28 sierpnia 2019

ODZNACZENIE ZŁOTYM ZNAKIEM ZWIĄZKU OSP RP
Dnia 25 sierpnia 2019 r. podczas uroczystości dożynek gminno-sołeckich w Jabłonowie Pomorskim odbyło się wręczenie odznaczenia dla cichego bohatera - zasłużonego strażaka, który uczestniczył w wielu akcjach ratunkowych na terenie naszej gminy jak i poza jej granicami.
Druh Piotr Miklikowski otrzymał z rąk Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Zbigniewa Sosnowskiego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Wojciecha Piotrowskiego Złoty Znak Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej. Wręczenie odznaczenia odbyło się w obecności Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysława Górskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniew Mikulicza. Druh Piotr Miklikowski pełni służbę w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonowie Pomorskim nieprzerwanie od 49 lat !
Złoty Znak Związku OSP RP nadawany jest przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z własnej inicjatywy lub na wniosek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP
Odznaczenie ustanowione zostało w 1922 przez Radę Naczelną Głównego Związku Straży Pożarnych, a od 1933 przejęte przez Związek Straży Pożarnej RP. Od 1993 stanowi również najwyższe odznaczenie Związku OSP RP.
Złoty Znak Związku OSP RP nadawany jest za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej lub w Związku OSP RP. Odznaką tą może być uhonorowana osoba lub instytucja, która w sposób znaczący zasłużyła się dla działalności Związku OSP RP, jak również Ochotnicza Straż Pożarna o co najmniej 100-letniej działalności.
UMiG, PF fot. UMiG
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com