10 września 2019

BIEGACZE Z ABiC JABŁONOWO NA PODIUM "WĄBRZESKIEJ DZIESIĄTKI"
W sobotę, 7 września po raz czwarty w Wąbrzeźnie odbył się Ogólnopolski Bieg Uliczny „Wąbrzeska dziesiątka”. Do biegu na dystansie 10km przystąpiła rekordowa liczba 640 zawodniczek i zawodników a wśród nich dwóch reprezentantów Akademii Biegania i Chodu z Jabłonowa Pomorskiego – Danuta Makowska i Szymon Broda.
W klasyfikacji generalnej Szymon Broda zajął 11 miejsce a w kategorii do lat 30 uplasował się na drugim miejscu. Bieg wygrał Kamil Natrowski z Torunia.
Bardzo dobrze spisała się również Danuta Makowska, która wśród wszystkich 190 startujących pań przybiegła na metę na 6 miejscu w kategorii wiekowej powyżej 40 lat, dzięki czemu stanęła na drugim stopni podium.
Gratulujemy woli walki na trasie, ambicję oraz dziękujemy za godne reprezentowanie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.