20 stycznia 2020

WIECZÓR POETYCKI DANUTY ŚWIĘTALSKIEJ
Pierwszym akcentem obchodów 100. Rocznicy Powrotu Jabłonowa Pomorskiego do Wolnej Polski, był wieczór poetycki Danuty Świętalskiej, który odbył się 17stycznia 2020 r. w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Autorka odczytała zebranym kilka wierszy z publikacji „Dotyk Wolności” – 100 wierszy na 100-lecie Wolności Państwa Polskiego i Jabłonowa Pomorskiego, każdy uprzedzony komentarzem, wspomnieniem. Podczas wieczornego spotkania mieliśmy okazję również usłyszeć podopiecznych Coolturaka: Agatę Słowik i Sebastiana Rejewskiego, którzy pięknie recytowali wiersze oraz Barbarę Kuhn, Miłosza Głowackiego i Natalię Cieplińską, którzy cudownie zaśpiewali wzruszające piosenki.
W spotkaniu wzięli udział: Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Mikulicz, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kamiński oraz Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Jan Grabowski, którzy w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysława Górskiego jak i w swoim, pogratulowali wydanego wzruszającego tomiku, pokazującego wielką miłość do Ojczyzny, jak i tej małej jaką jest Jabłonowo Pomorskie oraz pogratulowali dotychczasowej działalności twórczej i życzyli bogatego dorobku literackiego.
„Mając w pamięci te szczególne dla naszej społeczności wydarzenia oraz niepodległościowe działania naszych przodków, cieszymy się dziś i pielęgnujemy ten wielki dar, jakim jest wolność. Zbiór patriotycznych wierszy napisanych przez mieszkankę naszego miasta – Panią Danutę Gieroszównę (Danutę Gierosz–Świętalską), jest znakiem hołdu i pamięci dla Tych, dla których miłość do Ojczyzny stanowiła najwyższą wartość, która pozwoliła zachować naszą narodową i lokalną tożsamość. Niech ten poetycki przekaz będzie swoistym, lirycznym wezwaniem do umiłowania Ojczyzny i kształtowania patriotycznych postaw.” - Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski.
UMiG, AS fot. UMiG
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com