16 stycznia 2020

28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Gramy, bo lubimy. Pomagamy, bo kochamy!
12 stycznia 2020 r. w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, Szef Sztabu Marcin Olszewski wraz z całą ekipą wolontariuszy zrobił letnią zadymę w środku zimy. Kilkadziesiąt wolontariuszy, sztab organizatorów, dobre duszki, partnerzy i wiele innych osób - wszyscy grali w jednej Orkiestrze!
Podsumowując Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jabłonowie Pomorskim został zainaugurowany już w piątek, 8 stycznia 2020 roku, zajęciami fitness prowadzonymi przez Arletę Jagusz, z których dochód został przekazany na konto WOŚP. W piątek, tj. 10 stycznia br., WOŚP grała w Bursztynowie, a 11 stycznia w Mileszewach. Tego dnia odbył się V Turniej Badmintona. Natomiast w niedzielę, 12 stycznia, od samego rana Sztab WOŚP w Jabłonowie Pomorskim rozpoczął kwestę uliczną oraz przygotowania do XXVIII Finału. W południe w na plaży w Nowej Wsi spotkali się Jabłonowskie Morsy z gorącymi sercami. Zaś o godzinie 16.00 Szef Sztabu Marcin Olszewski dokonał oficjalnego otwarcia 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Następnie wystartowała sprzedaż bezpośrednia gadżetów, którą prowadzili: Zbigniew Sowiński. Sprzedano m.in. tort ufundowany przez panią Elżbietę Grabowską, który po wylicytowaniu został przekazany na ręce szefa sztabu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także przedmioty przekazane przez Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Ponadto podczas finałowego wieczoru, dzięki przychylności jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonowie Pomorskim, można było przejechać się nowym ciężkim wozem bojowym. XXVIII Finał swoją muzyką uświetnił koncert Zespołu „Mniej Więcej”. O godzinie 20.00 Orkiestra zakończyła się tradycyjnie „Światełkiem do Nieba”. Nad finansami czuwali pracownicy zaprzyjaźnionego ze Sztabem Banku Spółdzielczego w Brodnicy, a zebrana w piątek, sobotę i w niedzielę rekordowa kwota wyniosła 30 573,45 zł.
Podczas najpiękniejszego karnawału pomocnych serc nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysława Górskiego wraz Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Jędrzeja Kucharskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Mikulicza.
Dziękujemy za otwartość serc i do zobaczenia za rok!
UMiG, AS fot. UMiG
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com