8 kwietnia 2020

Wspólne służby brodnickich policjantów, strażników i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej
W związku z nowymi przepisami dotyczącymi epidemii w Polsce brodniccy policjanci zwiększyli ilość patroli i kontroli przestrzegania nowych obostrzeń. Do codziennej służby policjantów, oprócz strażników miejskich, leśnych i rybackich dołączyli również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Funkcjonariusze podczas patrolowania ulic, zwracają uwagę na nieprzestrzeganie przepisów dotyczących zaleceń, nakazów i zakazów, a także apelują o rozwagę.

W związku z epidemią na terenie całego kraju obowiązują nowe, zaostrzone przepisy. W trosce o zdrowie i życie obywateli brodniccy policjanci wzmożyli ilość patroli i kontroli osób przemieszczających się. Do służb z brodnickimi policjantami oprócz strażników miejskich, leśnych, rybackich dołączyli również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Funkcjonariusze podczas wspólnych służb na terenie całego powiatu szczególną uwagę zwracają na gromadzenie się osób m.in. pod placówkami handlowymi oraz bankowymi. Mundurowi wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz żołnierzami WOT sprawdzają miejsca grupowania się młodzieży takie jak : skwery, bulwary, parki, place zabaw, plaże oraz inne miejsca, gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy naszego powiatu. Kontrolują środki komunikacji publicznej oraz niepublicznej dowożącej osoby do pracy. Zwracają szczególną uwagę na dzieci i młodzież do 18 roku życia, które mogą przemieszczać się tylko w towarzystwie osoby pełnoletniej.
Podczas patroli zmotoryzowanych za pomocą megafonów w policyjnych radiowozach, wygłaszane są komunikaty o konieczności pozostania w domach oraz przestrzeganiu zaleceń służb. Policjanci stanowczo i bezwzględnie reagują na naruszanie obowiązującego prawa. Policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi i rybackimi sprawdzają, czy nienaruszane są zakazy wstępu do lasów.
Od chwili wejścia w życie nowych przepisów brodniccy policjanci ukarali mandatami karnymi 41 osób i sporządzono 9 wniosków o ukaranie do sądu. Kary nakładane będą na wszystkich, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów.
Oprócz wzmożonych kontroli miejsc grupowania się osób, przemieszczania się bez pilnej potrzeby dzielnicowi codziennie sprawdzają, czy osoby poddane obowiązkowej kwarantannie, stosują się do jej zasad. Wobec osób nieprzestrzegających kwarantanny wyciągane będą bardzo surowe konsekwencje. Kara za naruszenie zasad może wynieść aż 30 tys. złotych.

Apelujemy, przypominamy i ostrzegamy! Policjanci surowo i konsekwentnie podchodzić będą do osób łamiących prawo! Pamiętajmy, że nasze życie i zdrowie jest w naszych rękach! Reagujmy na nieprzestrzeganie nowych przepisów! Tylko wspólna mobilizacja pozwoli na opanowanie stanu w jakim teraz wszyscy się znajdujemy. Wierzymy, że mieszkańcy naszego powiatu z rozsądkiem podejdą do zagrożenia, które nad nami czyha i będą stosowali się do poleceń i zaleceń służb!
asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy
fot. KPP w Brodnicy
Wszystkie ważne informacje dotyczące nowych przepisów, znajdą państwo w linku poniżej:
http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb/informacje...

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com