2 kwietnia 2020

Kolejni mieszkańcy powiatu brodnickiego ukarani za nieprzestrzeganie zakazów
Brodniccy policjanci od chwili wejścia w życie nowych przepisów dotyczących stanu epidemii i zawartych w nich zakazów i nakazów, zwiększyli liczbę patroli i kontroli miejsc, gdzie mogą grupować się osoby. Kolejne 10 osób ukaranych zostało mandatami karnymi, a wobec czterech mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego sporządzono wnioski o ukaranie do sądu.


Osoby, które nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią powinni liczyć się z surowymi konsekwencjami. Wzmożone kontrole oraz liczba patroli brodnickich policjantów mają na celu ujawnianie osób nieprzestrzegających zakazów.
W ciągu ostatniej doby, brodniccy policjanci nałożyli 11 mandatów karnych i sporządzili 4 wnioski do sądu o ukaranie osób, które nie stosowały się do zakazu gromadzenia się.
Kara za nieprzestrzeganie przepisów może wynieść nawet 5 tys. złotych. W przypadku ujawnienia nieletnich, którzy przemieszczają się bez opieki osoby dorosłej kierowane będą wnioski do sądu rodzinnego.
W przypadku osób, które nie stosują się do kwarantanny domowej, policjanci sporządzać będą wnioski do Państwowego Inspektora Sanitarnego o nałożenie grzywny 30 tys. złotych
asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy
fot. KPP w Brodnicy
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com