2 sierpnia 2020

Charytatywna Sobota w Nowej Wsi
W sobotę 1 sierpnia 2020 roku na boisku przy plaży nad Jeziorem Dużym w Nowej Wsi odbył się charytatywny turniej siatkówki plażowej "Gramy dla Marcina Berent". Uczestnicy w ramach wpisowego przekazali po 100 złotych od drużyny celem wsparcia dla 29 letniego Marcina walczącego z Czerniakiem złośliwym.


Do udziału w turnieju zgłosiło się osiem trzyosobowych drużyn. Rywalizowano w dwóch grupach po 4 drużyny każda, z podziałem na dwie fazy: grupową i pucharową. Z każdej grupy wyszły po 2 najlepsze drużyny, które w półfinałach walczyły o wygraną w całym turnieju.

Poziom zawodów stał na wysokim poziomie, jednak tego dnia nie zwycięstwo i wywalczenie pucharu było najważniejsze dla uczestników a szczytny cel, który był głównym powodem rozegrania turnieju.

Ostatecznie turniej rozstrzygnął się na korzyść ekipy "Trio z Rio" ze Zbiczna w składzie: Ewelina Półtorak, Mariusz Półtorak, Piotr Szczawiński, drużyna ta była tego dnia bezkonkurencyjna w finale punktując ekipę "Brak Ronk" (Rafał Kołek, Jakub Skrzek, Artur Sumiński).

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom, a drużyny z miejsc 1-3 okolicznościowy puchar, który ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz.

Podczas rywalizacji na boisku uczestnicy nie tylko walczyli o zwycięstwo, między czasie wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego oraz udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zorganizowanych przez strażaków OSP Jabłonowo Pomorskie. Tego dnia na plaży oprócz piłek do siatkówki pojawił się specjalistyczny sprzęt strażacki, który tego dnia posłużył do przećwiczenia elementów min. z zakresu udzielania pierwszej pomocy, poruszania się w kombinezonach do pracy w wodzie, podjęcia osoby poszkodowanej na łódź. Cel jeden: wspólna pomoc Marcinowi w leczeniu choroby.

Dziękujemy za zaangażowanie strażakom OSP Jabłonowo Pomorskie oraz wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju za włączenie się do akcji, a Marcinowi szybkiego powrotu do zdrowia!!!
UMiG, szb fot. UMiG
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com