19 maja 2020

Oddano cześć i pamięć Wielkiemu Zasłużonemu Polakowi
18 maja 2020 r. obchodzimy setną rocznicę urodzin papieża, św. Jana Pawła II. Z tej okazji pomimo pandemii koronawirusa oddano cześć i pamięć Wielkiemu Zasłużonemu Polakowi Świętemu Janowi Pawłowi II.
Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniewem Mikuliczem złożyli kwiaty w Sanktuarium Błogosławionej Matki Marii Karłowskiej – Patronce Jabłonowa Pomorskiego oraz pod Figurką Matki Boskiej Fatimskiej przy Kościele Chrystusa Króla w Jabłonowie, która miała bardzo duże znaczenie w życiu Ojca Świętego.
Karol Wojtyła urodził się w 1920 r. w Wadowicach. Studia przerwał mu wybuch II wojny światowej, którą spędził w Krakowie pracując i biorąc udział w tajnych przedstawieniach. Po wojnie został księdzem, a następnie biskupem krakowskim, arcybiskupem i kardynałem. Brał udział w obradach Soboru Watykańskiego II i wprowadzaniu w Polsce jego postanowień. W 1978 r. został wybrany na papieża – jako pierwszy Polak w historii. Przyjął imię Jan Paweł II w hołdzie swoim poprzednikom – Pawłowi VI, Janowi XXIII i Janowi Pawłowi I.
UMiG, as fot. UMiG
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com