, co 3 miesiące był badany przez lekarza weterynarii, a raz w roku przechodził testy sprawności użytkowej. Piotr wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem, raz w tygodniu ćwiczyli swoje umiejętności na miejscowym poligonie.
Jego niesamowite wyszkolenie i szybkość sprawiają, że jest w stanie „powalić” na kolana niejednego bandytę. Bros odnosił wiele sukcesów. W swojej służbie dotarł już niejednokrotnie do sprawców m.in. włamań i kradzieży, zatrzymywał też sprawców w pościgu, a także tropił ślady, często po kilka kilometrów. Bros wraz ze swoim przewodnikiem, niejednokrotnie zarywali noce szczególnie przy poszukiwaniach osób, których życie było zagrożone. Często prezentował swoje umiejętności na spotkaniach z dziećmi i chętnie pozował do zdjęć. Bros niejednokrotnie brał udział w Kynologicznych Mistrzostwach Policji na szczeblu wojewódzkim i krajowym zajmując czołowe miejsca.
Niestety czas służby dla tego pięknego owczarka się skończył. Jego stan zdrowia nie pozwolił na to, aby pies w dalszym ciągu służył w szeregach Policji. Jednak to, że Bros odchodzi ze służby, nie znaczy, że żegna się ze swoim panem. Przywiązanie przewodnika do czworonoga, nie pozwoliło na to, aby pies został oddany obcej osobie. Sierż. sztab. Piotr Przybyłowski zdecydował, że zaopiekuje się swoim przyjacielem i da mu dach nad głową.
Asp.sztab. Agnieszka Łukaszewska
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy
fot. Zdjęcia archiwalne KPP Brodnica
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com