7 kwietnia 2020

Światowy Dzień Zdrowia
7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest na świecie Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku święto ma szczególne wymiar. Świat walczy z pandemią COVID-19. Z podziwem patrzymy z jak wielkim poświęceniem służby medyczne na terenie całego kraju oraz naszego miasta i gminy walczą z niewidzialnym wrogiem.
- Pragnę wyrazić słowa najwyższego uznania i szacunku dla wszystkich osób, które pełnią służbę medyczną w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Dziękuję lekarzom, pielęgniarkom, laborantom, ratownikom medycznym, salowym, sanitariuszom, technikom, kierowcom, farmaceutom, wolontariuszom oraz każdemu kto wspiera działania służb medycznych na terenie naszego miasta i gminy - mówi burmistrz Jabłonowa Pomorskiego Przemysław Górski. Burmistrz jednocześnie dziękuje pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brodnicy, a także Służbom Mundurowym - Policji, Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, pracownikom Miejskiego-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz członkom Miejskiego-Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego za ciężką służbę i pomoc mieszkańcom miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie.
Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest od 1950 r. Jego celem jest wskazanie na konieczność zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej oraz zwrócenie uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.
UMiG, sb fot. UMiG, sb
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com