31 sierpnia 2020

MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI DOŻYNEK
W związku z panującą epidemią SARS-CoV-2 tegoroczne święto plonów zdecydowanie miało skromniejszą oprawę niż w latach ubiegłych. Mimo wszystko jednak udało się w Mieście i Gminie Jabłonowo Pomorskie podziękować rolnikom za tegoroczne plony. W niedzielę, 30 sierpnia, Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz wraz z ks. dziekanem Grzegorzem Tworzewskim zaprosili mieszkańców na mszę dziękczynną za tegoroczne plony oraz w intencji rolników z terenu miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie.
Msza odprawiona została w Kościele pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim. Tematem przewodnim homilii był chleb – podstawowy pokarm dla człowieka, jego niezwykle bogata i różnorodna symbolika oraz rola, jaką odgrywa w naszym życiu.
Starostami Dożynek byli Agnieszka Dombrowska oraz Łukasz Fokt.
Tegoroczna msza dziękczynna połączona była z dożynkami parafialnymi, których gospodarzem było sołectwo Piecewo na czele z sołtysem Piotrem Dombrowskim.
Chociaż w tym roku Święto Plonów miały zupełnie inny charakter, to podczas Mszy Świętej nie zabrakło tradycyjnych elementów dożynkowych i chleba. Uroczystości uświetnił poczet sztandarowy miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie.
W swoim wystąpieniu Burmistrz Przemysław Górski podziękował za ciężką pracę na roli wszystkim rolnikom z terenu miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie.
W uroczystej mszy św. uczestniczyli przedstawiciele instytucji gminnych i samorządowych, radni rady miejskiej, sołtysi poszczególnych miejscowości, dyrektorzy szkół i przedszkoli, rolnicy oraz mieszkańcy miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie.
Dożynki to uroczystość o wieloletniej tradycji będącej symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz wyrazem wdzięczności za dary tej ziemi.
Pozostajemy w nadziei, że w przyszłym roku będziemy mogli w sposób tradycyjny uczestniczyć w tym jakże ważnym i radosnym wydarzeniu.
UMiG, szb fot. UMiG
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com