2 października 2020

Ambulans dla szpitala
Szpital Powiatowy w Brodnicy otrzymał nowy ambulans w ramach pomocy od Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego na zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. To część szerszego projektu antykryzysowego w związku z epidemią. Przekazanie karetki odbyło się przed stacją Ratownictwa Medycznego ZOZ w miniony czwartek.

Karetkę przekazał brodnickim ratownikom wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski w obecności starosty brodnickiego Piotra Boińskiego i dyrektora szpitala Dariusza Szczepańskiego.

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom Kujaw i Pomorza oraz ochrony przed epidemią uruchomił w ramach pakietu antykryzysowego specjalne fundusze i projekty mające w założeniu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. Łączna wartość pomocy w skali województwa wynosi ponad 136 mln zł. Beneficjentami są szpitale, w tym placówki powiatowe, ich pracownicy oraz mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego.

W czwartek, 1 października br., w ramach planu zakupów dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy oddano do użytku ratowników nowoczesny ambulans transportowy o wartości 342 555 zł wraz ze sprzętem, którego koszt wyniósł 55 tys. złotych. Karetka została wyposażona, m. in. w specjalistyczne nosze rozkładane oraz krzesło kardiologiczne z systemem gąsienic pozwalającym na zwożenie pacjenta po schodach.

Ambulans z wyposażeniem to tylko część pomocy dla ZOZ w Brodnicy. Oprócz karetki wsparcie dla szpitala obejmuje zakup respiratorów, pomp infuzyjnych, zamgławiaczy do dezynfekcji, kapsuł do izolacji zakażonych, systemu do monitorowania czynności życiowych chorych na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej wraz z centralnym podglądem oraz kardiomonitorami przy łóżkach. Łączna wartość pomocy od Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla brodnickiego szpitala wynosi 1 291 563,37 zł.
Starostwo, pm fot. Starostwo, W. Jankowski
 


Ratownicy zaprezentowali uczestnikom ceremonii wyposażenie ambulansu / fot. W Jankowski


Karetkę przekazał brodnickim ratownikom wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski (w środku)
w obecności starosty brodnickiego Piotra Boińskiego (od lewej) / fot. W Jankowski

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com