13 lutego 2020

Policjanci oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego po raz kolejny oddawali krew
W minionym tygodniu na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Brodnicy po raz kolejny zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Choć krew mógł oddać każdy to w akcję szczególnie zaangażowani byli policjanci..
To już kolejna akcja honorowego oddawania krwi dla osób potrzebujących, rannych i chorych organizowana przez policjantów z Brodnicy. Celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.
Ogółem udało się zebrać ponad 9 litrów tego życiodajnego płynu.
Każda osoba, która chciała oddać krew w mobilnym ambulansie musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących, własną krew.
Serdeczne podziękowania od policjantów dla pracowników Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Brodnicy za pomoc w organizacji akcji.
Pamiętaj! I Ty możesz uratować komuś życie!
asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy
fot. KPP w Brodnicy
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com