15 września 2020

Danuta Makowska i Szymon Broda na podium w Inowrocławiu
W niedzielę 13 września 2020 roku w Inowrocławiu odbył się jeden z czterech biegów wchodzących w skład Toyota Jaworski Four Colours Run Grand Prix Inowrocławia. Ponad 160 zawodników rywalizowało ze sobą na dystansach 5 i 10 kilometrów w biegu Orange Run. Miasto i Gminę Jabłonowo Pomorskie reprezentowali z powodzeniem zawodnicy Akademii Biegania i Chodu, Danuta Makowska na 5 kilometrów i Szymon Broda 10 kilometrów. Na stadionie miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków Danuta Makowska finiszowała na drugiej pozycji wśród wszystkich pań poprawiając swój rekord życiowy o 38 sekund. Do zwycięstwa zabrakło 11 sekund. Bieg wygrała Joanna Sak z Inowrocławia. Szymon Broda zajął natomiast miejsce na trzecim stopniu podium ulegając tylko zawodnikom: Łukaszowi Jurkowi z Janikowa oraz Marcinowi Wojewodzie z Koła. Do drugiego miejsca i rekordu życiowego zabrakło Szymonowi 7 sekund.

Gratulujemy zawodnikom ABiC Jabłonowo Pomorskie ambicji i woli walki o jak najwyższe miejsca od linii startu do mety.