27 października 2020

Apel Starosty Brodnickiego
Szanowni Państwo!
Za kilka dni będziemy obchodzić Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W polskiej tradycji to jedne ze świąt, obok Wielkanocy i Bożego Narodzenia, które skupiają najwięcej ludzi i rodzin wokół siebie.
Trudno wyobrazić sobie początek listopada bez wizyt na cmentarzach i spotkań przy grobach bliskich. W tym roku jednak sytuacja jest wyjątkowa ze względu na dramatyczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce, o czym codziennie informują środki masowego przekazu.
Mając na uwadze troskę o zdrowie własne i innych osób warto zatem rozważyć ograniczenie odwiedzin na cmentarzach lub zaniechanie ich w ogóle w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie. Każde bowiem zetknięcie się z osobą dotkniętą wirusem, zwłaszcza bezobjawowo, niesie ze sobą ryzyko zakażenia. Może to być szczególnie niebezpieczne dla ludzi starszych oraz cierpiących na inne schorzenia, zagrażając ich zdrowiu, a nawet życiu.
Apeluję zatem do wszystkich o roztropność, w miarę możliwości o pozostanie w domach i ograniczenie spotkań z innymi osobami niż domownicy. Jeśli już zdecydujemy się odwiedzić groby bliskich, zróbmy to indywidualnie i rozłóżmy wizyty w czasie. Pamiętajmy o stosowaniu zasady DDM - dystansu, dezynfekcji, maseczki. Przypominam, że obecnie na cmentarzach obowiązuje nakaz noszenia maseczki, podobnie jak w innych miejscach przestrzeni publicznej. Bierzmy odpowiedzialność za siebie i innych. Chrońmy się nawzajem!
Piotr Boiński
Starosta Brodnicki
Starostwo, pm fot. Starostwo, pm
 

 

powrót

 


Jeśli uważasz, że jakaś fotka narusza twoją prywatność, napisz do moderatora


strona główna serwisu »»» www.jablonowo.com