31 lipca 2020

Są jeszcze wolne miejsca w jedynym w regionie Oddziale Przygotowania Wojskowego
Od 1 września 2020 absolwenci szkół podstawowych rozpoczną naukę w Oddziale Przygotowania Wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym w Jabłonowie Pomorskim. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc w tej szkole. Będzie to jedna ze 130 szkół w całym kraju, a jedyna szkoła tego typu w naszym powiecie i regionie. Szkoła jest świetnie wyposażona. Dysponuje m.in. własną pełnowymiarową halą sportową, znakomicie wyposażoną salą dydaktyczną do zajęć z przygotowania wojskowego oraz strzelnicą sportową. Poza tym uczniowie odbywają szkolenie praktyczne na terenie koszar 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy, korzystają z profesjonalnej strzelnicy wojskowej i biorą udział w obozach poligonowych.
Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna rozwija pasje uczniów w zakresie służb mundurowych. Będąc uczniem tej klasy można osiągnąć wysokie wyniki wyniki w rywalizacji sportów obronnych na poziomie powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Uczniowie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych m.in. ze sztuk walki, strzelectwa, ratownictwa medycznego i wodnego oraz zdobywają związane z tymi zajęciami różne uprawnienia i patenty.

W oddziale przygotowania wojskowego realizowane jest kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową Liceum Ogólnokształcącego, a ponadto program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego, który obejmuje:
- podstawy wychowania patriotycznego,
- naukę musztry i regulaminów,
- edukację prawną,
- zajęcia z metodyki wychowania i szkolenia wojskowego,
- moduł ogólnowojskowy i taktyczno-specjalny.

Wybierając Odział Przygotowania Wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym w Jabłonowie Pomorskim można liczyć na następujące korzyści:
- umundurowanie i wyposażenie z dotacji MON,
- skróconą służbę przygotowawczą,
- regularne szkolenia z żołnierzami zawodowymi,
- pierwszeństwo w naborze do Wojsk Obrony Terytorialnej,
- dodatkowe punkty do rekrutacji na uczelnie wojskowe.
Zespół Szkół, bb fot. Zespół Szkół
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com