14 lipca 2020

Spotkanie z lokalną pisarką
Miło nam poinformować, że powstała książka z Pojezierzem Brodnickim w tle. Dnia 15 lipca br. w Izbie Tradycji Rybackiej w Płowężu, o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z autorką – Klaudią Duszyńską – promujące jej debiutancką powieść „Dom z widokiem na szczęście”.

Akcja powieści rozgrywa się na Pojezierzu Brodnickim – w okolicach wsi Górale – ukazując także piękno pobliskiej przyrody.

„Dom z widokiem na szczęście” – o książce
Zamknij oczy. Weź głęboki wdech. Czy czujesz zapach tuż po pierwszej letniej burzy? Czy może być piękniej?
Olga po kilku latach gonitwy za karierą w wielkim mieście postanawia zrobić sobie wolne. Wyjeżdża do małej malowniczej wsi nad jeziorem na północy Polski. Właśnie to miejsce wybrała przed laty jej babka – Tereska, po której Olga odziedziczyła duży dom. To w nim postanawia się teraz zaszyć, by poukładać przeszłość i wymazać bolesne wspomnienia. Przypadkiem jednak stanie przed trudnym zadaniem odkrycia pilnie strzeżonej rodzinnej tajemnicy…
W rozliczeniu z przeszłością pomaga Oldze przyjaciel z dzieciństwa Gustaw, znany artysta, któremu dziewczyna pozuje do obrazów. Gdy między nimi zaczyna iskrzyć, pojawia się młody i intrygujący Krzysztof, który kiedyś uratował Oldze życie…
W starym domu Olga odkrywa rodzinne pamiątki i poznaje bolesną przeszłość. Czy dostrzeże też szczęście i miłość, które są bliżej, niż można przypuszczać?


Klaudia Duszyńska – literaturoznawczyni. Introwertyczka zakochana w muzyce jazzowej, poezji i kolorze zielonym. Dla świętego spokoju zamieniła miasto na wieś, gdzie nałogowo wsłuchuje się w ciszę. Uzależniona od galopowania po lesie i spontanicznych podróży. „Dom z widokiem na szczęście” jest jej debiutem literackim.
UMiG, szb fot. szb
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com