10 czerwca 2020

Pojemnik na nakrętki w kształcie Serca
Pojemnik w kształcie serca stanął u wejścia do Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie 9 czerwca 2020 roku. Pomysłodawcą pojemnika jest Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski. Trafiają do niego plastikowe nakrętki. Inicjatywie przyświeca idea propagowania właściwych nawyków związanych z selekcjonowaniem odpadów zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. To zaś ściśle wiąże się z budowaniem poczucia odpowiedzialności za ochronę przyrody.
„Zbieranie nakrętek to jeden ze sposobów, aby pomóc w realizacji marzeń osobom niepełnosprawnym i potrzebującym pomocy. Akcja pozwala nam wszystkim uświadomić sobie jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy najbardziej tego potrzebującym, a także uczy nas kształtowania postaw społecznych. Cieszę się, że możemy w ten sposób również zadbać o nasze środowisko.” – mówi Przemysław Górski, burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Każdy mieszkaniec Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie może do niego wrzucać nakrętki, a tym samym pomagać potrzebującym.
Serce wykonane zostało pezez lokalnego przedsiębiorcę Pana Rafała Kopaczewskiego - Zakład Usług Ślusarsko-Kowalskich.
Bądźmy ludźmi wielkiego serca i włączmy się w akcję zbierania plastikowych nakrętek!!
UMiG, as fot. UMiG
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com