2 sierpnia 2020

(NIE)ZAKAZANE PIOSENKI
W sobotę 1 sierpnia 2020 r. na kulturalnym podwórku w Jabłonowie Pomorskim odbyło się podsumowanie projektu "Zróbmy sobie kulturę" organizowanego przez jabłonowskie Centrum Kultury i Sportu.


Podczas wydarzenia można było podziwiać rękodzieła lokalnych artystów, efektowne wystawy fotograficzne, a także wysłuchać lokalnych pisarzy recytujących fragmenty swojej poezji. Po za okazałą wystawą która była dostępna do zobaczenia podczas wydarzenia upamiętniono również uczestników powstania warszawskiego. O godzinie 17:15 odbył się koncert "(nie)zakazanych piosenek". Na scenie ku czci powstańców młodzi artyści grupy "Pod Niebem" zaśpiewali m.in. piosenki pt. "Warszawo Ma", "Miasto", "4:30" czy "Dni których nie znamy".

W wydarzeniu oprócz artystów oraz mieszkańców udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztofem Kamińskim.

Dziękujemy lokalnym artystom za współorganizację tego przedsięwzięcia, pokazanie swojego kunsztu szerszej publiczności oraz upamiętnienie w symboliczny sposób powstańców warszawskich.
UMiG, szb fot. UMiG
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com