5 września 2019

Udane starty na zakończenie wakacji
W ostatni weekend sierpnia zawodnicy Brodnickiego Towarzysta Żeglarskiego "Pojezierze" ścigali się na jeziorze Małym Żnińskim. W jednych z najliczniejszych regat w tym sezonie młodzi żeglarze pokazali się z bardzo dobrej strony.
W ostatni weekend sierpnia w Żninie odbyły się regaty o puchar burmistrza w klasie optimist oraz ISA 407. W stawcie blisko 60 zawodników wśród "optimistów" Brodnickie Towarzystwo Żeglarskie "Pojezierze" reprezentowali Zuzanna Bieńkowska, Filip Wojtera i Olaf Kędzia, natomiast Julia Jurkiewicz, Weronika Kocieniewska i Karol Wojtera płynęli w klasie ISA 407. Dla podopiecznych BTŻ-u był to najdalszy wyjazd w tym sezonie. Na starcie oprócz gospodarzy z miejscowego Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego pojawili się m.in. młodzi żeglarze z Toruńskiego Klubu Żeglarskiego, a także Gostynina, Środy Wielkopolskiej, Grudziądza, Sępólna Krajeńskiego, Włocławka, czy Bydgoszczy.
Mimo upalnego weekendu, co zazwyczaj wiąże się z brakiem wiatru, na Małym Żnińskim panowały świetne warunki żeglarskie. Sędziom Andrzejowi Steidingerowi i Rafałowi Kinczewskiemu przez dwa dni udało się przeprowadzić siedem wyścigów.
W mocno obsadzonych regatach zawodnicy BTŻ "Pojezierze" pokazali się z korzystnej strony, chwilami podejmując walkę z absolutną czołówką.
- Cieszy nas zauważalny postęp oraz regularność wyników - mówi Jacek Rozwadowski, prezes BTŻ "Pojezierze". - To pokazuje, że osiągane rezultaty nie są dziełem przypadku.
Po pierwszym dniu klasyfikacji najwyższem miejsce spośród zawodników BTŻ-u zajmowała Zuzanna Bieńkowska. Jednak nazajutrz Filip Wojtera zdecydowanie poprawił wyniki i ostatecznie to on został sklasyfikowany najwyżej z brodniczan.
Niestety, przez kłopoty sprzętowe pierwszego dnia już po drugim wyścigu z rywalizacji musiał się wycofać Karol Wojtera. Po przeprowadzonym serwisie wrócił na wodę następnego dnia. W klasie ISA najwyżej z zawodników BTŻ-u została sklasyfikowana Julia Jurkiewicz.
Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała brodnicka drużyna WOPR Toruń.
W najbliższym czasie w Żninie odbędą się mistrzostwa województwa. Ze względu na zanieczyszczenie rzeki, płynące z Warszawy, zawody zostały przeniesione z Zalewu Włocławskiego. Natomiast w kolejnym tygodniu młodzi żeglare będą się ścigać na jeziorze Rudnik.
Szkolenie i udział w rywalizacji dofinansowuje Urząd Miejski w Brodnicy.
Paweł Kędzia fot. Paweł Kędzia
 


7 - Olaf Kędzia


6 - Filip Wojtera


32 - Weronika Kocieniewska


15 - Zuzanna Bieńkowska


33 - Karol Wojtera


31 - Julia Jurkiewicz

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com