28 września 2020

Danuta Makowska srebrną medalistką Mistrzostw Polski Masters w Biegach Przełajowych Tczew 2020
Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie we współpracy z Urzędem Gminy Tczew oraz Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki Masters było organizatorem Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w sobotę 26 września 2020 r. nad jeziorem Lubiszewskim na terenie gminy Tczew.
Punktualnie w samo południe 225 zawodniczek i zawodników z calej Polski na malowniczej ale i trudnej technicznie z licznymi podbiegami i zbiegami 10 kilometrowej trasie (2 pętle po 5 kilometrów) rozpoczęło rywalizacje o medale Mistrzostw Polski Masters w biegu przełajowym.
W rywalizacji tej doskonale zaprezentowała się przedstawicielka Akademii Biegania i Chodu z Jabłonowa Pomorskiego 43 letnia Danuta Makowska, która w kategorii kobiet 40-44 lat finiszowała na drugim miejscu zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski Masters.
Po zejściu z podium Danuta krótko skomentowała swój występ "To mój pierwszy start w zawodach rangi Mistrzostw Polski Masters i od razu udało mi się zdobyć medal, jestem szczęśliwa i dumna ze mogę godnie reprezentować ABiC oraz Miasto i Gminę Jabłonowo Pomorskie."
Mistrzynią Polski w tej samej kategorii została zawodniczka z klubu „Zantyr" Sztum Małgorzata Tuwalska.

ABiC - "biegamy po swoje"
źródło: Tcz.pl
UMiG, ml fot. Tcz.pl
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com