7 września 2020

Rajdówką po szutrach pojezierza
29 załóg z całej Polski rywalizowało w ostatni weekend wakacji w 24. Rajdzie Brodnickim. Na trudnej szutrowej trasie najlepiej poradzili sobie reprezentanci Automobilklubu Nowomiejskiego Michał Kozłowski z pilotką Anną Kozłowską, jadący autem subaru impreza. W klasyfikacji klubowej najwięcej punktów uzbierały załogi Automobilklubu Nowomiejskiego.

Tegoroczna rywalizacja kierowców na Pojezierzu Brodnickim była 2. Rundą Mistrzostw Okręgu PZM Bydgoszcz w Konkursowych Jazdach Samochodem. Z powodu pandemii COVID-19 zrezygnowano tym razem z pierwszej próby sportowej na Dużym Rynku w Brodnicy, która tradycyjnie otwierała rajd organizowany przez Automobilklub Toruński. Kierowcy wyjechali na trasę z ośrodka wypoczynkowego „Stepol” nad jeziorem Bachotek, gdzie mieściła się baza rajdu.

Jak co roku rywalizacja, której z reguły wszystkie próby sportowe prowadzone są na odcinkach szutrowych, okazała się bardzo wymagająca dla uczestników. Aż cztery załogi nie podołały trudom trasy. Najpoważniejsze problemy sprawił kierowcom nowy, wyjątkowo trudy technicznie odcinek „Brzozie - jezioro”. Tam jednej z prób sportowych nie ukończyły dwie doświadczone załogi: Jacek Tarazewicz z pilotem Krzysztofem Bąkowskim z Automobilklubu Toruńskiego, jadący subaru imprezą oraz Adam Krupa z pilotem Pawłem Piotrowskim z Automobilklubu Królewskiego rywalizujący na toyocie yaris.

- To był jeden z najlepiej zorganizowanych rajdów - ocenił Jan Balcerak, prezes Automobilklubu Toruńskiego oraz dyrektor Rajdu Brodnickiego. - Wszystko zostało przeprowadzone bardzo sprawnie i bezpiecznie. Atmosfera sportowej rywalizacji była doskonała. A to, że co roku kilka załóg nie kończy rajdu, jest tradycją tej imprezy. Właśnie w trudnej technicznie trasie, wymagającej od zawodników koncentracji, a od aut wyjątkowej sprawności tkwi cały czar tej imprezy.
W 24. Rajdzie Brodnickim bezkonkurencyjni okazali się: Michał Kozłowski z Anną Kozłowską z Automobilklubu Nowomiejskiego, jadący na subaru impreza. Tych aut w tegorocznej rywalizacji wzięło udział aż sześć. To jednorazowo najwięcej w historii brodnickich szutrów. Drugie miejsce, również samochodem tej marki, wywalczyła inna nowomiejska załoga - Kamil Piaścik i Adrian Idziak. Trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej zdobyli Rafał Chrzczon i Marcin Jabłoński z Automobilklubu Warmińskiego, jadący także subaru imprezą.

W klasie 1. zwyciężyli Mateusz Ostrówka z Tomaszem Jarząbkiem z AMK Drwęca Ostróda (honda civic). W tej klasie załoga z Brodnicy - Radosław Oryszczak i Adrian Kulka (peugeot 106) - reprezentująca A. Toruński, zdobyła drugie miejsce.
Zwycięzcami w klasie 2. zostali Bartosz Makowski z Szymonem Makowskim z A. Nowomiejskiego (peugeot 206). W klasie 3. triumfowali Tomasz Laskowski z Dariuszem Piotrowskim jadący także w barwach A. Nowomiejskiego (nissan sunny Gti). W klasie 4. najlepsi okazali się zwycięzcy „generalki”, reprezentanci A. Nowomiejskiego, Michał Kozłowski z Anną Kozłowską (subaru impreza).
W klasyfikacji klubowej zwyciężył A. Nowomiejski (60 pkt.) przed AMK Drwęca Ostróda (45) i A. Toruńskim (40). Kolejne miejsca zajęły: 4. ATG (36); 5. A. Królewski (26); 6. LKT Wyczół (25); 7. A. Podlaski (17); 8. A. Warmińśki (15); 9. A. Orski (15); 10. A. Włocławski (12); 11. Lubawski Klub Rajdowy (11); 12. A. Morski (0); 13. Rajdowy Gorzów (0).
Przemysław Majchrzak fot. Przemysław Majchrzak
 


24. Rajd Brodnicki wystartował z ośrodka „Stepol” w Bachotku


Nawierzchnie szutrowe - to uczestnicy Rajdu Brodnickiego lubią najbardziej


Zwycięzcy rajdu Michał Kozłowski i Anna Kozłowska z A. Nowomiejskiego


Brodnicka załoga - Radosław Oryszczak i Adrian Kulka - wyrusza na trasę kolejnej próby sportowej

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com