10 lipca 2020

Spotkanie z Przedstawicielami PERN – liderem logistyki surowcowo-paliwowej w Europie Centralnej
Dnia 9 lipca 2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie odbyło się spotkanie z Przedstawicielami PERN, w którym udział ze strony Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie wzięli Zastępca Burmistrza Jędrzej Kucharski oraz pracownicy referatu inwestycji, infrastruktury i planowania przestrzennego.
Niniejsze spotkanie dotyczyło budowy II nitki Rurociągu Pomorskiego – rewersyjnego rurociągu ropy naftowej na odcinku Płock – Gdańsk, który będzie biegł wzdłuż istniejącej I nitki rurociągu przez województwa mazowieckie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. Na terenie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie długość odcinka będzie wynosiła około 15 km. Poza tym zostanie rozbudowana stacja zasuw w miejscowości Buk Pomorski. Na tę chwilę trwają prace polegające na wykonywaniu odwiertów niezbędnych do przeprowadzenia badań geotechnicznych, które pozwolą na rozpoznanie gruntów pod inwestycję.
Głównym celem przedmiotowej inwestycji jest stworzenie dodatkowej infrastruktury, która zapewni bezpieczeństwo energetyczne Rzeczpospolitej Polskiej.
Wszelkie informacje dotyczące inwestycji są dostępne w formie papierowej w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie oraz na stronach internetowych pod adresem www.rurociągpomorski.pl, www.jablonowopomorskie.pl.
UMiG, szb fot. szb
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com